Hrstka zlomil šlágr v Nespekách na stranu Olbramovic

Benešovsko – V předposledním podzimním kole okresního fotbalového přeboru padlo 24 branek.

14.11.2017

OP: Nespeky B - Olbramovice 2:3.Foto: Luděk Rublič

MEZNO – NEVEKLOV 1:4 (1:2)

Za téměř zimního počasí se odehrálo utkání mezi domácím Meznem a lídrem tabulky OP z Neveklova. Od prvních minut bylo zřejmé, jakým stylem se oba týmy v zápase budou prezentovat. Domácí byli od prvních minut zataženi na vlastní polovině a čekali na rychlé brejky, zatímco hosté se snažili kombinací a chytrými nákopy za obranu, překvapit domácí obranu. Ačkoliv byli zpočátku mírně aktivnější hosté, přišla pro ně hned ve 4. minutě studená sprcha. Po pravé straně unikl Helma, zatáhl míč do šestnáctky a přihrávkou pod sebe našel Kubece, který utaženou střelou k tyči prostřelil Šmolíka - 1:0. Hosty rychlá branka zaskočila a dlouhou dobu nedokázali najít recept na kompaktně hrající mezenskou obranu.

Proto se hosté unáhlovali a střelami z dálky Babickému příliš starostí nenadělali. Nejaktivnější hráč hostí Šmejkal, zahrával v rychlém sledu dva přímé kopy z dobré pozice, ale ani jednou nezamířil přesně. To Čichovský po dalším přímém kopu byl přesnější a Babický měl, co dělat s jeho utaženou střelou do šibenice, se kterou si s vypětím sil poradil. Domácí hráli s hosty vyrovnanou partii, ale když dokázali přejít přes záložní řadu hostů,  tak je buď zastavila nepřesnost, ofsajd, nebo Helmovi i Růžičkovi chybělo po dlouhém centru na zadní tyč pár centimetrů k zakončení. Hostům se několikrát povedlo přihrávkami na jeden dotek překonat domácí obranu, ale v posledních chvíli byl vždy na svém místě Kulvajt a hrozící nebezpečí zastavil.

Když už se zdálo, že domácí obrana Neveklovské k větší šanci nepustí, vyrobili domácí, po rozehraném přízemním rohu na přední tyč, zásadní chybu, vstřelili si vlastní gól a úplně jednoduše tak darovali soupeři těžce vydřené vedení. Aby toho nebylo málo, tak ve 40. minutě rozehrál Čichovský přímý kop na přední tyč, Babický s obtížemi vyrazil míč jen před sebe a Stibůrek si z dorážky věděl rady - 1:2. V závěru poločasu ještě provětral hostující obranu Helma, ale střela doprostřed branky Šmolíka výrazněji neohrozila.

Do druhé půle chtěli domácí vletět stejně jako do první a dohnat ztrátu z prvního poločasu. Byli to, ale hosté, kdo první zahrozil. Po kombinaci ve středu hřiště se dostal míč k Peterovi, který se prokličkoval do vápna a střelou na zadní tyč, k jeho smůle, trefil jen tyč Babického branky. Domácí se snažili o srovnání skóre, ale ani rychlými brejky, ani po rohových kopech se k většímu ohrožení branky hostů nedostávali. Čím víc se domácí snažili útočit, tím více otevírali obranu a možnosti pro brejky Neveklova. Po jedné rychlé akci a nedorozumění ve vápně domácích se odrazil míč až ke střídajícímu Vitoušovi, který se štěstím propálil Babického - 1:3. Tím pro danou chvíli zlomil odpor domácích, kteří byli vyvedeni z koncentrace a za dvě minuty už vytahovali míč z branky znovu.

Šmejkal křížným pasem našel rozeběhnutého Vobořila, který byl u míče rychleji než Babický a v pohodě ho efektivně přehodil - 1:4. Obdržené góly s domácími zamávaly, nicméně boj nevzdávali a snažili se, alespoň o korekci skóre. Nejprve se hnal dvakrát za sebou do úniku Dohnal, ale v poslední chvíli mu míč odebral hostující kapitán Hameta. To po střele Kubece z dálky mohlo být u domácích veseleji, ale míč skončil na tyči. Odražený míč se dostal k Dohnalovi, který se, ačkoliv byl velmi intenzivně zpracováván Hametou, dostal k zakončení, ale v záklonu netrefil odkrytou branku. Za další chvíli táhl brejk po pravé straně Helma, který si poradil s Balíkem, a střela zpoza šestnáctky měla gólové parametry, avšak drobná teč Stibůrka vyhnala míč o kousek vedle branky Šmolíka. Hosté poté ještě několikrát zahrozili, a snažili se využít rychlosti Vitouše, ale domácí obrana s vypětím všech sil již neinkasovala.

