STRUHAŘOV – KONDRAC 5:3

Okresní derby mužstev hrajících na spodku tabulky přineslo přestřelku. Hosté se sice dostali z tečovaného trestného kopu Pavelkou do vedení, ale domácí zlepšenou hrou třemi góly skóre otočili, nejprve se po úniku trefil Hroch, následně Hanibal z penalty po stažení Hrocha a třetí si Kondračtí dali po centru Hrocha sami, když obranný odkop trefil Špičku do hlavy, až mu vypadl zub a balón se došoural za záda Císaře. Těsně před odchodem do kabin snížil Houdek do prázdné branky po úniku dvou hráčů na struhařovskou branku a přihrávce Kašpara.

Po přestávce na hřišti překvapivě kralovali hráči Struhařova. Přesto se podařilo Kondrackým po faulu Hovorky na Kašpara vyrovnat Pavlíčkem z penalty na 3:3. To ale bylo ze strany hostů vše. domácí měli velký nápor, šance a nakonec se dočkali Koblasou, který chvíli předtím trefil tyč. V samotném závěru korunoval zasloužené vítězství domácích Pospíšil, který kolmici Hrocha a sóle natřikrát překonal Císaře.

„Zápas pro nás nezačal dobře a brzy jsme inkasovali. Přesto jsme dál hráli svoji hru a do poločasu jsme zápas otočili. Hned po přestávce jsme hostům darovali vyrovnání. Ani to nás ale nepoložilo, zatlačili jsme hosty na jejich půli a rozhodli dvěma góly o zisku tří důležitých bodů," dodal k derby kouč Struhařova Vladimír Pohůnek a chválil: „Tentokrát mě potěšili, jak body, tak předvedená hra všech hráčů. Zvlášť musím vyzdvihnout hru Ondry Hrocha, který byl opravdu motorem našeho mužstva."

To trenér Kondrace Jiří Janouš mladší po zápase zuřil. „Z výkonu mužstva jsem rozzlobený na nejvyšší míru. Předvedli jsme naprosto zoufalý fotbal. Domácím stačilo výrazně vyšší nasazení k tomu, aby nám vstřelili pět branek a zcela po zásluze zvítězili. Hráči předváděli na hřišti alibismus a podle toho to vypadalo, příprava před utkáním jde asi jedním uchem dovnitř a druhým ven. Pokud chceme vyhrávat, musí si hráči uvědomit, že pravda leží pouze a jenom na tom zeleném obdélníku s bílými čárami okolo, nikoliv v řečech před utkáním nebo v poločasové přestávce. Porážku jen tak nevstřebám."

Branky: Hroch, Hanibal (z PK), vlastní Špička, Koblasa, Pospíšil – Pavelka, Houdek, Pavlíček (z PK). Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 3:2.

Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Dudík, D. Sysel, Hovorka – Hroch, Veselý, Pospíšil, Hanibal – M. Kaňka, Folprecht. Střídali: Koblasa, L. Sysel, Kremina.

Kondrac: Císař – Budil, Linhart, M. Kubín, T. Kubín – Houdek, Petrů (46. Vítovský), Pavelka, Špička (55. Ngo) – Kašpar, Pavlíček.