Ač v pátek odpoledne začala pokrývat Česko sněhová nadílka, tak se fotbalisté Benešova sešli k poslednímu přátelskému utkání s rezervou prvoligových Bohemians v Uhříněvsi. „Bohemka udělala maximum proto, že odhrabala sníh a zápas se mohl odehrát,“ vysekl poklonu organizátorům trenér Benešova Petr Mikolanda.

Hosté přijeli na okraj Prahy bez hvězd. V týmu chyběli ostřílení hráči jako Pilík, Nešpor či Kulhavý a trenér Benešova tak dal prostor převážně těm, kteří měli v průběhu podzimu méně vytížení, či dorostencům. I tak úvodním dějství patřilo hráčům v modrožlutém, jež si do šatny odnášeli vedení 2:0.

Vystřízlivění respektive návrat do reality přišel po změně stran. Oba týmy vystřídaly a domácí měli navrch. Využili horší hry Benešova a v rozmezí dvanácti minut otočili skóre na svou stranu. Mladíci v týmu hostů se ale vzepřeli osudu a bratři Ondřej a Jakub Vosáhlové zařídili dvěma slepenými trefami nakonec diviznímu celku výhru.

„Se zápasem jsme byli spokojení. Zkoušeli jsme si různé herní kombinace a styly a v prvním poločase jsme dominovali. I proto jsme ho vyhráli 2:0. Hra vypadala velice dobře, tak jak bychom si představovali,“ pochvaloval si trenér Petr Mikolanda.

Před zimním spánkem se tak Benešov rozloučil s podzimní části vítězně. Nyní se k přípravě sejde až po novém roce. První přátelské utkání ho čeká až na konci ledna, kdy se 27. 1. 2024 utká s Povltavskou fotbalovou akademií. Už tam by se měly objevit i nové tváře, které by měly v průběhu zimy dorazit.

Bohemians Praha B - Benešov 3:4 (0:2)

Branky: 52. Balog, 54. Liška, 64. Pomahač - 29. Tomek, 42. Bílek, 78. O. Vosáhlo, 81. J. Vosáhlo.