Nespeky – Tuchlovice 2:1 (0:1)

Ve 20. minutě prohrál Krejza osobní souboj na půlce hřiště, hosté přešli do rychlého protiútoku čtyři na dva, který vyřešili učebnicově, a tuchlovický Kraus otevřel gólový účet - 0:1.  Do konce poločasu měli domácí tři dobré příležitosti ke skórování, ale ani v jednom případě se jim nepodařilo trefit branku. Iheanacho pálil nad, Mikolanda mířil na zadní tyč a střela Davida Pešty letěla vysoko nad. Hosté měli v prvním poločase kromě gólu jedinou střelu na nespeckou bránu, ale tu Drážek bez problémů chytil.

„Nastoupili jsme v netradičním rozestavění na tři útočníky. Prvních dvacet minut jsme hráli tragicky, ale paradoxně jsme dostali gól až, když nám hra začala fungovat. Přesto jsme první půli hráli špatně, chyběla součinnost, protože systém nefungoval,“ popsal první dějství trenér Nespek Jaroslav Tesař.

Nespecké šance pokračovaly i ve druhé půli. V 50. minutě centroval Voráček, ale Urbanovo zakončení z „voleje“ zachytila jen ochranná síť za bránou. Nicméně o minutu později se z pravé strany prosadil Pešta a střelou na zadní tyč vyrovnal na 1:1.  V 58. minutě zahrával Kubec rohový kop, a centrovaný míč posadil přesně na hlavu Mikolandy - 2:1. V 76. minutě došlo k nešťastnému střetu Mikolandy s brankářem hostí, který musel střídat. V závěru utkání fauloval na půlce hřiště hostující Kedroň, a protože dostal druhou žlutou kartu, tak následovala červená. V sedmé minutě nastavení mohli pojistit domácí těsné vedení, ale přečíslení dva na jednoho nezvládli.

„I do druhé půle jsme nechali stejné rozestavění a naše hra se zlepšila natolik, že jsme dali dva góly. Ke konci byl zápas hektický, ale cennou výhru jsme uhájili,“ měl radost po utkání trenér Nespek a ještě děkoval: „Musím poděkovat Márovi Večerovi, který odehrál zápas i sebezapřením a týmu tím pomohl.“

Branky: 52. D. Pešta, 59. Mikolanda – 20. Kraus. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: Večera, Iheanacho, Kubec –  Kedroň, Hafenrichter. ČK: 85. Kedroň (T).

Nespeky: Drážek – Krejza, Burian, Urban – D. Pešta (90. Myslivec), Iheanacho, Večera, Konopiský  – Kubec, Mikolanda, Voráček (90. Hanuš).