V déčku hrají Sokol Teplýšovice, SK Chocerady, Sokol Trhový Štěpánov a Sokol Kondrac. V éčku nastupují týmy SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, Sokol Maršovice, Sokol Nespeky a Sokol Sedlec–Prčice.

1. Jak se mužstvo připravovalo v zimě na jarní část sezony?

2. Příchody a odchody hráčů.

3. Cíl do sezony.

Skupina D

Sokol Kondrac, 3. místo, trenér Jiří Janouš mladší:

1. Přípravu na jarní část sezony jsme zahájili 15. ledna tréninky ve vlašimské tělocvičně. Od února jsme chodili dvakrát týdně na hřiště do Kondrace. Na trénincích nás trápila vinou pracovních povinností a zranění slabá účast hráčů. Troufám si tvrdit, že za posledních deset let jsme neměli v přípravě takové zdravotní problémy. Nedvěd je stále na marodce, Michal Kašpar má dlouhodobé problémy se zády, Radim Kašpar bude celé jaro chybět, stejně jako Budil, kapitána Linharta trápí lýtko. Na přípravě se ale najdou i pozitiva, do výborné formy se dostává Petr Sedláček a velmi dobré výkony podává v záloze Šanda. Sehráli jsme několik přípravných zápasů (Týnec nad Sázavou 1:4, Pyšely 2:2, Zdislavice 4:1, Poříčí nad Sázavou 4:7 a Nespeky 1:1). V každém zápase nám někdo ze základní sestavy chyběl, alespoň dostali šanci další hráči z širšího kádru.

2. K žádným změnám v mužstvu nedošlo. Prodloužili jsme pouze hostování Petra Pavelky z Načeradce.

3. Po podzimu máme soutěž výborně rozehranou. Věřím, že u hráčů nedojde k uspokojení a budeme pokračovat v dobrých výkonech. Rádi bysme, aby se u mladých hráčů stabilizovala výkonnost, proto dostanou větší šanci se předvést. Chceme hrát agresivní útočný fotbal, který do Kondrace přitáhne fanoušky.

Sokol Teplýšovice, 5. místo, nový trenér Petr Chomát:

1. Na to, jak se trénovalo dříve, byla docházka docela dobrá, tak šedesát, sedmdesát procent hráčů chodilo na tréninky. Přípravné zápasy nám vyšly tak na padesát procent, některé byly kvalitní, jiné kvůli zraněním a pracovním povinnostem hráčů horší. Kyselka a Starosta měli zdravotní problémy, ale na první zápas by měli být v pořádku a kromě Drahoty, který je po operaci menisku, bysme měli být kompletní.

2. Odešel jen Miroslav Podhorský do Pyšel. Přišel Richard Kyselka z Týnce nad Sázavou, Petr Šetek z Postupic a dorostenci David Král a Jiří Dřízal se zapojili natrvalo do kádru.

3. Chceme se držet v tabulce nahoře a pozlobit mužstva na špičce.

SK Chocerady, 13. místo, nový trenér Milan Malý:

1. Trénovali jsme na velice dobrých terénech a účast hráčů byla slušná. Přátelské zápasy jsme odehráli většinou na umělkách v Praze ze střídavými úspěchy. Jediným negativem je obnovené zranění klíčového hráče Mirka Svobody a uvidíme, jak jeho léčba dopadne.

2. V mužstvu se nic nezměnilo. Příchody jsou v jednáních a budou se řešit na poslední chvíli.

3. Chceme se určitě pokusit o záchranu. Mužstvo jsem převzal v posledním zápase na podzim, kdy se nám podařilo porazit Teplýšovice. Takže věřím, že budeme v dobrých výsledcích pokračovat, ale hodně záleží na zdravotním stavu hráčů.

Sokol Trhový Štěpánov, 14. místo, trenér Pavel Vejvoda:

1. Pomalu jsme nevěděli, jestli budeme na jaře v soutěži pokračovat. Skončilo staré vedení, přišlo nové a nakonec jsme se rozhodli pokračovat. Ze začátku jsme nehráli žádné přáteláky, které jsme kvůli počasí museli rušit. Přesto jsme v závěru přípravy čtyři odehráli – prohráli s Kouřimí 2:4 a Ledčí nad Sázavou 4:5, remizovali s Divišovem 4:4 a vyhráli nad Úročnicí 8:3. Zápasy jsme hráli pokaždé v jiné sestavě, musel jsem nastupovat i já a také nám pomáhal Milan Čapek, který hraje v Rakousku a dal ve dvou zápasech sedm gólů. Účast na trénincích nebyla slabá, ale příšerná a nikdy jsem takovou nezažil. Na papíře máme sice sedmnáct lidí, ale tři jsou ve stavu nemocných a někteří nejdou ani na zápas. Dlouhodobě zraněný je Jarda Jakoubek.

