Generálku na mistrovskou sezonu v krajském přeboru fotbalisté SK Benešov zvládli. FK Tábor hrající stejnou soutěž na jihu Čech přehráli až po přestávce, také díky střeleckému koncertu Davida Čápa.

SK BENEŠOV 3
FK TÁBOR 2

Vysoké výhry ze dvou předchozích přípravných zápasů jakoby benešovské hráče v prvním poločase uspokojily. Hráli bez pohybu a nasazení. To Tábor předváděl jiný fotbal. Z hráčů přímo čišela chuť do hry, byli neustále v pohybu a krátké přihrávky střídaly dlouhé pasy. Po zásluze také vyhráli první poločas.
Do druhé půle provedli domácí trenéři v sestavě některé změny a zejména Ondřej Štěpán s Čápem vývoj hry otočili. Střelecky disponovaný David Čáp hattrickem dostal domácí do vedení 3:1. Navíc Kukačovo dravé sólo v 61. minutě zastavilo břevno. Táborským jakoby postupně docházely síly. Přesto se jim dvě minuty před koncem podařilo upravit na konečných 3:2.

Branky Benešova: 54., 65. A 77. Čáp. Rozhodčí: Garaja. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Capouch (65. Králíček) – Drahota, Chomát, Holub, Křivohlavý – Žák, Koblasa (46. Hanousek), Bubeník (46. O. Štěpán), Kukač – Kováč (46. Čáp), Turek.

Očima trenéra Ladislav Fiala, SK Benešov

Jak hodnotíte generálku na mistrovská utkání?
Byl to zápas rozdílných poločasů. V prvním jsme hráli pasivně bez pohybu a hodně jsme kazili. Do druhého poločasu jsme vysunuli obranný blok a začali napadat už na polovině soupeře. Dostali jsme Tábor pod tlak a i zlepšenou kombinací jsme otočili výsledek. Škoda jen chyby v závěrečných minutách, kdy soupeř snížil na 3:2.

Sestava z kterého poločasu se blížila té, která vyběhne do zápasu s Litolí?
Spíše z druhého. Útok samozřejmě, vidím jen problém ve středu pole s ofenzivnějším záložníkem, jinak je sestava vyřešená.

Jste spokojen s prací mužstva během letní přípravy?
Spokojený jsem až na tři hráče Bubeníka, Votrubu a Jarůška, kteří nenastoupili do přípravy a zkoušeli štěstí jinde. Potěšili mě marodi, kteří se zapojili do přípravy.

Co vám naznačila přípravná utkání?
Kádr se zkvalitnil, vytvořila se organizace hry hlavně v obranné fázi. Pomohl tomu návrat Holuba a Chomáta. Když jsme dostali góly, tak po hrubých individuálních chybách jedinců.

Kdo z mužstva odešel?
Fuksa a Slovák odešli do Teplýšovic, Stibůrek do Poříčí, Petr Štěpán do Pyšel, Štork do Chýnova.

Kdo přišel?
Kováč z Libže, Petr Drahota z Teplýšovic, Pavel Chomát ze Sezimova Ústí, Kukač z Čerčan a Hanousek z Pyšel.

Co víte o prvním soupeři, FK Litol?
Informace o soupeři mám, ale jinak jsme ho nesledovali. Litol je zejména pro hru na cizím hřišti kvalitní, hraje ze zajištěné obrany na nebezpezpečné brejky. Na jaře Litol kromě Kunic venku neprohrála.

S jakým cílem jdete do sezony?
Zkvalitnit hru s návratem do divize.

První mistrovské utkání sehraje SK Benešov v krajském přeboru v neděli, kdy od 18 hodin přivítá FK Litol.