VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlašim po dvanácti letech zamířila do ČFL

VLAŠIM - Zůstane trenér Vesecký u kormidla nebo jej v pátek vymění „nové koště“? Obrana byla stavebním kamenem úspěchu

28.6.2007
SDÍLEJ:

Ze zápasu Vlašimi.Foto: Lukáš Suchý

Po dvanácti letech se fotbalisté z pod Blaníka mohou opět těšit, že budou brázdit po stadionech mužstev České fotbalové ligy. Po posledním divizním zápase s Jirny vypukla v táboře FC Graffinu Vlašim obrovská postupová radost. „Fotbalově jsme sice nebyli nejlepší, ale na jaře jsme obstáli z mužstev ze špičky tabulky nejlépe,“ viděl trenér Karel Vesecký hlavní příčinu postupu.


Po sloučení Kácova s Vlašimí se hned podařil postup. Před sezonou mohl o návratu do ČFL po dvanácti letech snít jen největší optimista.

Když jsem mužstvo v létě přebíral, znal jsem jen Ondru Průchu. Od vedení jsem dostal úkol být v horní polovině tabulky a udělat jedenadvacet bodů. Během přípravy jsem ale zjistil, že kluci pracují velmi dobře a po fotbalové stránce to také nebylo špatné. V přípravných zápasech jsme divizní mužstva kromě Votic porazili a hráli jsme vyrovnané partie i s týmy z České fotbalové ligy. Takže jsem viděl, že mužstvo kvalitu má.

První kolo vám nevyšlo podle představ, ale poté jste se rozjeli.

Když jsme prohráli doma s Motorletem, tak mi zatrnulo a měl jsem obavy, jak se to dál bude vyvíjet. V dalších utkáních ale mužstvo zvedlo hlavu a po devátém kole jsme se dostali do čela tabulky, odkud nás sesadily až v posledním kole Jirny.


Po podzimu jste byli na druhém místě dva body za lídrem tabulky z Jiren. Změnili se plány hrát v horních patrech tabulky na postupové?

Druhé místo bylo super a nikdo to nečekal. Vedení jsem řekl, aby tomu nechalo volný průběh a počkali jsme, jak dopadne prvních sedm kol a potom, že se můžeme bavit o nějakém postupu.


Úvod jara se však nepovedl a z pěti zápasů jste uhráli jen sedm bodů. Paradoxně se nedařilo ani vašim konkurentům Jirnám a Motorletu Praha. Čím si vysvětlujete špatný vstup do jara?


Pracovala hodně psychika. Na podzim každý hraje uvolněně, ale na jaře, když jste na druhém místě a máte šanci postoupit, tak vám to začne svazovat nohy. Navíc Nový Bor hrál s jiným, kvalitnějším mužstvem, Stříbrná Skalice a Chomutov zase o sestup a ještě jsme v obou zápasech dohrávali o deseti bez vyloučených Vořechovského a Veselého. Tím se mužstvu naboural rytmus.


Poté jste se rozjeli, soupeři však také a nakonec rozhodoval poslední zápas s Jirny, který jste bezpečně vyhráli 3:0. Kdy jste začal věřit v postup?


Asi pět kol před cílem. Jenže mě zklamaly zápasy na Kladně a v Litvínově, kde jsme sice body udělali, ale nelíbila se mi hra. Na klukách již byla znát únava, protože chodili hrát za béčko, céčko a čtyři kluci za reprezentaci policie. Navíc jsme hráče motivovali, až někdy přemotivovali, čímž byli více nervózní.


Vše rozhodl poslední zápas s Jirny. Věřil jste ve výhru?


Před utkáním jsem viděl postupové šance padesát na padesát. Klukům jsem věřil, že se zvednou a že jim pomůže domácí prostředí a větší hřiště, než v Jirnách. Po dvaceti minutách, kdy jsme vedli 1:0, jsem si byl jist, že zápas zvládnou.


Byli jste nejlepším týmem soutěže?


