ČAFC PRAHA – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 1:5

Od začátku byli více na míči hosté, dobře kombinovali, a pokud ztratili míč, rychle se ho snažili získat, což se jim většinou povedlo. A tak domácí za první poločas vypálili jen dvě nebezpečné střely. První lapil v pohodě Tlamicha, po druhé míč letěl z trestného kopu těsně vedle.

To na druhé straně byli Poříčští nebezpečnější. Trpišovský ještě sólo zakončil vedle, ale ve 25. minutě se již hosté radovali. Spolupráci krajního obránce Vernera se stoperem Křivohlavým před domácí šestnáctkou, zakončil Svoboda po hlavičkovém sklepnutí Trpišovského. Druhý gól přišel po rychlé akci, přihrávce Páva a zakončení Trpišovského do prázdné branky.

Ihned po přestávce nachytali domácí hosty v nedbalkách, když se po rychlé akci a centru na zadní tyči, nadvakrát prosadil střídající Freiman. Poříčské to ale nerozhodilo, o chvíli později narýsoval Jíša krásnou uličku pro Trpišovského, který před gólmanem uklidil míč k tyči – 1:3. Následně se hra srovnala, domácí se dostali k několika standardním situacím bez vážnějšího ohrožení branky Tlamichy. Hosté byli nebezpečnější, hlavička Jíši zamířila z malého vápna vedle a trestný kop Vosáhla vyrazil gólman. A tak ke změně skóre došlo až v samotném závěru. Nejprve Pohorský vysunul Svobodu, jenž krásně naservíroval míč Jíšovi, který nezaváhal. Vzápětí byl faulován Jíša v šestnáctce a Peroutka z penalty uzavřel na 1:5.

„S přístupem hráčů k utkání jsem spokojený. Kluci hráli s chutí, po většinu času drželi míč, a pokud ho neměli, tak balón dobrým presinkem zase získávali. Podnikali jsme nebezpečné akce, do kterých se zapojovali i obránci a pětkrát jsme překonali domácího gólmana. Jsme sice v přípravě, ale každá výhra po dobrém výkonu potěší a zvyšuje hráčům sebevědomí," měl radost po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 49. Freiman – 36. a 53. Trpišovský, 25. Svoboda, 89. Jíša, 90. Peroutka (z PK). Poločas: 0:2.

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – Verner, Křivohlavý, Jírů, Vosáhlo – Peroutka, Pohorský – Jíša, O. Páv, Trpišovský (73. Platil) – Svoboda.

Další přípravný zápas sehraje Poříčí nad Sázavou v neděli 21. února s Divišovem buď od 14 hodin na přírodní trávě v Bukovanech nebo od 15 hodin v Benešově na umělé trávě (záleží na počasí).