Slavia TU Liberec – Arsenal Bn 6:6

Zápas rozehráli favorizovaní hosté dobře. Hampešt nastřelil břevno a tyč a Buriána vychytal brankář Tomeš. V 5. minutě se již hosté radovali a dokonce dvakrát. Nejprve se trefil Kilián po rohu Šimáčka a o pár vteřin později zvýšil Šimáček do prázdné branky po přihrávce Brunclíka. Domácí hrozili minimálně a většinou přes nebezpečného Beránka. Snížit mohl Bláha ale netrefil prázdnou branku, na druhé straně vychytal Tomeš dvakrát Šimáčka a Šindelář pálil pozice vedle. V 7. minutě udeřili domácí, když po špatném vyběhnutí Kondráta dovezl míč do sítě Beran. O chvíli později vyrovnal na zadní tyči Suchomel. Kilián kontroval střelou vedle, na druhé straně trefil Husák tyč a Beránek zamířil vedle. V 10. minutě zakončil pěknou akci Hampešta a Šindeláře do prázdné branky Šimáček – 2:3. Hosté se dostali do hry, ale Burián po akci Kiliána trefil tyč a Kilián trefil gólmana. V závěru poločasu zahrával Brunclík dva desetimetrové kopy a oba bezpečně proměnil – 2:5.

V úvodu druhé půle zvýšil Pavlík po přiklepnutí Kiliána a zdálo se být rozhodnuto. Jenže domácí Beránek vzápětí snížil na 3:6. Poté měly oba týmy šance, na straně Arsenalu Šimáček, Mrha a Kilián, domácí Kubeš a Beránek. Ve 30. minutě již Kubeš po přihrávce Beránka prostřelil Kondráta. Domácí vycítili šanci na úspěch. Nejprve Suchomel trefil z penalty břevno, vzápětí konstrukci branky napálil Bláha. Ve 33. a 36. minutě již Beránek a Beran vyrovnali. V závěru domácí sahali po výhře, ale Kondrát již míč za svá záda nepustil.

„Utkání jsme dobře rozehráli, rychle vedli 2:0 a nic nenasvědčovalo, že bysme měli mít v prvním poločase problémy. Jenže jsme několik šancí vyloženě zazdili a po drobném útlumu stačili domácí vyrovnat. V závěru poločasu jsme změnili taktiku, která na soupeře platila a dostali jsme se zaslouženě do tříbrankového vedení. Ve druhé půli jsme odskočili na 6:2 a zdálo se, že se Slavia položí. Jenže opak byl pravdou. Začali jsme dělat chyby, přestali proměňovat šance, domácí po zásluze utkání zdramatizovali a v závěru vyrovnali. Škoda dvou ztracených bodů na hřišti posledního týmu tabulky,“ povzdechl si trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky a asistence: 7. Beran, 8. Suchomel (Bobek), 22. Beránek (Beran), 30. Kubeš (Beránek), 33. Beránek (Suchomel), 36. Beran (Beránek) – 5. Kilián (Šimáček), 5. Šimáček (Brunclík), 10. Šimáček (Šindelář), 19. Brunclík (DK), 19. Brunclík (DK), 21. Pavlík (Kilián). Rozhodčí: Sládek, Svatík. ŽK: Kubeš – Šimáček. Poločas: 2:5.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Hampešt, Mrha, Pavlík – Šindelář, Burian, Šimáček, Kilián.