Fotbalově jsme nebyli nejlepší, přesto jsme na jaře z prvních mužstev obstáli nejlépe. Přidali jsme větší vůli a bojovnost, i když se nám někdy nedařilo.

Které partie jsme odehráli nejlépe?


Nejvíce se mi líbily dvě – s béčkem Bohemky a poslední s Jirny. Na Bohemce jsme hráli oslabeni o Veselého, Vořechovského, Šilhavého a Vebra. Naopak soupeř nastoupil s šesti hráči, kteří hráli za áčko při postupu do první ligy. Kvalita tedy byla někde jinde. Přesto jsme zodpovědně bránili a vyhráli 2:0. S Jirny jsme ukázali všem, kteří nás v závěru pomlouvali, že fotbal hrát umíme. Na klukách bylo vidět, že pokud se hraje o život, tak dokáží máknout. I když byly Jirny fotbalovější, my jsme přidali bojovnost a vůli dosáhnout vysněného cíle.


Které zápasy se vám naopak nepovedly?


S Novým Borem jsme hráli špatně a nelíbil se mi ani zápas v Litvínově. Dostali jsme gól, kluci znervózněli a najednou se přestalo dařit, to co většinou šlo.


Měli jste problémy i se zraněními klíčových hráčů. Který vám nejvíce chyběl?


Velmi nám chyběla podzimní forma Vebra, který zahrával výborně standardní situace a s Lizákem byli nejlepšími hráči v první polovině soutěže. Poté se ale zranil a na jaře naskočil v pátém nebo šestém kole. Jenže mimo posledního zápasu se potácel mezi průměrností až podprůměrností a musel jsem ho někdy střídat v poločase nebo chvíli po přestávce. V posledním zápase však zahrál výborně. Další velkou ztrátou byl Stejskal, klíčový hráč středu pole, který v závěrečných pěti kolech (kromě posledních deseti minut s Jirny) kvůli zraněným tříslům nekopal.


Vaší Achillovou patou se stalo střílení branek. Vořechovský se trápil. A tak měli nejlepší střelci Kounovský a Lizák po sedmi gólech. To je si málo?

 

Kanonýra jsme neměli. Na jaře se jevil nejlépe Truksa, který k nám přišel v zimě a ač nehrál všechny zápasy, nastřílel šest branek. Vořechovský vybojoval spoustu míčů, mužstvo, jako kapitán hecoval a vyhrával spousty hlaviček, jen v koncovce měl problém. Mnohdy se stávalo, že útočníci nedostávali od záložníků kvalitní míče.


Defenziva hrála na výbornou a na jaře inkasovala jen devět gólů.


Obrana měla i s brankářem kvality ČFL. Jiří Petrů, Veselý, Lizák a Šilhavý kopali standardně a většinou předváděli, i přes malé drobnosti, výborné výkony. Víte co ale mužstvu chybí?


Povídejte!


Klíčový hráč, který by byl schopen mužstvo seřvat, když se mu nedaří. Není zde žádná veličina, která by měla u hráčů přirozený respekt. Je tady banda hodných kluků, z nichž jsou tři čtyři podělaní, když se přestane dařit a bojí se něco s míčem udělat. Týmový lídr v mužstvu není. Trochu se k tomu přiblížil Vořechovský.


Tlačilo vás vedení k postupu nebo jste vše nechávali osudu?


Šest kol před koncem jsem dostal najevo, že chce vedení postoupit v každém případě. Pro mě osobně to bylo hektické již od poloviny soutěže.


Jak?


Byly doby, že jsem si myslel, že to neustojím. Byl jsem pod velkým tlakem a začal jsem mít zdravotní problémy s vysokým tlakem. Říkal jsem si, jestli to mám vůbec zapotřebí.


Koncem června vám končí smlouva, již jste ji prodloužil?


Smlouva mi končí 30. června. Jak jsem slyšel, je konkurz šesti trenérů. Svoje podmínky jsem oznámil a záleží na výboru, pro koho se v pátek rozhodne, aby vedl Vlašim v ČFL.


