A jak konkrétně bude zmíněná spolupráce vypadat? „Předpokladem a pilířem spolupráce je vzájemná komunikace a spolupráce trenérů SK Slavia Praha s trenéry partnerských klubů za účelem společné metodiky rozvoje hráčů. K tomu využíváme a pořádáme školení trenérů a nabízíme trenérské stáže v našem klubu,“ uvedl manažer slávistické mládeže Jiří Plíšek.

Kromě něj se podpisu smlouvy o spolupráce účastnil šéftrenér přípravek pražského klubu Jiří Janeček, za Benešov pak signovali předseda Tomáš Novák s místopředsedou klubu Petrem Slepičkou.

„Podpis této smlouvy je pro nás důležitým krokem. Jednání o něm byla započata již za minulého vedení našeho klubu, jsem rád, že jsme mohli navázat a jednání dovést do cíle a dnešním dnem započít spolupráci, která věřím, že bude pro obě strany prospěšná,“ uvedl Novák.

Petrouš bude řídit mládežníky

Zajímavé změny na trenérských postech u mládeže se udály v benešovském fotbalovém klubu.

Nejdůležitější změnou je jmenování nového šéftrenéra mládeže, který bude současně vedoucím Sportovního střediska mládeže (SpSM) a trenérem kategorie U15 a U14. Jde o Adama Petrouše, který je i členem výkonného výboru SK Benešov.

U týmů U15 a U14 bude působit společně s Matyáše Hájkem, který doposud působil u U19.

Doplnění trenérských týmů U15 a U14 bude následovat po doplnění hráčského kádru, které je prioritou a jedním z důležitých úkolů i pro Adama Petrouše.

Další změny se týkají dosavadních trenérů U15 a U14. Oba dva dostali od klubu nabídku na další působení, kterou přijal Pavel Drahota a stal se tak novým trenérem U11, k dohodě bohužel nedošlo s Martinem Bubeníkem, který tak nyní nebude u klubu působit.

Končí též po dohodě s klubem Václav Knížek od U17 a na vlastní žádost Tomáš Čepera od U11. Týmy U17 a U16 povede v přípravě Radek Hruška. „Na doplnění trenérského týmu v těchto kategoriích pracujeme a řešení bude představeno nejpozději k začátku jarní části sezóny,“ uvedl předseda SK Tomáš Novák.

A dodal: „Jsem rád, že Adam Petrouš přijal tuto výzvu a věřím, že nám výrazně pomůže ke zlepšení jak v těch pro nás nyní nejproblematičtějších kategoriích (U14 a U16), tak díky svým zkušenostem v celkovém přenastavení koncepce a metodiky v oblasti mládeže, která je pro nás prioritou. Rád bych též poděkoval všem třem nyní končícím trenérům za jejich práci pro SK Benešov a je možné, že budeme někdy v budoucnu opět spolupracovat, věřím, že se rozcházíme v dobrém.