CHRUDIM - BENEŠOV 2:0

V prvním poločase domácí hrozili hlavně po nebezpečných standardních situacích, plných signálů, ale obrana Benešova odolávala i s brankářem Mezhievem, který zpacifikoval střely Kopeckého a dvě hlavičky Kučery.

Hosté se moc na polovinu soupeře nedostali, přesto mohli jít do vedení, když v 8. minutě trefil Čapek po sóle tyč. Nenapodobil tak z loňského roku Laštovku, který na začátku získal pro Benešov vedení a nakonec i výhru. „Byla to tisíciprocentní šance,“ smutnil trenér Benešova.

Když už se zdálo, že odejdou mužstva do kabin za bezbrankového stavu, podnikli domácí rychlou akci, na jejímž konci byl zakončující Kopecký. „Chvíli předtím jsme mohli jít sami na branku, Hrebeniuk to zkazil a z brejku jsme dostali gól,“ posteskl si Veselý.

Ve druhém poločase měli hosté snahu srovnat, ale v 65. minutě se jim zranil stoper Ngimbi, a než Benešovští srovnali pozice, domácí je z dorážky Kučery potrestali podruhé. Vzápětí vykopl míč z brankové čáry P. Ježdík po sóle chrudimského Ptáčka. Následně hosté otevřeli hru, jejímž vyústěním byla podruhé nastřelená tyč Čapkem. A jelikož ani domácí šanci po trestném kopu nedali, zůstal stav již nezměněn.

„Fotbalově to bylo velice dobré utkání, ve kterém jsme organizací dělali Chrudimi problém. Bohužel jsme nevstřelili gól a bez toho se vyhrát nedá,“ povzdechl si Roman Veselý a dodal: „Po druhé brance se domácí uklidnili, přesto jsme i v závěru ukázali, že jsme jim byli rovnocenným partnerem. Rozhodla ale efektivita hry.“ 

Branky: 42. Kopecký, 67. Kučera. Rozhodčí: Musil. Poločas: 1:0.

Benešov: Mezhiev – Laštovka, Ngimbi (65. L. Balata), P. Ježdík, Vrňák – V. Ježdík – Artemuk (80. Rataj), Farkaš, Bohata (89. Filip), Hrebeniuk (72. Turek) – Čapek.