FC Arsenal Benešov –Andy Liberec 6:5

Arsenal vlétl na soupeře jako uragán a presinkem získal rychlé tříbrankové vedení, které se nakonec ukázalo jako rozhodující. Hosté se postupně dostali do hry, ale po polovině hry prohrávali rozdílem dvou branek. Po opatrnějším začátku druhé půle měli Liberečtí několik dobrých šancí, ale vstřelili jen kontaktní branku, další gólovky skončily na tyči a břevně benešovské branky. Důležitá a prakticky rozhodující chvíle přišla ve 31. minutě, kdy Arsenal získal opětovné dvoubrankové vedení. Hosté stačili přes velkou snahu jen snížit se štěstím minutu před koncem. Arsenal nakonec těsné vítězství ubránil.

Arsenalu vyšel úvod nad očekávání. Do první šance se sice dostali hosté Zemanem, ale jeho střelu v pohodě vyrazil Kondrát. Z protiútoku zatáhl míč až k rohu Kilián, našel v brankovišti nepokrytého Šindeláře, a ten poslal míč placírkou přesně k tyči - 1:0. Také další akce mohly přinést branky, Kiliánův pokus bravurně zneškodnil gólman Kvapil a poradil si i další střelou Kiliána i dorážkou Buriana z bezprostřední blízkosti. Ve 3. minutě poslal Šimáček střílený centr před libereckou branku a Mrha stál dobře u zadní tyče - 2:0. Hosté zahrozili jen s dálky Němcem, ale Kondrát byl pozorný. Další hezká kombinační akce domácích přinesla zvýšení vedení, Žáček si narazil dvakrát míč se Šimáčkem a nedal Kvapilovi šanci - 3:0. Hosté si po této sprše vzali time-aut a pomohlo jim to, uklidnili se a zpřesnili hru. Arsenal ještě zahrozil Šindelářem po přímého kopu a on i v další šanci Žáček zamířili vedle. V 7. minutě se branky dočkali i hosté, po nevinné samostatné akci Makuly, který prostřelil Kondráta z poměrně těžkého úhlu - 3:1. Arsenal však bleskově odpověděl, Burian vyslal do zakončení Kiliána, a ten bodlem po zemi nedal Kvapilovi šanci - 4:1. Agilní Kilián měl vzápětí po výhozu Kondráta další šanci, ale Kvapil vytáhl skvělý reflexní zákrok. Při dalším zakončení Burianem stálo u libereckého gólmana obrovské štěstí, kdy míč ztečoval těsně vedle branky. Další akce však již přinesla změnu skóre, Žáček presinkem vybojoval míč, předložil ho Šimáčkovi, a ten ho nekompromisně poslal do liberecké sítě - 5:1. Pak si domácí vybrali slabší chvilku a přišly dva slepené gólu hostů. Nejprve se po rychlé akci prosadil po přihrávce Zemana Betyár a přesný centr Betyára dorazil zblízka za Kondráta Makula - 5:3. Hosté ožili, ale dvě střely Němce chytil Kondrát a poradil si na brankové čáře i s dorážkou Bíny. Ten samý hráč měl ještě jednu velkou šanci, ale Kondrát opět prokázal své kvality. V závěru ještě vyzkoušel pozornost Kvapila překvapivou střelou přes obránce Žáček, ale trefil jen gólmana a přímý kop Hampešta minul branku.

Začátek druhého dějství začal oboustranně opatrně. Po pěti minutách se do velké šance dostal hostující Zeman, ale trefil jen tyč. Domácí odpověděli Kiliánem, ale Kvapila nepřekonal. Asi nejhezčí akce přišla ve 26. minutě a přinesla snížení Liberci. Makula vyslal českou uličkou do sólo zakončení Zemana, ten obešel i Kondráta a patičkou poslal míč do opuštěné benešovské svatyně - 5:4. Při další šanci hostů domácí zachránilo břevno po hlavičce Zemana. Hosté hráli v obraně daleko zodpovědněji než v prvním poločase a těžko se proti nim prosazovalo, Hamešt trefil z přímého kopu jen zeď a Šimáček minul branku. I další akce hostů, kteří spoléhali na brejky, byla nebezpečná, ale Kondrát vytáhl proti střele Betyára další výborný zákrok. Recept na libereckou obranu našel nakonec Burian, po rychlé akci si narazil míč s Kiliánem, který mu ho vrátil patičkou, a přesná střela prošla mezi nohami Kvapila - 6:4. Hosté odpověděli přímým kopem, ale Němec trefil jen dobře postavenou zeď. Poté si vzali time-aut domácí. Ve 33. minutě hosté podnikli další rychlý brejk, ale Němce vychytal Kondrát. Další minuty patřily Šindelářovi, ale dvakrát netrefil branku a další jeho střelu lapil Kvapil. Tři minuty před koncem si time-aut vzali hosté. Arsenal poslední minuty bránil a takticky držel i míč, hosté měli vychýlenou mušku, netrefil se R. Daníček ani Zeman. V předposlední minutě se Andy dočkalo snížení, když Makula našel skulinku mezi nohama Kondráta z poměrně těžkého úhlu - 6:5, ale to již bylo vše. Arsenal nakonec důležité tři body uhájil.

"Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Nátlakovou hrou jsme Andy, které patří do horní poloviny tabulky, donutili k chybám a snadno jsme se dostali do tříbrankového vedení. Poté si hosté vzali time-out, změnili taktiku, zmobilizovaly síly, trošku nás rozhodili z konceptu a podařilo se jim do poločasu přiblížit na dvoubrankový rozdíl. Po přestávce se hrála vyrovnaná bitva o každý míč, ve které jsme nakonec i se štěstím uhájili jednobrankové vítězství," oddechl si zápase trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky a asistence: 1. Šindelář (Kilián), 3. Mrha (Šimáček), 5. Žáček (Šimáček), 8. Burian (Kilián), 12. Šimáček (Žáček), 31. Burian (Kilián) – 7. Makula, 12. Betyár (Zeman), 13. Makula (Betyár), 26. Zeman (Makula), 39. Makula. Rozhodčí: Janeček, Švagr. Delegát: Chyba. Žluté karty: Mrha – Betyár, Makula, Zeman. Diváci: 50. Poločas: 5:3.

Arsenal Benešov: Kondrát – Kilián, Hampešt, Šindelář, Truhelka, Žáček, Burian, Šimáček, Mrha.

Andy Liberec: Kvapil – Němec, Betyár, Makula, Bína, Zeman, R. Daníček, N. Daníček.