Utkání tak dopadlo vítězně pro lídra tabulky, ovšem domácí odehráli více než vyrovnanou partii a nebýt laciných branek v prvním poločase, mohlo být v Mezně, veseleji.

Branky: 4. Kubec - 4. Stibůrek, 40. Čichovský, 60. Vitouš, 62. Vobořil. Rozhodčí: Lupač. Mezno: Babický – Doskočil, Kubec, Kulvajt, D. Helma, Růžička (74. Mazour), Bursík, Jiří Ploc, Jakub Ploc, Dohnal, Adam (65. Volalík). Neveklov: Šmolík – M. Balík, Stibůrek, Hameta, P. Šmejkal, Vobořil, Fišer (54. Vitouš), P. Balík, Čichovský, Vrkoslav, Peter (65. Šiška).

TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV – CHOTÝŠANY 0:0

Utkání se odehrávalo zejména mezi šestnáctkami. Domácí akce většinou končily před vápnem hostů. Chotýšanští akce řešili zejména pomocí dlouhých nákopů, které však většinou jejich spoluhráči nezachytili, míč pak snadno získala domácí obrana, brankář nebo skončil za brankovou čárou. Za zmínku stojí jen trestný kop z hranice domácí šestnáctky, který brankář Netolický vytěsnil nad branku. Na druhé straně střelu z dobré pozice zablokovali hostující obránci. Většina ostatních pokusů na obou stranách byla z dálky a skončila mimo branku nebo byla lehkou prací pro brankáře.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako první. Střely hostů opět končily povětšinou mimo domácí branku. Ty, co mířily na branku, domácí brankář Netolický spolehlivě pochytal. Štěpánovští nakonec měli v druhém poločase větší šance ke vstřelení branky. Po průniku do vápna Lachout namísto střely volil ještě přihrávku, střelu domácích, která mířila na bránu, zablokovala hostující obrana. Největší příležitost měl Staněk, jehož střelu již všichni viděli v brance, když míč v poslední chvíli výborným zákrokem vytěsnil hostující brankář. Utkání tak skončilo bez branek.

„Utkání plné nepřesností a s minimem šancí skončilo zaslouženou remízou,“ podotkl po zápase asistent trenéra Trhového Štěpánova Antonín Frühauf.

Rozhodčí: Černý. Trhový Štěpánov: Netolický - Mach, Trpšovský, Černický, Novotný, Málek, Frühauf (46. Staněk), Špička, Lachout, Kudyn, Bernášek. Chotýšany: Matoušek – A. Korecký, Š. Korecký, Kuthan, Sysel, Hons, M. Říha, Vaňkát, Povolný (30. R. Říha), Straka, Blažek.

POPOVICE – SOBĚHRDY 3:2 (1:2)

„V kabině jsme si před zápasem řekli, že v naší pozici nemůžeme brát nic jiného než vítězství. Sice jsme nastoupili bez dvou opor Jirky Páva a Michala Heřmánka, ale hosté jsou na tom s absencemi ještě hůř,“ poznamenal hrající kouč Popovic, co se dělo před zápasem a dodal k utkání a utnutí nepříznivé série v podobě šesti zápasů bez bodového zisku: „Po většinu zápasu jsme byli o chloupek lepším týmem, ale rozhodně to nebyla jednoduchá výhra. Každopádně jsem za tři body šťastný a věřím, že pokud zvládneme zápas v Chotýšanech, nebudeme podzim hodnotit až tak katastrofálně.“

Branky: 48. a 81. Žížala, 38. J. Kopecký - 28. L. Kopecký, 42. Bartík. Rozhodčí: Kromka. Popovice: Vejvoda – Jiří Hovorka, Jakub Hovorka, Kašpar, Šach, Mrkvička, V. Kaucký (90. Kropáček), Matuška, P. Heřmánek (71. V. Kaucký), Žížala, J. Kopecký. Soběhrdy: Hruška – D. Škvor, Vilímek, Hlavnička (83. D. Hanka), Kolář, Rozehnal, L. Kopecký, Bartík, P. Procházka, Špidra, Fadler (74. Řezníček).

