V osmém jarním kole krajského fotbalového přeboru dorostu se představilo celé trio okresních týmů – FK Marila Votice, FK Metaz Týnec nad Sázavou a FC Graffin Vlašim.

Starší dorost

Sedlčany – Graffin Vlašim 0:6

Mužstva nastoupila do utkání velmi koncentrovaně a hrál se velmi pěkný fotbal. Pouze s tím rozdílem, že domácí nebyly nebezpeční ve vápně. Zato hostující Vlašim si vytvořila několik brankových příležitostí. Ale Janda, Bouček ani Matoušek nedokázali vstřelit branku. Když už se zdálo, že poločas skončí nerozhodně, tak hosté dvakrát udeřili Borkovcem a Vaníkem. Na začátku druhé půle vsítil Bouček třetí gól a když se nechal nesmyslně vyloučit za oplácení domácí hráč, tak už bylo utkání rozhodnuté. Posledních dvacet minut už bylo jen otázkou výše skóre. To se nakonec zastavilo na stavu 0:6.
„Musím pochválit celé mužstvo za předvedený výkon, protože kluci sehráli třetí velmi těžké utkání během sedmi dnů a měli toho plné zuby. Výsledek je sice jednoznačný, ale průběhu hry neodpovídá, protože domácí sehráli velmi dobré utkání a pouze zkrat jednoho z nich je připravil o přijatelný výsledek. My jsme zahráli dobře jako mužstvo,“ pochválil své ovečky trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky: Borkovec 2, Vaník, Bouček, Janda, Nedvěd. Poločas: 0:2

Graffin Vlašim: Šťastný – Vaník, Nedvěd, Peroutka, Kahoun – Borkovec, Pavlečko, Bouček, Pohorský st. – Janda, Matoušek. Střídali: Pohorský ml., Sladkovský, Lalouček, Jeništa

Marila Votice – Kosmonosy 2:2

Ani v dalším utkání nezískaly Votice tři body, po průměrném výkonu jen remizovali. Začátek patřil hostům, kteří se ujali vedení brankou z penalty za ruku. Domácí v začátku druhého poločasu srovnali. Po úniku a přihrávce Voráčka byl faulován v šestnáctce Říha a Homolka penaltu proměnil. Vzápětí ale domácí udělali v obraně další chybu a hosté ji hned potrestali. Na konečných 2:2 srovnával před koncem Nusek. V samotném závěru vyloučil rozhodčí hostujícího gólmana za urážku.

Branky Votic: Homolka, Nusek. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: 2/3. ČK: 0/1. Poločas: 0:1

arila Votice: Bánský – Kronus, Jantač, Sládek, Homolka – Dvořák, Daniel, Račanský, Nusek – Říha, Voráček (Žák)

Metaz Týnec – Brandýs n. L. 0:2

Stále stejná písnička. Týnečtí neproměňují šance, proto nemohou vyhrát. V prvním poločase nedali velké příležitosti dvakrát Paňák a jednou Kalfas. Na druhé straně bylo stejně horkjo před brankářem Korbelem, který třikrát Týnce podržel. Po přestávce nedokázali domácí po závaru dotlačit míč do sítě a gólman vychytal dělovku R. Sedláka. A tak přišel trest. Hosté po závaru a po dlouhém pasu, výborném zpracování a zakončení vstřelili dva góly.

Branky: nenahlášeny. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 0:0

Metaz Týnec: Korbel – D. Sedlák, Štamberský, Starec, Moravec – M. Novotný, R. Sedlák, Kloud, Chrpa – L. Kalfas, Paňák. Střídali: Žížala, Chmel, F. Novotný

Mladší dorost

Marila Votice – Kosmonosy 1:0

Dlouho vyrovnaný zápas nakonec domácí rozhodli dvanáct minut před koncem, když po levé straně unikl Homolka a nezištně podél celé branky nahrál Voráčkovi na gól.

Branka: Voráček. Rozhodčí: Šimáček. Poločas: 0:0

Marila Votice: Nerad – Bursík, Sládek, Veselý, Nusek – Račanský, Brzoň, Hrdlovič – Trefil (Voráček), Smažík, Babický (Homolka)

Metaz Týnec – Brandýs n. L. 0:1

Po úvodní šanci L. Kalfase, kdy osamocený nedokázal překonat brankáře, převzali iniciativu hosté. Vašák dvakrát Týnec podržel, ale ve 28. minutě již nestačil na střelu brandýského hráče. Po přestávce hosté nastřelili tyč domácí branky. na druhé straně mohli Týnečtí vyrovnat po ukázkové akci ještě žáků V. Kalfase a Šejstala, ale brandýský gólman jim radost nedopřál.

Branka: nenahlášena. Rozhodčí: K. Macháček. Poločas: 0:1

Metaz Týnec: Vašák – Hildebrand, Chmel, F. Novotný, M. Novotný – Nárovec, Štamberský, Voldřich, Kroulík – Žížala, L. Kalfas. Střídali: Cvrček, V. Kalfas, Šejstal, Stejskal

Sedlčany – Graffin Vlašim 2:1

Vstup do utkání měli hosté velmi dobrý. Zatlačili domácí na jejich polovinu a podnikali nebezpečné útoky hlavně přes Jeništu, který měl však nepřesnou mušku. Až ve 23. minutě zatáhl Jeništa míč po levé straně poslal zpětnou přihrávku na penaltu Jarošovi, který otevřel skóre zápasu. Další šance Jeništy, Zavadila, Jaroše a Skalického (tyč) zůstaly nevyužity, což se nakonec stalo Vlašimským osudným. Hosté se nechali rozhodit výroky rozhodčího, nesoustředili se na hru a výsledkem byly tři žluté karty za nesportovní chování – Jeništa za prý nafilmovaný pád v šestnáctce, Jaroš za komentování výroku rozhodčího a Zavadil za zakopnutí míče po odpískání. Vše vyvrcholilo ke konci prvního poločasu vyloučením Svitáka. Po přestávce hosté v deseti dlouho odolávali, navíc Jeništa neproměnil čtyři gólové šance. Domácí se tlačili do útoku. Nejprve zabránil brankář Tůma vyrovnání špičkou nohy, ale poté již Sedlčany skórovaly přízemní střelou a o pět minut později vstřelili po rohu a závaru vítězný gól. V závěru se hosté snažili vyrovnat, ale Jeništa, Jaroš a hlavně Filipa, který nastřelil v minutovém intervalu dvě břevna, již stav nezměnili.
„Zápas rozhodla naše neschopnost využít brankové příležitosti, nedisciplinovanost a nesoustředěnost. Kluci neudrželi nervy, zbytečně dostávali karty včetně červené. V prvních dvaceti minutách soupeř nevěděl, co má hrát a jen škoda, že jsme dali jen jeden gól. Pak jsme se nechali rozhodit kartami, přestali hrát to, co jsme si před utkáním řekli a dostali tím soupeře zpět do zápasu,“ zhodnotil zápas rozladěný trenér Vlašimi Jiří Žovinec.

Branka Vlašimi: Jaroš. Poločas: 0:1

Graffin Vlašim: Tůma – Přitasil, Houdek, Vondrák, Sviták – Zavadil, Jaroš, Filip, Kuchler – Jeništa, Skalický