DOROST U17

TÁBORSKO – BENEŠOV 3:3 PK 4:2

Zápas mezi lídrem tabulky z Táborska (skóre 14:1 po čtyřech utkáních) a Benešovem měl dramatický děj. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, hosté měli několik šancí, ale Popelka, Baariev i Hampl slabě z dobrých pozic zakončili do rukou brankáře, hlavička Hampla po trestném kopu a Srbův přímý kop skončily nad brankou Táborska, malou domů zachytil brankář až s vypětím sil na brankové čáře. Domácí byli také nebezpeční hlavně z brejků. Kubec ještě poloprázdnou branku netrefil, ale ve 31. minutě již byl po sóle úspěšný. V závěru poločasu ještě Benešov dvakrát bravurně podržel Budil.

Vstup do druhého dějství měli hosté jako ze špatného snu. Po 15 vteřinách nabral rychlost výborný Kubec a nikdo ho nechytil – 2:0. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté vstali jako bájný Fénix z popela, zvláště Hampl byl všude a mezi 52. až 68. minutou otočil skóre na 3:2. Nejprve po kolmici Popelky nadvakrát překonal brankáře, aby z trestného kopu srovnal a dílo dokonal po kombinaci s Vilímkem a Tůmou. A to ještě chvíli před třetím gólem po pěkné akci přestřelil branku a i Tůma měl na noze gól. Benešov byl nahoře, ale jen chvíli, když si vzal slovo Kubec a dorovnal Hampla. Prošel přes dva hráče hostů, třetí, Kořínek, ho fauloval a z penalty srovnal na 3:3.

V hektickém závěru gól nepadl a tak se šlo do penalt. Budil první Kubecovi chytil a z Benešova Hampl a Srb proměnili. Ve třetí a čtvrté sérii nedali Kořínek a Zahradníček, a jelikož domácí již proměňovali, tak brali druhý bod.

Branky: 31., 41. a 70. (z PK) Kubec – 52., 63., a 68. Hampl. Rozhodčí: Průcha. ŽK: Anděl – Kořínek. Poločas: 1:0. Benešov: Budil – Zahradníček, Vilímek, Kořínek, Horák (58. Fišer) – Kuželka (51. Dumský), Hampl – Vondrák (79. Baštýř), Srb, Baariev (58. Tůma) – Popelka (80. Rataj).

DOROST U16

TÁBORSKO – BENEŠOV 1:2

V úvodu zápasu byli lepší domácí, když po dvou šancích ve 12. minutě otevřeli skóre po sóle Vozihnojem. V průběhu poločasu se hosté vzpamatovali, ohrožovali domácí branku, ale Baštýře, Zoubka a Šrajta vychytal gólman, Matoušek z 20 metrů trefil břevno.

Na začátku druhého dějství přežili hosté tři velké domácí šance, když dvakrát dobře zasáhl Urban. V 56. minutě ale udeřilo na druhé straně. Zoubek byl v šestnáctce faulován, první pokus Fišera z penalty gólman vyrazil, ale na dorážku už nestačil – 1:1. Stejná situace se kuriózně stala i za šest minut, kdy byl Zoubek faulován brankářem. Druhou penaltu, tentokrát Baštýřovi, opět Zadražil vyrazil, ale benešovský hráč míč dorazil do sítě – 1:2. V hektickém závěru si domácí vypracovali několik šancí, ale hosté díky brankáři Urbanovi, nadšení a štěstí, těsnou výhru uhájili.

Branky: 12. Vozihnoj – 56. Fišer, 62. Baštýř. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:4. Poločas: 1:0.

Benešov: Urban – Klápa (51. Machač), Dumský, Rataj, Fišer – Krunert, Matoušek – Kabíček, Zoubek (76. Hergesell), Baštýř (66. Šedivý) – Štrajt (52. Slepička).