PRAVONÍN – VRCHOTOVY JANOVICE 0:1 (0:0)

Podmínky na fotbal nebyly v Pravoníně ideální. Fotbalistům se do hry vnutil ještě jeden hráč navíc a to silný vítr. Ten tlačil do zad v první části hry hostům a pomáhal jim k vytvoření mírné územní převahy. Domácí vědomi si soupeřových vylepšených možností střelby z dálky, pokusy včas blokovali už ve středu hřiště. Týmy se snažily hrát co nejvíce po zemi a k vidění byl i přes ztížené podmínky celkem zajímavý fotbal. Na obou stranách dominovaly obrany i brankáři. Zaměstnanější byl hostující Vávra, který Janovické podržel hlavně při šanci a pohotovém zakončení Vlasáka a pak mu také pomohlo břevno po střele Babického z přímého kopu. Na druhé straně vychytal Doškář po včasném vyběhnutí vyloženou gólovku Zemanovi. První poločas vyrovnaného utkání gól nepřinesl.

Ve druhém dějství si domácí vytvořili územní převahu, přicházely i gólové šance, ale brankář Vávra byl k nepřekonání. Vychytal opět aktivně hrajícího Vlasáka a následně i Červeňáka. Dvakrát mu po střelách z dálky zazvonilo břevno. Domácím však nebylo souzeno skórovat. Na druhé straně se do šance dostal Němec, ale ani jemu se v zakončení nezadařilo. Utkání směřovalo dle celkového průběhu k remízovému výsledku. Pak ovšem domácí neohlídali po rohovém kopu Zemana, ke kterému propadl míč mezi hradbou hráčů a ten ho propasíroval skluzem do brány. Pravonínští se vzepjali k závěrečnému náporu a vytvořili si další slibné příležitosti, které ovšem v síti neskončily. V poslední minutě se v přehuštěném vápně pokoušel o koncovku hlavou Babický. Jeho stažení na zem hostujícím obráncem rozhodčí jako nedovolené neposoudil. Utkání tak skončilo vítězstvím hostů, při kterých tentokrát stála větší dávka sportovního štěstí.

Branka: 82. Zeman. Rozhodčí: Rezek. Pravonín: Doškář – M. Hoch (30. Březina), D. Červeňák, Kodeda, T. Babický, Vlasák, P. Hoch (17. Zavadil), Marek Sibal (73. Kůžel), Brzek (82. Vít), Lejček, Hrubeš. Vrchotovy Janovice: Vávra - Suchan, Trojan, Čedík, Szekér, Slabý, Střihavka, Sochůrek (66. Rouš), Rezek, Zeman (87. Bursík), Němec (90. Turovský).

SOKOL PŘESTAVLKY – DOLNÍ KRALOVICE 3:3 (0:1)

Ve velice chladném počasí vidělo asi 30 diváků docela pohledný fotbal s mnoha šancemi. Už ve 3. minutě zahrozili hosté z přímého volného kopu z 20 metrů a Šach musel míč vyrážet. Za chvíli si přidržel míč ve středu hřiště Podhorský, poslal pas na nabíhajícího Kroulíka, ten ale trefil jen vybíhajícího gólmana hostí. Pěknou narážečku před šestnáctkou předvedli domácí, ale Brambora trefil ze třinácti metrů zase jen J. Doležala. Ve 25. minutě po rohu na zadní tyč hlavičkoval Kondáš, ale jen těsně vedle. Hosté se také dostali do pěkných střeleckých pozic, ale minuli bránu a podruhé míč vyrazil výborný Šach. V závěru poločasu udělal obrovskou chybu domácí P. Pantoflíček, hostující Prchal mu míč sebral a podél gólmana Šacha otevřel skóre - 0:1.

Ve 48. minutě zahrávali hosté standardní situaci z levé strany, míč propadl mezi hráči a znovu Prchal ho dorazil do domácí sítě - 0:2. V 54. minutě se dostal k míči domácí Podhorský, míč si šikovně posunul na levačku a z 26 ti metrů se trefil ke vzdálenější tyči do sítě - 1:2. O dvě minuty později orazítkoval Kačírek z přímého volného kopu z levé strany jen tyč branky hostí. V 63. minutě stříleli hosté ze standardky z levé strany a Šach robinzonádou vyrazil balón na roh. V 71. minutě přišel rychlý brejk Kralovických, na jehož konci byl J. Maršoun, který podél Šacha snadno skóroval - 1:3. V 83. minutě se z přímého kopu z pravé strany přes zeď trefil Kačírek - 2:3. Domácí se hnali za vyrovnání, ale neproměnili v 84. minutě tři vyložené šance. Nejdříve Podhorského střelu s námahou vyrazil J. Doležal, dorážku poslal Pohůnek jen do tyče a pak po centru z pravé strany se dostal k míči zkušený Kondáš, ale z šesti metrů překopl prázdnou bránu. Snaha domácích o změnu skóre nakonec slavila úspěch. V 89. minutě zahrával Kačírek trestný kop z pravé strany a po závaru dorazil míč do sítě J. Mikulanda - 3:3.

