Šlágr druhé futsalové ligy západ se odehrál v pátek na neveklovské palubovce. Domácí Arsenal Benešov, čtvrtý v tabulce, přivítal lídra tabulky Olympik Mělník. Obě mužstva od sebe dělil před zápasem jediný bodík. Arsenal patří k příjemným překvapením letošního ročníku, prezentuju se velmi atraktivní hrou a v minulém kole přivezl všechny body z Teras. Mělník se v posledních kolech potýkal s hodně solidní formou, a tak se dala očekával bitva jako řemen.

ARSENAL BENEŠOV 4
OLYMPIK MĚLNÍK 5

Zaplněná neveklovská hala viděla velice kvalitní utkání, hrané v rychlém tempu, se šťastným koncem pro hosty.
V úvodu se zastřelovali domácí, ale jak Janda po rozehraném rohu, tak Hampešt z dálky pálili vedle branky. Hosté dali o sobě vědět Spalem, ale jeho střela byla zblokována. Vážnější situace nastala ve 3. minutě, kdy se domácí dostali do přečíslení, ale Hampešt po Kiliánově přiťuknutí trefil jen gólmana Hnízdila. Na druhé straně se do zakončení dostal po nepříliš zdařilém výhozu mělnický Hyka, ale Kondrát svoji chybu napravil. Vzápětí Průcha zamířil do boční sítě. Do zakončení se na domácí straně dostal po narážečce Kiliána Žáček, ale netrefil se mezi tyče. O chvíli později se již měnilo skóre. Hostující Runt poslal před Kondrátovu branku střílený centr, který si nešťastně srazil do vlastní sítě Brunclík – 0:1. Domácí to nerozhodilo a v 6. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Kilián po vysunutí Rybkou nepřekonal po sóle Hnízdila. Vzápětí zahrávali domácí trestný kop, ale místo zakončení přišel rychlý kontr Pokorného, kterého však Kondrát vychytal. Následovaly dvě akce hostů, při kterých se opět vyznamenal Kondrát, nejprve včasným vyběhnutím zmařil akci Runta a poté si poradil i se střelou Boušky. V 9. minutě se dostal po individuální akci k zakončení Kilián, ale jeho střela byla ztečována na roh. O chvíli později se Olympik radoval podruhé. Runt prošel celým hřištěm přes tři domácí hráče a naservíroval lahůdku Průchovi, který nemohl minout odkrytou branku – 0:2. Domácí byli zmraženi a Mělničtí mohli zvýšit, ale Hamšík těsně minul branku, se střelou Boušky z bezprostřední blízkosti a pokusem Runta si poradil Kondrát. Domácí se k zakončení moc nedostávali, jen Janda minul branku. V 15. minutě ztratil Arsenal míč na útočné polovině, následoval rychlý brejk a Matějček po příhře Runta poslal Olympik do tříbrankového vedení – 0:3. Domácí však nesložili zbraně. Hosté rychle střádali fauly a v 17. minutě se Arsenal dočkal desetimetrového kopu. K němu se postavil kapitán Brunclík a přesnou ranou k tyči nedal Hnízdilovi šanci – 1:3. Brzy následovala přesná střela Hampešta, ale hostující gólman prokázal svoje kvality. Minutu před koncem zahrával Brunclík druhý desetimetrový kop, ale tentokrát trefil jen tyč. Přesto se Arsenal ještě do přestávky dočkal snížení. Hosté udělali jednu z mála chyb v rozehrávce, přišla rychlá akce a míč po kombinaci Šmejkala s Brunclíkem usměrnil do prázdné branky Žáček – 2:3. V závěru poločasu ještě Rybka zamířil vedle a lob Brunclíka skončil na horní síti mělnické branky.


Utkání hrané ve velice rychlém tempu pokračovalo i po přestávce. Ve 23. minutě vyvezl míč Hampešt, předložil ho Žáčkovi, a ten angličanem srovnal skóre – 3:3. Hosté se jen zastřelovali, Matějček, Hyka, Runt i Spal netrefili branku a Bouškův pokus kryl Kondrát. Domácí pokusy byly sice přesnější, ale brankou neskončily, střely Kiliána, Jandy i Brunclíka vykryl hostující gólman. Ve 29. minutě zachytil Hampešt přihrávku hostů, po úniku naservíroval míč Žáčkovi před prázdnou bránu a ten otočil skóre na stranu Arsenalu – 4:3. Domácí byli na koni, brejk Rybka – Kilián skončil vedle a další střelu Kiliána kryl gólman Hnízdil. Na druhé straně nejvíce hrozil Runt, ale Kondrát kryl obě jeho jedovky. Do třetice se Runt ve 34. minutě převtělil do role nahrávače a Spal srovnal skóre – 4:4. Po pár vteřinách Hyka vypíchl míč Brunclíkovi na polovině hřiště a Runt jeho nabídkou nepohrdl – 4:5. Arsenal se snaze vyrovnat otevřel hru, ale brejky Mělníka Spala i Matějčka zneškodnil bravurně Kondrát. Na druhé straně se zlikvidoval Kiliánův brejk Hnízdil. Štěstí stálo u hostů ve 37. minutě, kdy Žáčkova střela změnila směr o Brunclíkova záda, ale míč skončil na břevně. Hosté se v závěru dostali do několika zakončení, ale Matějček dvakrát mířil vedle a s pokusy Spala a Hamříka si poradil Kondrát. V závěrečném tlaku mohli domácí vyrovnat, ale Janda ani Žáček netrefili ze závarů poloprázdnou branku. Po posledním hvizdu rozhodčího ocenili diváci kvalitu hry a strhující průběh potleskem.


Otto Kovář, trenér Arsenalu Benenšov

„Přijel k nám soupeř, který budí v soutěži respekt, ale myslím si, že jsme se na něj dobře připravili. Jenže jako v několika předchozích utkáních nám utekl začátek, hosté toho dokázali využít a šli do tříbrankového vedení. V závěru poločasu jsme hru vyrovnali a díky nedisciplinovanosti soupeře jsme snížili. Ve druhém poločase jsme podali náš výkon z minulých utkání a dokázali otočit skóre na 4:3. Nepovedlo se nám definitivně rozhodnout, měli jsme však i trochu smůly, když jsme nastřelili dvě tyčky a břevno. Soupeř nás potrestal po dvou individuálních chybách. Škoda, že jsme v závěru nedokázali dvakrát trefit odkytou branku ze skrumáže. Myslím si, že kvalitnímu zápasu by spíše slušela remíza.“

 

Branky: Žáček 3, Brunclík – Runt, Průcha, Matějček, Spal, vlastní. Asistence: Hampešt 2, Kilián, Brunclík – Runt 3, Hyka. Rozhodčí: Vaněk, Orálek. Diváků: 120. Poločas: 2:3
Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Janda, Bárta, Hampešt – Žáček, Šmejkal, Kilián, Rybka