Myslíte si, že budete ve Vlašimi pokračovat, což by byla logická věc, když jste s mužstvem postoupil?


Já si myslím, že ne. Sám jsem chtěl skončit několikrát, ať už to bylo po nervácích nebo věcech v pozadí. I když budu muset odejít, nemám se za co stydět. Ve Vlašimi jsem byl dvakrát a dvakrát postoupil. Myslím si, že jsem svoji práci odvedl a mám padesátiprocentní úspěch na postupu, i když si někdo myslí, že je to jinak. Od 3. července 2006 do konce jsem nevynechal jediný trénink, stovky hodin jsem odmakal a pracoval vždy s pětadvaceti lidmi i z béčka a céčka. Klidně si rád odpočinu, protože jsem nikdy nestál víc jak půl roku.

Česká fotbalová liga klade vyšší cíle, než divize. Myslíte si, že jste s tímto kádrem schopni konkurovat ve vyšší soutěži nebo je potřeba tým zkvalitnit, a kde?

Cíle jsou již stanovené. Mělo by se hrát do osmého místa a na podzim uhrát čtyřiadvacet bodů. Pokud bych pokračoval, tak jsem chtěl, aby zůstala kompletní obrana. Šilhavému ale ve Slavii končí smlouva a bude drahý. Pokud by odešel, musí se najít adekvátní náhrada, to samé platí i o brankáři Skácelovi. Zálohu a útok je třeba posílit jedním či dvěma hráči. Do mužstva by mělo přijít nejméně pět kvalitních lidí. Navíc velkým problémem budou jistě zápasy v dopoledních časech, ve kterých hraje většina mužstev v ČFL a jezdí se velké dálky.

Kdy začíná Vlašim s letní přípravou a jaké odehraje přípravné zápasy?


Příprava je daná, ale zatím se neví, kdo bude trenérem. Mělo by se začínat 4. července, soustředění bude od 12. do 14. července v Kácově a 15. července se hraje turnaj v Havlíčkově Brodě s Čáslaví, Jihlavou a oběma Bohemkami. Další přípravné zápasy jsou plánovány 11. července s Voticemi, 18. července se Spartou Praha B a 31. července se Spartou Krč. Pohár se hraje 29. července s Loko Vltavín.

Statistiky FC Graffin Vlašim
v ročníku 2006/2007 divize

Celková bilance: 30 17 9 4 53:22 60 bodů, 1. místo
Podzim: 15 9 3 3 27:13 30 bodů, 2. místo
Jaro: 15 8 6 1 26:9 30 bodů, 2. místo
Zápasy doma: 15 11 2 2 33:10 35 bodů, 1. místo
Zápasy venku:15 6 7 2 20:12 25 bodů, 1. místo

 

 

Střelci branek: 7 – Lizák, Kounovský, 6 – Truksa, O. Průcha, 5 – Stejskal, Vořechovský, Vebr, 3 – Jíša, 2 – J. Petrů, Šilhavý, 1 – Jelínek, D. Průcha, Černohlávek, Čáp, Pospíšil.
Žluté karty (38): 5 – Jelínek, Vořechovský, Kounovský, 4 – Lizák, Havlíček, 3 – Vebr, 2 – Růžička, 1 – Černík, D. Průcha, J. Petrů, Stejskal, Truksa, Jíša, Veselý, Pospíšil, Šilhavý, Skácel, Vosický.
Červené karty (4): Vořechovský, Černík, J. Petrů, Veselý.
28.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 20 000 Kč