Branky: 54. Podhorský, 82. Kačírek, 89. J. Mikulanda - 44. a 48. Prchal, 71. J. Maršoun. Rozhodčí: M. Šíma. Sokol Přestavlky: Šach – Pfeffer (46. J. Mikulanda), Kondáš, P. Pantoflíček, Brambora - Kroulík, Kačírek, Podhorský, M. Mikulanda (78. J. Drazdík II.) - P. Mrázek (46. Moravec), M. Pohůnek. Dolní Kralovice: J. Doležal - Kotrč, Bystričan, Lebeda, Prchal, Malina (63. L. Jelínek), Jiří Marušák, Vošický, Vrkoslav (81. Roháč), J. Maršoun, Dvořák.

NESPEKY B – OLBRAMOVICE 2:3 (2.2)

Zápas čtvrtého béčka Nespek s druhými Olbramovicemi začalo velmi dobře pro hosty, kteří díky trefám Písaříka již v 6. minutě vedli dvoubrankovým rozdílem. Ještě do poločasu ale snížil Matyášek a těsně před odchodem do kabin vyrovnal Petr Kadeřábek.

Po změně stran vstřelil jediný gól hostující Hrstka v 63. minutě a hosté tak pobrali všechny body.

Branky: 11. Matyášek, 45. Petr Kadeřábek - 1. a 6. Písařík, 63. Hrstka. Rozhodčí: Budil. Nespeky B: Drážek – P. Rublič, Matyášek, P. Rublič st., V. Pešta, Pohořelý, Petr Kadeřábek, Vošický, Myslivec, Maršoun, Tyrner (59. Čáp). Olbramovice: Fillip – Košař (20. Přibyslavský), Písařík, Horčička (90. Růzha), Rosol, Šípek, Hrstka, Vyskočil, Macháček (55. Bešťák), Karda, Vácha.

JANKOV – POSTUPICE 2:0 (2:0)

Derby zahájili aktivněji domácí. V 10. minutě mohl otevřít skóre Žák, kdy po hezké kombinační akci těsně minul zadní tyč. Postupně se hra začala vyrovnávat, ale hosté, i když měli ve středu hřiště mírnou převahu, se nedostali do vyložené šance. Hra se postupem času začala více přiostřovat, čemuž nepřispěl stále se horšící terén skrápěný dešťovými kapkami. Ve 28. minutě Vrzalův centr orazítkoval hostující branku. A tak zahřmělo až ve 35. minutě, kdy navrátilec do sestavy Hameršmíd hlavou uklidil míč do sítě po rohu Vrzala. I při druhé, a jak se ukázalo, poslední brance zaúřadoval důraz Hameršmída, který dorazil do branky hlavičku Zacha v poslední minutě prvního poločasu.

Druhé dějství bylo spíše bojovné než fotbalově pohledné. Ve velké míře tomu přispěl stále se zhoršující terén. Hosté se snažili o snížení, ale jejich akce končily většinou před šestnáctkou domácích. Navíc jejich snahu zastavila v 76. minutě druhá žlutá a zároveň červená pro K. Veseckého. Domácí v přesilovce nejvíce hrozili z rychlých brejků, ale ani jeden se jim nepovedlo zakončit. A když hosté neproměnili v závěru asi svoji největší šanci v zápase, kdy se při závaru neprosadili dva hráči před brankářem Málkem.

Konečný hvizd hlavního rozhodčího Konvičku tak doprovodilo skóre z prvního poločasu 2:0.

Branky: 35. a 45. Hameršmíd. Rozhodčí: Konvička. ČK: 76. K. Vesecký (P). Jankov: Málek – Ždych, D. Čermák (71. Krška), Balík, Zajíc (88. M. Čermák) - Skála, Hameršmíd, Vrzal (90. Šimánek), Peroutka - Žák, Zach. Postupice: Kladiva - Žížala, Pýcha, Urban, Zeman, K. Vesecký, Šetek, V. Vender, Fürbacher (60. Čamaj), Brabenec (76. Zvíhal), J. Mareš.

1. Neveklov⋌ 12 9 1 2 56:18 28

 2. Olbramovice⋌ 12 8 2 2 44:21 26

 3. Vrch. Janovice⋌ 11 7 2 2 34:15 23

 4. Nespeky B⋌ 11 7 0 4 28:20 21

 5. Sokol Přestavlky⋌ 12 6 2 4 31:18 20

 6. Postupice⋌ 12 6 2 4 23:19 20

 7. Jankov⋌ 11 6 1 4 29:16 19

 8. Pravonín⋌ 11 5 2 4 23:17 17