Podruhé v řadě se nepodíval Adam Hložek v zápase Leverkusenu ani na minutu na hřiště. Bayer vstupoval do sezony s velkými ambicemi – po pojištění českého střelce Patrika Schicka pomýšlel klub ze Severního Porýní-Vestfálska na boj o nejvyšší příčky. A také to, že Schick Hložkovi pomůže se zdárnou aklimatizací. Ani jednou se ale zatím úspěšně nedaří.

Leverkusen se po prohře 2:3 s Freiburgem propadl na 13. místo, po pěti kolech má na svém kontě pouhé tři body. Na ambiciózní klub se valí za předvedené výkony kritika, ta přišla i na Hložkovu adresu. „Přestupová částka za Hložka nebyla z těch nejmenších, přesto se nezdála vedení klubu i fanouškům utopická. Mnozí věřili, že se Hložek chytne v Bayeru hned z úvodu, ale zatím tomu tak není. Dvacetiletý útočník je považován za jeden z největších talentů v Evropě, 44 gólů v 50 předchozích zápasech svědčí o jeho vysoké kvalitě,“ píše německý portál Comunio, jenž zařadil Hložka mezi pět největších zklamání po úvodních kolech Bundesligy.

Konkurence z Anglie

Hložek se sice prosadil hned v úvodním utkání německého poháru na hřišti Elversbergu, v ligových zápasech ale po třech šancích přišlo posazení na lavičku. Velkému talentu neprospívá ani fakt, že Leverkusen přivedl na roční hostování z Chelsea anglického fotbalového reprezentanta Calluma Hudsona-Odoie, který je přímou konkurencí Hložka na jeho postu. „Leverkusen má hodně problémů a je v krizi, ze které mladá posila rozhodně netěží. Než si vše sedne, bude to nějakou dobu trvat. Skok z české do německé ligy se ale prozatím ukazuje jako velmi složitý,“ myslí si autor článku.

Hudson-Odoi v minulé sezoně odehrál pouze patnáct ligových zápasů, patří ale k velkým nadějím anglické reprezentace. I proto o jeho služby měl zájem i mistrovský Bayern Mnichov či Borussia Dortmund, nakonec ale zvítězil Leverkusen.Pro Hložka tak nastávají ve zvýšené konkurenci těžší časy. Německé publikum si bude muset naděje českého fotbalu získat výkony na hřišti, ty v současné chvíli ale budou přicházet spíše po epizodních minutách.