1.Jak hodnotíte prohru v Českých Budějovicích?

Musím konstatovat, že náš výkon, na to abychom si odvezli nějaké body z Českých Budějovic, nestačil. Mužstvo domácích disponovalo velmi kvalitním týmem (třeba hráč Mezlík nastoupil druhý den za A mužstvo) a po většinu utkání bylo lepší. Naše prohra byla zasloužená. Nedokázali jsme kvalitně a přesně kombinovat, pohyb nebyl na odpovídající úrovni, a to vůbec nemluvím o důrazu, tam vidím dlouhodobě naší největší slabinu.


2.Nezanechá prohra na hráčích nějakou stopu a jak se může projevit v dalších utkáních?

To teprve uvidíme, ale jak jsem již říkal jednou, muselo to přijít, protože hráči nejsou stroje. Pravda je taková, že nás do konce soutěže nečeká nic jednoduchého, a to jak z pohledu nastolení tréninkového procesu odpovídající umístění v tabulce ČFL, tím myslím problémy z hrací plochou po posunutí času. Hráče máme, jak profesionální, tak i v normálním zaměstnaneckém poměru. Tudíž nemůžeme trénovat v dopoledních hodinách. Trénujeme pouze na osvětlené umělé trávě, která je bohužel menších rozměrů. Náš cíl je být po podzimní části na prvním místě, a proto nutně musíme uhrát minimálně šest bodů. Nejdůležitější utkání ze zbývajících bude domácí zápas se žižkovskou Viktorkou. Jestli utkání zvládneme, tak jsem přesvědčen, že nám „půlmistr“ neuteče.


3.Jak hodnotíte prozatímní umístění „A“ i „B“ týmu a staršího dorostu.

Celkové hodnocení a umístění mužstev bude lepší udělat až na konci sezóny, ale každopádně jsme už nyní bodově splnili to, co jsme si před soutěží stanovili a to s "A" mužstvem být v popředí tabulky a mít na kontě 30 bodů. To bylo před soutěží, nyní je cíl přehodnocen a bodový zisk posunut o šest bodů, pokud je získáme, budu velmi spokojen. Podobně je to u rezervy, klidný střed byl stanoven před začátkem soutěže, dnes je potřeba udělat ze dvou zbývajících utkání 3 body a budeme bodově spokojeni.
To je hodnocení umístění a bodů, ale náš cíl je i výchovný a to hlavně u „B“ mužstva, a ten pro mě zůstal za očekáváním. Mladí hráči, kteří se začlenili do tréninkového procesu s hráči „A“mužstva nemají až takové zlepšení, jak jsem si představoval. Buď z důvodů špatných návyků z dřívějška nebo malou chuť se zlepšovat a udělat něco navíc. Každopádně byl i z tohoto hlediska podzim poučný.
Starší dorost nespadá pod mojí kompetenci, a tak se k němu nechci vyjadřovat.

4.Jak jste spokojen s prací asistentů a jak zvládáte tréninkový nápor s tolika hráči.

Začnu od druhé podotázky,nápor na organizaci, aby byl tréninkový cyklus účelný je velký,ale to jsem věděl když jsem do toho šel.Je potřeba aby bylo vše připravené a mělo to smysl. Jirka Veselý a Láďa Kout mají svá civilní zaměstnání,proto jsem byl na přípravu tréninkového procesu sám .Před tréninkem sem kolegy seznámil s obsahem a řekl jsem jim co od nich očekávám.Práce Ládi s brankáři je velmi kvalitní a s ní jsem plně spokojen,to samé mohu říci i o Jirkovi s jeho rozcvičkami a přípravou rychlostních cvičení. Jejich vedení „B“ mužstva v utkáních splňuje víceméně mé představy.Nedostatky si vždy vysvětlíme nebo přímo na místě zasáhnu.Není jednoduché s jejich trenérskou praxí řídit mužstvo v krajském přeboru,ale oba mají předpoklady posouvat se i v této oblasti.V průběhu sezóny při vyřazení brankáře Řezáče jsem byl nucen použít Láďu Kouta jako třetího brankáře.Při soubězích „A“ a „B“ mužstva mi vypadl trenér, který by se podílel na přípravě při utkání a rozcvičení brankáře.Požádal jsem Mirka Horáka o pomoc dokonce sezóny s tím,že si o další spolupráci pohovoříme po sezóně.


5.Jak se připravíte na Žižkov?

Doufám,že dobře. Samozřejmě jdeme do utkání s cílem vyhrát a proto musíme všichni udělat maximum.Je potřeba si vysvětlit chyby s Č.B., aby se neopakovaly.Hlavně se zaměřit na to co nás v průběhu sezóny zdobí a to je naše útočná činnost.Není náhodou ,že jsme v loňské sezóně dali nejvíce branek a v té letošní v tomto trendu pokračujeme.Od 25. května se nám stalo poprvé ,že jsme nevstřelili branku.
Žižkov disponuje velmi kvalitním mužstvem,které není typickým „B“ .V jeho řadách nastupuje hodně hráčů se zkušenostmi s vyšších soutěží a také jsou v průměru starší nežli ostatní juniorky. Jejich dosavadní výsledky je opravňují být spolufavoritem tohoto ročníku.Určitě to bude těžké utkání a budou rozhodovat maličkosti.Věřím,že nás opět podpoří naši fandové a že společně uděláme důležitý krok k našemu cíli.

MARTIN DOLEČEK