Na všechny domácí zápasy jsem Vás lákal vždy na nějakou fotbalovou lahůdku a Vy jste je většinou asi nechtěli vidět. Usuzuji tak proto, že na mistrovská utkání v Benešově jste se dostavovali pouze jakoby náhodou! Nebo si myslíte, že když se nás sejde v hledišti stadionu, na třetí nejvyšší soutěž ve fotbale slabá stovka, že to je dost? Na vesnice v okolí Benešova přichází na daleko nižší soutěže diváků víc. Často dáváte najevo, že Benešov nehraje, tak jak byste si představovali. Přátelé, sáhněte si do svědomí, když už jste přišli, že jste v hledišti dali hráčům vědět, jak jim přejete, že Vám na mužstvu záleží? Jak mají hráči vědět, pro koho hrají, když jsou tribuny poloprázdné? A hraje se pro pár diváků, kteří se ani nijak neprojeví!

Převýšov je nevelká obec s 350 obyvateli, spadající do katastru města Chlumec nad Cidlinou. Dvě předcházející sezony byl místní SK farmou prvoligového Hradce Králové. V tomto ročníku byly farmy sice zrušeny, ale místní spolupráce pokračuje dále. Mužstvo bylo doplněno několika jinými zkušenými hráči, ale kádr se oproti loňsku výrazně nezměnil. SK Převýšov pokračuje v dobrých výkonech, podobným těm z předcházejících sezon.
V minulém ročníku Benešov doma na podzim Převýšov porazil 2:1, když obě branky Benešova dal z penalt Pepa Laštovka. V odvetě na jaře prohráli fotbalisté od Konopiště v Převýšově 0:4. V konečném účtování skončil soupeř se skóre 61:52 a s 51 body na 10. místě.

V tomto ročníku hrál Převýšov z patnácti odehraných zápasů, sedm na hřištích soupeřů. V začátku soutěže, chytil výbornou formu. Po 9. kole vévodil tabulce. Venku třikrát vyhrál. Ve 2. kole v Hradci Králové 3:0, v 5. kole 4:0 v Táboře a v 7. kole v Litoměřicích 2:0. Ve  4. a 14. kole remizoval 1:1 v Králově Dvoře a Dobrovici. Na penalty oba zápasy prohrál. V normálním čase podlehl v Tachově 2:4 a v Zápech 0:4. V posledním zápase doma remizoval s Vltavínem Praha 1:1. Na desítky prohrál 4:5. Má skóre 23:17 a s 25 body je na 7. místě. Více jak třetinu jejich branek, devět, dal Tomáš Bastin, na kterého si tak domácí musí dát velký pozor.

Benešov, v minulém kole nevytěžil nic z rychlého vedení v Táboře 1:0 a podlehlo béčku Táborska 1:2. Má 16 bodů a spolu se skóre 16:38 je na 15. místě.

Vážení přátelé, fotbal tvoří nejen hráči, ale patří k němu i atmosféra, kterou dělají diváci. Pojďme, slíbíme si, že na poslední zápas podzimu, tuto sobotu 12. listopadu v 10.30 se konečně sejdeme, všichni, kteří máme v Benešově rádi fotbal, v hledišti stadionu „U Konopiště" a společně vytvoříme to, čemu se říká dobrá fotbalová atmosféra.

Jiří Kotouč, fotbalový hlasatel