Trenér Ivan Pihávek vyzkoušel v mužstvu nové hráče Nigerijce Dixona a Ondřeje Waltera. „Dixon hrál naposledy třetí švédskou ligu a teď je volným hráčem. Má velký tréninkový výpadek, protože v říjnu mu skončila sezona ve Švédsku a dva měsíce nic nedělal. Na druhou stranu si s míčem rozumí a má smysl pro kombinaci,“ pochválil kouč Votic Ivan Pihávek exotického útočníka, kterému asi ve velkých mrazech není do skoku. Dixon je volný hráč, bude ve Voticích trénovat a poté se trenér rozhodne, zda v mužstvu zůstane.

Divákům se také na umělé trávě představil záložník Ondřej Walter ze Slavie Praha. „Přesně takového hráče potřebujeme, což v zápase potvrdil, byl jedním z nejlepších hráčů na place,“ pochválil Pihávek novou tvář a dodal: „Naposledy hrál ČFL v béčku Viktorie Žižkov a já jsem ho měl v Chebu. Ve Slávii byl od žáčků, v chlapech se neuchytil a chodil po hostováních. Pro áčko již není perspektivní a pro béčko je starší, takže jsme po něm sáhli, protože pro nás je to platný výkonnostní hráč. Zápas ukázal, že je velkým oživením pro zálohu.“

Další hráči jsou ve fázi jednání. „Vedeme určitá jednání s domovskými kluby. Mužstvo potřebuje oživit mladými kluky se zkušenostmi, hlavně v útoku a na pozici beka,“ odtajnil Pihávek, kde ho trápí Achillova pata.

Z podzimního kádru skončilo hostování ve Voticích Bartolšicovi (Bohemians Praha) a Jelenovi (Sezimovo Ústí).

Votice – 1. FK Příbram dorost 1:1 (1:0)

Vyrovnané utkání. V první půli byli lepší domácí a dostali se ve 33. minutě do vedení Sieglem starším po akci nejlepšího hráče Votic Waltera. Druhá půle byla již z domácí strany horší, čehož mladíci Příbrami využili v 70. minutě, když po chybě domácí obrany vyrovnali.
„Extraligový dorost Příbrami má letos silný ročník, takže jsme čekali, že nás víc prověří a bude nás prohánět. To se potvrdilo, zápas byl vyrovnaný a remíza zasloužená. Snažili jsme se prosadit kombinační hrou přes kompaktní obranu s pětičlennou zálohu dorostu. To se nám hlavně dařilo v prvním poločase, kdy jsme vstřelili branku. Dorost byl nebezpečný hlavně v napadání a po naší klasické chybě v obraně, kdy jsme opět vymýšleli nesmysly, stačil vyrovnat. Z naší strany se mi líbila kombinační hra, ale defenzivní činnost v obraně byla naivní,“ kritizoval obranné řady kouč Votic.

Votice nastoupily v sestavě: Nerad (46. Ducheček) – Malina (68. Jantač), Jantač (46. Lukeš), Gazmend, Málek - Dvořák (46. Houška), Rezek, Walter, Bareš (68. Dvořák) - Siegl st. (46. Dohnal), Dixon.

Divizní fotbalisté jsou od pondělí 12. ledna do pátku na soustředění ve Voticích. „Trénujeme ve větších objemech a na přístup hráčů si nemůžu stěžovat. Kladu v zimní přípravě důraz na fyzičku, protože v létě jsme toho moc nenatrénovali, což se na podzim v zápasech projevilo. Trénujeme na umělce, v terénu i v posilovně a jako zpestření hráčům jsme připravili lyžování na sjezdovkách na Moninci,“ překvapil Pihávek, který se asi bude modlit, aby se někdo nezranil.
Další zápas sehraje Marila Votice na umělé trávě ve Voticích ve středu 21. ledna od 18.30 se Spartakem Příbram.

JAN VORÁČEK