Žákovská fotbalová I. A třída odehrála 23. kolo. O body bojovaly čtyři okresní týmy Sokol Nespeky, FK Metaz Týnec, Sokol Sedlec–Prčice a FC Graffin Vlašim a na pořadu bylo jedno okresní derby.

Starší žáci

Týnec nad Sáz. – FK Kolín B 4:3

Zápas o záchranu v soutěži začali domácí svižně, když po neproměněné šanci L. Kroupy přesně zacílil O. Stejskal a za chvíli ho napodobil Horký po samostané akci z vlastní poloviny hřiště. Domácí vedení ukolébalo a hosté z penalty a brankou do šatny vyrovnali na 2:2. Po poločasové domluvě trenéra vstoupili Týnečtí do druhé půle opět svižně a Horký vstítl třetí gól. Jenže hosté vzápětí opět srovnali stav. Domácí ale měli větší vůli po vítězství a v závěru vstřelil rozhodující gól O. Stejskal.

Branky Týnce: Horký 2, O. Stejskal. Rozhodčí: M. Macháček. Poločas: 2:2

FK Metaz Týnec nad Sázavou: Kalina – Vajgl, Šejstal, L. Havel, J. Kroupa – Fulín, Kalfas, O. Stejskal, Mentel – Horký, L. Kroupa. Střídal: M. Stejskal

Nespeky – Vlašim 1:3

Zápas dvou týmů z opačných pólů tabulky (Vlašim první a Nespeky poslední) měl být jasnou záležitostí hostů, ale na hřišti to v prvním poločase vypadalo jinak. V 5. minutě odkopl dlouhý míč z vlastní šestnáctky Tutoky, a po zaváhání stopera hostů anásledném sóle nedal Řezníček brankáři Švigrovi šanci – 1:0. Do konce poločasu ještě obě mužstva neproměnila po dvou brankových příležitostí. Ihned po přestávce si Vlašimští vytvořili mírnou převahu. Ve 41. minutě vyhrál Maťha sprinterský souboj s nespeckým stoperem a vyrovnal. Hosté zvýšili aktivitu a ve 47. a 49. minutě rozhodli zápas ve svůj prospěch. Nejprve si Šamšův centr srazil do branky Zeman a poté vyražený míč brankářem Průšou dorazili společně do sítě nespecký Láznička a vlašimský Zajíc. V 51.min mohl snížit opět Řezníček, když se ocitl ve vyložené šanci, ale vlašimský brankář Švingr ho vychytal.

Branky: P. Řezníček – Maťha, Šamša, Zajíc. Poločas: 1:0

Sokol Nespeky: Průša – Láznička, Řehoř, Řeřicha, Zeman (53. Vojáček) – Bulan (48. Buček), Vojkůvka, Tutoky, Uher – P. Řezníček (60. Šmíd), Hamajda (67. Černý)

FC Graffin Vlašim: Švingr – Hergesell, Zajíc, Kabát, Moudrý - Janovský, Žirovnický, Špička, Cacák - Maťha, Šamša. Střídali: Filip, Kučera, Habal, Míka

Sedlec-Prčice – Malešov 2:1

Zápas začala obě mužstva opatrně. Pak se více osmělili domácí a ujali se vedení Horváthem. Hosté však zabrali a zaslouženě vyrovnali. Sedleckoprčičtí však deset minut před koncem převážili díky střelecky disponovanému Horváthovi misky vah na svou stranu.

Branky Sedlce–Prčice: Horváth 2. Rozhodčí: K. Macháček. Poločas: 0:0

Sokol Sedlec–Prčice: Zrůbek – Kolín, Musil, Hudák, Kabíček – Novotný, Horváth, Chocholoušek, Lagron – Nestman, Křížek. Střídal: Stránský

Mladší žáci

Týnec nad Sáz. – FK Kolín B 5:0

Kolínský trenér byl po zápase velmi smutný z výkonu svých svěřenců, naopak domácí kouč zářil.
Skóre otevřel Smolík a druhou do poločasu přidal Mentel. Po změně stran se trefil opět Mentel, čtvrtý gól přidal Horký a účet uzavřel Pácal.

Branky: Mentel 2, Smolík, Horký, Pácal. Rozhodčí: M. Macháček. Poločas: 2:0

FK Metaz Týnec nad Sázavou: Kříž – Humpl, Šejstal, Padevět, Brhel – Pácal, Smolík, Horký, Šulík – Boubín, Mentel. Střídali: Bezděk, Souček, Lubinský, Vondrák

Nespeky – Vlašim 0:4

V úmorném vedru se hrál fotbal v poměrně svižném tempu. Úvod patřil domácím, kteří nevyužili dvě slibné šance. V 5. minutě ale otevřeli skóre Vlašimští, když důrazný Filip Zvára napálil míč z hranice šestnáctky k tyči. Další šanci Staněk neproměnil, ale v 11. minutě byl úspěšnější jeho spoluhráč z útoku Rut 0:2. Do přestávky se hra vyrovnala, ale střely domácím Bučka a Regentíka snížení nepřinesly. Druhý poločas zahájili domácí aktivněji a měli opět několik šancí, Vlašim však podržel výbornými zákroky brankář Zajíček. Hostům se podařilo pojistit vedení ve 38. minutě Staňkem a v 54. minutě Přitasilem.

Branky: F. Zvára, Rut, Staněk, Přitasil. Poločas: 0:2

Sokol Nespeky: Heřmánek – Matoušek (31. Rada), Buček, Mlynář, Vojkůvka (53. Novák) – Regentík, Židlík, Sv. Řezníček, Rublič – Kukačka, Havránek

FC Graffin Vlašim: Zajíček – Švec, Nevařil, Cacák, F. Zvára – Ptáček, Líska, Rut, Staněk – Kužel, Zajíc. Střídali: Veselý, Přitasil, Vlasák, St. Zvára

Sedlec-Prčice – Malešov 4:1

Začátek patřil hostům z Malešova, ale domácí podržel gólman Pištěk. Pak převzali iniciativu domácí a po hattricku Švagra šli o poločase do kabin. Ihned po přestávce vstřelil čtvrtý gól opět Švagr a korunoval tím svoje střelecké představení. Hosté v závěru upravili z trestného kopu na 4:1.

Branky Sedlce-Prčice: Švagr 4. Rozhodčí: K. Macháček. Poločas: 3:0

Sokol Sedlec-Prčice: Pištěk – J. Kabíček, P. Kabíček, Mařík, Müller – Luzum, Křížek, Hájek, Stránský – Švagr, Hůzl. Střídal: Šrámek