Inženýři přístrojů, strojů a zařízení v ostatních oborech Hlavní inženýr výrobní linky Inženýř přístrojů, strojů a zařízení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Nespeky, Vzdělání technického směru nebo 10 let praxe v potravinářském průmyslu. Znalost typů potravinářského zařízení, znalost konstrukce, používání, zvláštnosti opravy, používání, znalost ruštiny. Náplň: stanovení politiky technického rozvoje podniku, vývoj a implementace technických specifikací a realizace projektu ohledně vybavení, rekonstrukce a modernizace výroby. Optimalizace výrobních nákladů. Vývoj předpisů. Zajištění dodávek zařízení, náhradních dílů přístrojů.... Koordinace projektové dokumentace pro modetnizaci. Kominikace s dodavateli. Plánování rozpočtu technického úseku. Sledování dodržování předpisů na ochranu zdraví, bezpečnosti práce, požární bezpečnost,jakož i orgánů vykonávajících technický dozor. Služební byt. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Pharmind corporation s.r.o. - nespeky, Benešovská, č.p. 246, 257 22 Čerčany. Informace: Madina Aiupova, +420 777 708 180.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 000 Kč

Skláři dutého, lisovaného a technického skla Sklář technického skla (převážně ruční). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Pracoviště: Sázava - nabízíme zaučení i rekvalifikaci.Jedná se o pozici , kde se ručně upravují skleněné trubice - nabízíme zaučení v oboru, ubytování - cena lůžka 2500Kč za měsíc, stravování cena oběda 28 Kč, 25 dní dovolená. Pracoviště: Kavalierglass, a.s.03, Sklářská, č.p. 359, 285 06 Sázava. Informace: Ladislava Bečanová, +420 327 550 270,737 240 092.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě dělník-dělnice v lisovně kroužků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Poříčí nad Sázavou, možnost prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou.Požadujeme: manuální zručnost, zodpovědnost a spolehlivost.měsíční prémie, stravenky, příspěvek na dopravu, ostatní příspěvky dle ZP. Kontaktovat 9-15 hodin.Kontaktní osoba: Petráková Jana tel. 317 712 708, mob. 734 385 877.. Pracoviště: Proratio s.r.o., V Uličkách, č.p. 4, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Jana Petráková, +420 317 712 708,734 385 877.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 18 000 Kč

Fakturanti fakturantka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, Místo vhodné i pro absolventy. Nabídky zasílat mailem na adresu: syslova@matratrans.cz. Pracoviště: Mátra transport a.s., Erbenova, č.p. 134, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Syslová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závěrečné řeči začaly v úterý u Krajského soudu v Praze v kauze údajných korupčních manipulací se zakázkami Středočeského kraje, kde mezi 11 obžalovanými nejviditelněji vyčnívá někdejší hejtman David Rath.
AKTUALIZOVÁNO
10

V politické kauze bylo rozhodnuto předem, naznačuje Rathova obhajoba

Ilustrační foto

Středočechů výrazně přibylo, hlavně díky stěhování

KRÁTCE: jarmark ve Vlašimi, slavnostní otevření Domu služeb sociální prevence

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: Udělili 25 pokut, za které vybrali kolem 11 tisíc korun

Benešovsko – Dvacet pět pokut za přibližně jedenáct tisíc korun rozdali policisté řidičům při celorepublikové dopravní akci, která se původně zaměřovala na kontrolu používání bezpečnostních pásů ve vozidlech. Většinou ale policisté odhalili na Benešovsku jiné přestupky.

Vlak plný hraček nově zaveze výletníky i za včelami

Střední Čechy – Výletní vlak Cyklohráček dobře znají z atraktivní trasy z Prahy přes Okoř do Slaného hlavně rodiny s dětmi a milovníci vyjížděk na kolech. Od soboty se stane skutečností jeho již pátá sezona. Ve středu na to společně upozornili zástupci středočeského hejtmanství, Českých drah i organizátorů veřejné dopravy: krajské IDSK a pražského Ropidu. 

OBRAZEM: Obyvatelé Benešova zjišťují, jak vypadá vojenský objekt

Benešov – Zbourat, nezbourat. Takt trochu v duchu polemik loupežníků z Mrazíka, probíhá v Benešově diskuse o tom, zda ponechat a využít hlavní objekt někdejších Táborských kasáren, nebo ho srovnat se zemí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT