HC Benešov - IHC Písek 1:3

Úvod zápasu vyšel lépe domácím Vodním Lvům, kteří se i v oslabené sestavě o sedm hráčů, tlačili před branku Písku, ale Nestrašil po sóle pálil vedle a Vejvoda trefil masku brankáře Pinkase. Udeřilo až v 8. minutě, kdy se po přihrávce Kocmana trefil příklepem Starec. Po brance hosté převzali iniciativu, ale Mošovský mířil z dobré pozice vedle, Hovoru vychytal Malík. V závěru třetiny měli drtivý nápor domácí, ale osamocenému Kaňkovi vypíchl brankář puk hokejkou, beckhend Jaegera chytil Pinkas semaforem a Starec po průniku Kaňky také ztroskotal na brankáři.

I v úvodu druhé třetiny uzamknul Benešov v přesilovce celé dvě minuty hosty v obranném pásmu, ale v největších šancích netrefil Kocman prázdnou branku po nabídce Zemana a střelu J. Verbíka zneškodnil Haškovským zákrokem betonem Pinkas. Po skončení početní výhody ale udeřilo na druhé straně, když se osamocený Šulčík trefil pod víko a odstartoval velký nápor Písku. Malík ještě odolal Šulčíkovi, Květoňovi, Bláhovi, Mazancovi, ale na Šulčíka po nahození puku P. Procházkou při hře čtyři na čtyři, již nestačil - 1:2. Ani po druhé brance tlak hostů neustal, ale nadvakrát R. Procházka, Bláha (tyč) ani Šulčík již benešovského gólmana nepřekonali.

Ve třetí třetině již hosté vybudovaný náskok hájili a domácí do tlaku, kromě přesilovek, nepouštěli. Naopak v krátké početní výhodě upravil v 52. minutě Bláha střelou mezi betony Malíka skóre na konečných 1:3.

"V pátek jsme žádali Písek o odložení zápasu, ale oni k tomu nepřistoupili. Šli jsme tedy do zápasu bez sedmi hráčů základní sestavy, kteří mají chřipku, takže nastoupili junioři, kterými v sezoně ani nepočítáme. Na to, že jsme hráli ve splácané sestavě, tak jsme odehráli dobré utkání a nemuseli jsme prohrát, kdybychom proměnili spousty vypracovaných šancí, hlavně v první třetině. Udělali jsme ale tři, čtyři osobní chyby, ze kterých jsme dostali tři góly. V závěru jsme hráli na dvě pětky a už jsme nemohli. Přesto musím kluky pochválit. Vzhledem k tomu, že jsme hráli s favoritem soutěže, tak to pro nás nedopadlo nejhůř. V této situaci jsme ani s body nepočítali," dodal k utkání trenér Benešova Jan Vobecký.

Branky: 8. Starec - 23. Šulčík, 28. Šulčík (P. Procházka), 52. Bláha (Hovora). Rozhodčí: Vokřál - Komárek, Krátký. Vyloučení: 6 x 2 / 8 x 2. Využití: 0:1. Diváci: 100. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1.

HC Benešov: Malík - Zeman, J. Verbík, Starec, Kaňka, Kocman - R. Verbík, Císař, Holánek, Jágr, Štětina - Vejvoda, Srdínko, Nestaršil, Jaeger, Jeništa.