Martin Frýdek na úvod nastínil svoji kariéru. „Do sedmnácti let jsem hrál v Hradci Králové, potom mě prodali do třetiligového Kolína a po roce jsem šel na vojnu do VTJ Karlovy Vary. Jednoho dne hrála Sparta ligu v Chebu a spala v Karlových Varech, kde se šli podívat na vojáky, jak hrají. Já zrovna nahrál na tři góly, tím jsem je zaujal. Jezdil se na mě dívat pan Pospíchal, který mě následně přemluvil do Sparty. Tam jsem byl sedm let, poté přestoupil na dva roky do německého Leverkusenu, kde jsem moc šancí nedostal, ale byla tam obrovská konkurence. Pak jsem se vrátil do Teplic a kariéru zakončil na Xaverově," popsal svoji profesionální kariéru v současnosti trenér mládeže v Admiře Praha, jenž trénoval i ve druholigové Vlašimi. Jeho trenérskými rukama ve Spartě Praha prošli v mládeži i reprezentanti na ME Skalák, Krejčí a Kadeřábek. „Byl to mimořádný ročník 1992 a kluci chtěli pořád trénovat, i když bylo volno."

SOUSEDA MĚL NEDVĚDA

Následně nejvíce rozesmál přítomné při zmínce o svých synech – Martinovi, jenž se ve 24 letech nevešel do závěrečné nominace na ME a Christianovi, jenž je v 17 letech, také velkým talentem a je v přípravě A mužstva Sparty. Moderátor Radek Bejbl dodával, že většinou ze dvou synů je jeden lempl a druhý talentovaný, u Frýdků jsou oba výborní fotbalisté. „Říká se to, ale já to brzdím. Kopal jsem pravou nohou a byl technický typ, Martin kope levou nohou a je důrazný. Každému říkám, že naším sousedem byl Pavel Nedvěd (pozn. fotbalista Evropy v roce 2003, který si vybojoval věhlas ohromnou prací na hřišti)," smál se Frýdek a dodal k mladšímu Christianovi: „Byl s reprezentační devatenáctou na turnaji v Číně a teď začíná přípravu s áčkem. Bude se rozkoukávat, silové souboje v dospělých zatím neustojí."

Po tři čtvrtě hodině začalo sledování zápasu, na který byli všichni natěšeni v očekávání výhry nad vnitřně rozklíženým Tureckem. Jenže nás už v 10. minutě zchladil Yilmaz, a ač jsme nějaké příležitosti v prvním poločase měli, gól nedali. „Dej tam Škodu", hlásili fanoušci. A tak je trenér Vrba v 56. minutě poslechl, jenže dvě věže vepředu se neprosadily, a když nám dal v 65. minutě Tufan druhý gól, bylo hotovo a do konce zápasu jen zmar. A tak jedeme domů jako spráskaní psi.

„Udělali jsme zbytečné chyby a hlavně dostali první gól, který rozhádané Turky posílil. V prvním poločase jsme ještě měli šance, ale ve druhé to již byl jen zmar," okomentoval zápas Martin Frýdek a našel příčinu, proč jsme uhráli ve skupině se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem jen bod: „Měli jsme těžké soupeře a Chorvaté jsou schopni celý turnaj vyhrát. Navíc kluci neměli formu a tak jsme zaslouženě nepostoupili."