První přípravný zápas na třetiligovou sezonu sehráli fotbalisté FC Graffinu Vlašim proti rezervě Marily Příbram, soupeři, s kterým se budou střetávat i v mistrovské části. Zápas poznamenaný řadou nepřesností nakonec skončil nejtěsnějším vítězstvím hostů.

GRAFFIN VLAŠIM 0
MARILAPŘÍBRAM B 1

Vlašim nastoupila již pod novým trenérem Zdeňkem Haškem v hodně kombinované sestavě. Z postupového kádru chyběli kvůli zraněním Lizák, Vaněk, Stejskal a Černý, na dovolené jsou Vořechovský, Truksa (na zápas se přišel jen podívat), brankář Skácel a Růžička. Nová tvář, střední záložník Lukáš Křeček z Kladna nebyl přítomen kvůli výronu v kotníku. Na hřišti se představili na zkoušku Petr Zavadil z Bohemians 1905 a Tomáš Škankár ze Zvolena.
Zápas nenabídl moc fotbalové krásy a bylo znát, že obě mužstva jsou ve tvrdé přípravě. V úvodu prvního poločasu míč více poslouchal příbramské hráče a v šesté minutě po centru Kuchyňky hlavičkoval Brodský do tyče. Postupem času přestali domácí nakopávat míče nazdařbůh, začali hrát po zemi a vynutili si mírnou převahu. Jenže střely Jíši, Petrů a Ondřeje Průchy měly ragbyové parametry a na Škramárově „podzemce“ si smlsnul brankář Rondzik. Poločasový stav určila pěkná příbramská akce ve 37. minutě. Škácha unikl po pravé straně, naservíroval míč zpětnou přihrávkou Brodskému, který jej uklidil do protipohybu staronového brankáře Vlašimi Havlíčka.
Ihned po přestávce zavařil Vlašimi gólman Fajfrlík, který vystřídal do druhého poločasu Havlíčka. Místo rychlého odkopu si chtěl míč zpracovat, uklouzl, dobíhající Škácha mu udělal kličku, ale nestačil balón doklepnout do prázdné branky. Chvíli vodil Fajfrlíka šestnáctkou, poté přihrál na velké vápno Majdlovi, jeho lob skončil na břevně a následnou dorážku vlašimský gólman vyrazil. Domácí se opět dostávali pomalu do tempa, přesto mohli dvakrát skórovat. Nejprve Vosický po úniku Ondřeje Průchy netrefil míč z voleje, tak jak by si představoval, o chvíli později pálil Škramár po individuální akci, ale gólman Novák dělovku vyboxoval. Vzávěru utkání toho měli již hráči plné „zuby“, a i když byli hosté aktivnější, na stavu se již nic nezměnilo.

Branka: 37. Brodský. Rozhodčí: Pavel Mareš – Petr Mareš, Jeništa. Bez karet. Diváků: 100. Poločas: 0:1. Graffin Vlašim: Havlíček (46. Fajfrlík) – Veselý, Šilhavý, Černík, L. Petrů (70. Žovinec) – Vosický (70. D. Průcha), Vebr, Kounovský (70. Černohlávek), O. Průcha – Jíša (46. Zavadil), Škankár (60. Červeňák).