Marila Votice – Graffin Vlašim 2:3

Vlašim do zápasu vlétla jako uragán. Ve 3. minutě podnikla rychlou akci, nová akvizice Kerek našla Stejskala, a ten uklidil míč do sítě – 0:1. Jenže domácí tlak hostů ustáli již bez úhony a udeřili ze standardní situace. Ve 23. minutě zahrával trestný kop Walter a Siegl mladší hlavičkoval za záda Dolečka – 1:1. Vzápětí mohl dostat Vlašim do vedení Kabele, ale nastřelil tyč. Hosté se přeci jen do přestávky dočkali, když se ve 37. minutě po centru trefil Vořechovský – 1:2.

I ve druhém poločase byli Vlašimští pohyblivější, čehož hned využili. V 53. minutě si na rohový kop naběhl Jiří Petrů a poslal hlavou hosty do dvoubrankového vedení – 1:3. Další šance již hráči zpod Blaníka nevyužili, a tak v závěru domácí alespoň zkorigovali. Nejprve Knoblocha vychytal Doleček. V 79. minutě již Knobloch po rozehraném rohovém kopu vlašimského brankáře překonal, když míč po křižné dělovce vyrazil Doleček na tyč, od které se balón odrazil do zad brankáři a dokoulel se do sítě – 2:3.

„Odehráli jsme třetí těžší utkání a podali jsme jeden z horších výkonů. Na druhou stranu musím říci, že Vlašim byla zatím nejlepším soupeřem, s kterým jsme v přípravě hráli. Moc nás do hry nepouštěla, navíc jsme do zápasu nastoupili strašným způsobem, čehož soupeř využil a dal nám branku. Podařilo se nám vyrovnat, ale stále jsme v zápase tahali za kratší konec. V závěru zápasu jsme zvedli hlavu, chtěli jsme hrát fotbal, který jsme ale měli hrát od začátku. V utkání jsme působili strašným dojmen a vázla nám kombinace. Nemůžeme pořád vyhrávat a je dobře, že jsme dostali facku v pravou chvíli. Jedeme dál, máme na čem pracovat a uvidíme, jak se to projeví v mistrovské soutěži,“ dodal k zápasu trenér Votic Ivan Pihávek a podotkl k pohybu v kádru. „Zranění jsou Gazmend, Lukeš a Houška, kteří dostali od lékaře týdenní volno na doléčení. Nový hráči jsou oslovení a dostali čas na rozmyšlenou.“

Kormidelník Vlašimi Roman Nádvorník byl po zápase spokojen: „Byl to velice kvalitní zápas z obou stran, který trochu ovlivnila zima a sněhová vánice. Byl jsem spokojený s nasazením i hrou, bohužel opět jako v jiných zápasech nás trápila koncovka, nedali jsme nejméně pět čistých gólových šancí. Negativní také bylo, že jsme dostali oba góly ze standardních situací.“

V mužstvu Vlašimi se již neobjevili testovaní Francouzi: „Rozloučili jsme se s nimi, protože kvalitou nepřevyšovali naše hráče,“ objasnil Nádvorník.
Naopak se na hřišti objevil nový útočník. „Je to Maďar Kerek, který je Slávie Praha a na podzim hrál v Jílovém. Budeme ho zkoušet do konce týdne, ale mile mě potěšil a překvapil po všech stránkách. Hrál dobře, měl nasazení, bojoval, udržel a přesně sklepával míče, vyhrával hlavičkové souboje,“ byl nadšený vlašimský trenér a ještě dodal: „Začal s námi trénovat Veselý z Plzně, který již na ve Vlašimi na podzim působil.“

Branky: 23. Siegl ml., 79. Knobloch – 3. Stejskal, 37. Vořechovský, 53. J. Petrů. Poločas: 1:2.

SK Marila Votice: Ducheček (46. Ruckschlos) – Málek, Horňák, Zd. Svoboda, Bareš – Malina (46. Rezek), Knobloch, Walter, Horváth (75. Dvořák) – Siegl ml. (60. Daniel), Siegl st. (46. Dohnal).

FC Graffin Vlašim: Doleček – Schuster (60. Vebr), Šilhavý, Lizák, Nešpor (60. Švamberk) – Kabele, Stejskal, J. Petrů, O. Průcha – Kerek, Vořechovský.

Divizní Marila Votice nastoupí doma na umělé trávě v sobotu od 14 hodin proti Novému Knínu (I. A třída). „Nastoupí mladší a méně vytěžovaní hráči. Ti, co nastupují ve většině zápasů budou trénovat nebo odpočívat, záleží na zdravotním stavu,“ odtajnil trenér Votic Ivan Pihávek.

Třetiligový Graffin Vlašim hraje v sobotu na turnaji na Vyšehradě s Loko Vltavín a v neděli nastoupí v tréninkovém centru Sparty Praha na Strahově proti ligovému SK Kladno.