Prohráli jste v Mostě, na Loko Vltavín a doma s Karvinou. Kde se dali body získat?

Dali se získat ve všech třech zápasech, protože jsme v žádném nebyli horší. V Mostě jsme měli více ze hry a šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. V zápasech s Loko Vltavín a Karvinou jsme ale neodvedli dobrý výkon a výsledky i tvář utkání hodně ovlivnily brzy obdržené branky.

Inkasovali jste šest gólů, z toho tři doma s Karvinou. Co se stalo?

Dostali jsme ve 13. a 15. minutě dva rychlé, slepené, polovlastní góly a hra zákonitě poté vypadala jinak, než jsme měli v plánu.

Až do posledního zápasu musíte být jako bývalý obránce spokojen s obrannou činností?

Ano. Je ale zajímavé, že ani v jednom z pěti zápasů nás soupeři nedostali pod tlak. Ani brankář Holý nemá tolik práce jako měl Toma v jarní části soutěže. Jenže jsme dostali hloupé góly, na čemž bychom chtěli do budoucna zapracovat.

Tomáš Holý v létě nahradil v brance vlašimskou ikonu Michala Tomu. Jak si vede?

Vzhledem se svému věku (21 let) měl minimální zkušenosti s druhou ligou, přesto odvádí dobré výkony. Všeobecně je totiž známo, že gólmani mají svou nejlepší fázi kariéry v pozdějším věku.

Vstřelili jste z pěti zápasů stejný počet gólů, jenže z toho čtyři Bohemians Praha. Je to, co Vás nejvíc trápí?

Ano a je to škoda. Do šancí se dostáváme, ale chyby soupeře nepotrestáme. Naopak soupeř má minimum příležitostí a dokáže je proměnit.

V týmu máte čtyři útočníky Jíchu, Ujce, Krmenčíka a Rybaříka. Budete ještě hledat nějakého kanonýra?

Zatím se neplánují změny. Máme kvalitní útočníky, které chceme využít a doufáme, že si vzpomenou a budou dávat góly. Střílení branek ale není jen o útočnících, ale také o kvalitních přihrávkách v celé útočné fázi.

V poháru jste ale nastříleli šest branek Loko Vltavín…

Zápas vyšel Krmenčíkovi, který hrál poprvé v základní sestavě a dal tři góly. Navíc za stavu 2:1 poslal trenér Vltavínu na hřiště hodně ofenzivní hráče, otevřel hru, my jsme se dostávali do brejkových akcí, které jsme zakončovali góly. Holt někdy to vyjde a někdy ne.

Postoupili jste do 3. kola poháru, kde vás podle předpokladů měly čekat v lize výborné Teplice, jenže ty ve středu prohrály překvapivě ve Varnsdorfu. Jste z vypadnutí Teplic smutný nebo byste je chtěl ve Vlašimi vidět?

Raději bych Teplice, které jsou štikou ligy, protože by to byla pro hráče i diváky odměna. Doufám, že nebudeme muset jet do Varnsdorfu, to by bylo pro nás smutné, ale nedalo by se nic dělat (pozn. podle losu Poháru České pošty by měla hrát Vlašim 25. září od 16.30 ve Varnsdorfu).

Teď zajíždíte k mistrovskému zápasu do Třince v sobotu dopoledne. Jedete den předem?

Ano. V pátek v půl jedné odpoledne máme trénink ve Vlašimi, naobědváme se a vyrážíme do Třince, kde přespíme a v sobotu dopoledne odehrajeme zápas.

Soupeř je na tom podobně jako vy. Takže nic jiného než bodový zisk neberete?

Třinec má šest bodů jako my, dobré, bojovné mužstvo, takže očekávám zajímavý zápas, ve kterém chceme určitě bodovat.

Co zdravotní stav hráčů?

Je uspokojivý a všichni hráči jsou v pořádku a jsou připraveni nastoupit.

Budete měnit po dvou porážkách sestavu?

Máme určitou variantu se změnami v sestavě, ale čekáme do poslední chvíle.