Arsenal Benešov – Alfa Liberec 5:6

Alfa položila základ svému vítězství již v prvním poločase, kdy Arsenalu utekla o tři góly, hlavně díky rychlým přečíslení a zakončení do prázdné Kondrátovy branky. Do první šance se dostali hosté hned v první minutě, kdy rychlou kombinační akci zakončil P. Vrabec do boční sítě a Rác vybojoval roh. Domácí odpověděli Žáčkem, který po samostatné akci trefil jen tyč, Šindelář zamířil vedle a samostatnou akci Pavlíka zlikvidoval gólman P. Novotný. V 5. minutě nechali domácí v brankovišti Krejčíka, který zužitkoval přihrávku Kuželky – 0:1. Arsenal se jen zastřeloval (Kilián, Hampešt, Šindelář) ani přečíslení tři na jednoho neskončilo vyrovnáním. Hosté zahrozili brejkem, ale Kondrát ránu O. Novotného vyrazil na roh. Mezi 9. – 12. minuta přišly gólové hody. Nejprve Kilián po výhozu Kondráta a obejití obránce vyrovnal. Hosté odpověděli rychlou akcí a zakončením Ráce do prázdné branky. Ihned po rozehrání přihrál Brunclík Šimáčkovi, a ten z otočky propálil gólmana. Z vyrovnání se domácí neradovali dlouho, když Hlava po přihrávce K. Vrabce zamířil k tyči. Vzápětí rychlé přečíslení zakončil P. Vrabec do prázdné branky po spolupráci s Krejčíkem – 2:4. Domácí byli sice opařeni, přesto se snažili snížit, ale Šimáčka vychytal gólman a Brunclík i Pavlík minuli branku. V 16. minutě se k odraženému míči dostal Kuželka a pohodlně skóroval – 2:5. Snížit mohli Žáček i Hampešt, ale nakonec se to povedlo Brunclíkovi z trestného kopu – 3:5. Hosté však bleskově odpověděli, když po přečíslení a přihrávce Krejčíka skóroval Hlava do prázdné branky. V závěru stavem již nepohnuli Burián ani na druhé straně Krejčík.

Po přestávce změnil Arsenal taktiku, načal napadat soupeře již v zárodku akcí, což přineslo úspěch. Po pár vteřinách snížil Burián pěknou střelou do šibenice po přihrávce Hampešta. Hosté odpověděli Hlavou, kterého vychytal Kondrát. Hráči Arsenalu se presinkem dostávali do šancí, ale Šindelář po přihrávce Žáčka trefil zblízka brankáře, Burian ze skrumáže v brankovišti trefil tyč. Hosté hrozili jen minimálně, ale v 25. minutě mohli zvýšit, ale střelu P. Vrabce po signálu z trestného kopu, vykopl Šindelář z brankové čáry. Vzápětí domácího Brunclíka vychytal zázračně po narážečce se Šimáčkem brankář Novotný, Šimáček nůžkami netrefil branku, Burián nezamířil přesně, Šimáček po kombinaci s Brunclíkem trefil tyč. Ve 31. minutě bylo rušno u lavičky hostů, kde domácí rozehrávali aut. Nejprve byl omylem vyloučen po druhé žluté kartě Hlava a za protesty byl odměněn žlutou kartou i další hráč Alfy. Tlak Arsenalu gradoval, Burián ve slibné pozici minul branku, ale ve 34. minutě již Žáček z úhlu po asistenci Pavlíka prostřelil gólmana – 5:6. Hosté hrozili jen s ojedinělých brejků (P. Vrabec, Rác), naopak domácí se tlačili za vyrovnáním. Jenže Šimáček a Kilián mířili vedle, Žáčka i Buriána bravurně vychytal P. Novotný a Arsenalu nepomohla ani power play.

„První poločas nám hrubě nevyšel, Liberec byl jasně lepší a dobře kombinoval. Na jeho vedení jsme sice dvakrát dokázali odpovědět vyrovnávající brankou, když jsme se ale tlačili do zakončení, tak nás hosté potrestali z rychlých brejků góly do prázdné brány a zaslouženě v poločase vedli tříbrankovým náskokem. Ve druhé půli jsme začali hrát na riziko celoplošný futsal s napadáním soupeře a taktika mám vyšla. Dokázali jsme snížit na rozdíl jednoho gólu, jenže nám chybělo trošku štěstí, abysme vyrovnali. Hosty navíc podržel výborným výkon gólman, který chytil několik našich vyložených šancí. Je to škoda, za druhý poločas bychom si remízu jistě zasloužili,“ smutnil po ztrátě bodů trenér Arsenalu Otto Kovář.

Branky (asistence): 9. Kilián (Kondrát), 10. Šimáček (Brunclík), 17. Brunclík (Šindelář), 21. Burián (Hampešt), 34. Žáček (Pavlík) – 5. Krejčík (Kuželka), 10. K. Vrabec (Rác), 11. Hlava (K. Vrabec), 12. P. Vrabec (Krejčík), 16. Kuželka, 19. Hlava (Krejčík). Rozhodčí: Kaštánek, Mráz. ŽK: 1:3. ČK: 31. Hlava (L). Diváci: 100. Poločas: 3:6.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Pavlík, Šindelář, Hampešt, Kilián, Žáček, Burián, Šimáček.

Alfa Liberec: P. Novotný – K. Vrabec, Rác, Krejčík, P. Vrabec, Kuželka, O. Novotný, Hlava.

JIŘÍ CHALOUPKA