POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – SEMICE 3:2 (2:0)

Poříčí vlétlo na Semice jako uragán, presinkem získávali domácí hráči míče a následně si vytvářeli dobrými kombinacemi šance, jak na běžícím pásu. Během půlhodiny měli devět možností na skórování, ale ujmuly se jen dvě díky útočníkovi Trpišovskému, který nejprve se štětím a podruhé podél gólmana, získal domácím dvoubrankové vedení již v 17. minutě. Jinak střelec branek ještě dvakrát sám před gólmanem zklamal, Jírů hlavičkoval z malého vápna nad po centru J. Pohorského, Rejhon po kombinaci střílel technicky vedle, Vosáhla po zpětné přihrávce Jírů vychytal parádně gólman, podruhé levý obránce Poříčí trefil z trestného kopu spojnici tyče a břevna a Jíšovu ránu vyrazil brankář Štrumpl. Hosté, kteří jen nakopávali míče dopředu, byli neškodní, a když už měli trestný kop zblízka, tak Koštíř zamířil do zdi.

Po změně stran domácí v aktivitě polevili, a to se jim málem stalo osudným. Hosté hrozili ze standardních situací. Po jedné zahrál Jírů rukou a z penalty Neuhausel snížil na 2:1. Semičtí vycítili šanci, ale tu jim zchladil střelec zápasu Trpišovský, jenž si od postranní lajny navedl míč na šestnáctku a umístěnou střelou k tyči zvýšil na 3:1. Zdálo se, že již domácí v klidu dokráčí k výhře, ale opak byl pravdou. Hosté snížili v 80. minutě hlavičkou Machaly po trestném kopu a bylo zaděláno na drama. Semičtí v závěru měli několik standardních situací, které již domácí uskákali a po závěrečném hvizdu si oddechli.

„Naše první půlhodina byla asi nejlepší v sezoně, co se týče ofenzivy, jen škoda, že jsme nedali víc gólů. Ve druhé půli jsme již nebyli tak aktivní a zápas jsme si zbytečně zdramatizovali, když hosté jen nakopávali míče, hrozili po standardkách a ze dvou dali góly. My jsme měli naštěstí Kubu Trpišovského, jehož hattrick nám pomohl,“ oddechl si po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 2., 17. a 72. Trpišovský – 55. Neuhausel (z PK), 80. Machala. Rozhodčí: Prosr. ŽK: Jírů, Peroutka – Koštíř, Neuhausel, Holan, Švarc, Machala.

Poříčí: Tlamicha – Žák, Křivohlavý (40. Vacek), Melichar, Vosáhlo – Jírů (61. Peroutka) – Jíša, Rejhon (75. P. Pohorský), Páv (83. Hašek), J. Pohorský (69. Říha) – Trpišovský.