2. Koupili jsme natvrdo brankáře Svitáka, kterého jsem ale ještě neviděl. Přivedl jsem z Kunratic Martina Mareše a Zdeňka Štorkána, kteří se po zranění u nás na rozehrání, ale teď se opět zranili. Ještě přišel Jan Mašek z Miřetic, Marek Hyský z Vlašimi a Josef Klauz ze Světlé nad Sázavou. Odešel snad jen Marek Štork.

3. Rádi bysme se pokusili soutěž pro Štěpánov udržet, ale bude to hodně těžké.

Skupina E

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, 3. místo, trenér Václav Skiba:

1. Začali jsme na začátku února třikrát týdně. Kluci byli natěšení na fotbal a s tréninkovou morálkou jsem byl spokojen. Postupem času se docházka zhoršovala, některým hráčů začala škola a práce, závěrečná fáze byla spíše horší než lepší. V přípravných zápasech jsme podávali rozdílené výkony. První jsme vysoko vyhráli, což nás až moc povzbudilo a k dalším třem zápasům jsme přistoupili nezodpověděně a vysoko je prohráli. V posledních dvou zápasech se vrátila hra do kolejí, které bych si přál a jak by to mělo vypadat.

2. Přišel Petr Anděl ze Sezimova Ústí, David Mestek z Úročnice a Jan Jelínek ze Satalic. Neodešel nikdo.

3. Chceme udržet pozice, které máme a pokud to půjde, tak bych se nebál atakoval nejvyšší příčky.

Sokol Nespeky, 7. místo, trenér Petr Novotný:

1. Začali jsme trénovat 4. února v domácích podmínkách, které byly složité, protože byl na hřišti sníh. Vydařilo se nám soustředění od 17. do 21. února na Mozolově, které absolvovalo osmnáct hráčů. Přátelská utkání jsme hráli většinou v Praze s mužstvy z I. A třídy, když jsme čtyřikrát vyhráli, dvakrát remizovali a jednou prohráli s Juniorem Praha. S přípravou jsem spokojený a věřím, že se nám to odrazí v mistrovských zápasech na jaře. Navíc jsem rád, že se v zimě povedlo v kabině hostů zkulturnit prostředí a již nemusí hráči chodit do sprch venkem a budou chodit přímo z kabiny. Jen mě mrzí, že jsme ani v jednom zápase nemohli nastoupit v optimální sestavě a je mi líto Petra Kumpošta, který si zlomil na lyžích ruku.

2. Panenkovi skončilo hostování z Kunic. Hostování v přestup jsme změnili brankáři Hercíkovi z Prahy a přišel Jiří Charvát z Řeže u Prahy. V kádru je devatenáct lidí, takže někteří budou pomáhat béčku z posledního místa ve III. třídě.

3. Chceme vylepšit sedmé místo. Rád bych se posunul asi tak na páté místo. Chtěli bysme předvádět divákům, hlavně v domácím prostředí, hezký fotbal, aby měli radost z naší předvedené hry.

Sokol Sedlec–Prčice, 9. místo, nový trenér Miroslav Rybka:

1. V zimě jsem poznával mužstvo. S tréninkovou morálkou jsem byl spokojený, kluci mě potěšili a účast na trénincích byla vysoká. V zápasech na zimním turnaji ve Voticích to zpočátku skřípalo, protože jsme si na sebe zvykali. Poté se to zlepšilo, ale generálka v Sezimovém Ústí se nám nepovedla. Navíc se mi zranili Tomáš a Lukáš Pištěkové a v týdnu dostal Hedvik angínu. Je to škoda, se všemi jsem počítal do základní sestavy.

2. Kádr zůstal stejný jako na podzim.

3. Cíl je jasný – záchrana.

Sokol Maršovice, 14. místo, trenér Michal Hašek:

1. Začali jsme koncem ledna. Trénovali jsme dvakrát týdně a o víkendu hráli zápasy na umělé trávě ve Voticích v rámci zimního turnaje. S docházkou jsem spokojenější než loni v létě, přesto nám k ideálu ještě něco scházelo. Až na jeden, dva zápasy se nám dařilo i herně. Výsledky však nejsou stejně tak jako u ostatních mužstev vůbec podstatné, daleko důležitější bude, jak se vyrovnáme s přechodem na přírodní trávník, na kterém jsme toho z důvodu nepříznivého počasí moc neodtrénovali.

2. Na hostování do Kunratic odešel brankář Kubásek, kterého by měl nahradit Miroslav Červ z Popovic. Plusem je také uzdravení hráčů, kteří nemohli na podzim za zdravotních důvodů nastupovat.

3. Vzhledem k našemu postavení v tabulce nemůžeme mít jiný cíl než záchranu. Věřím, že se k tomu kluci postaví čelem a neprodají svou kůži lacino.