Rekonstrukce spočívala v přístavbě nové klubovny a šatny pro hostující mužstva včetně sprch a WC. Zároveň bylo zmodernizováno zázemí pro rozhodčí a šatna pro domácí hráče ve stávající budově. Vše bylo zahájena bezprostředně po ukončení minulé sezóny a trvalo necelých pět měsíců. Finanční podporu celé této akce zajistila Obec Jankov a ruku k dílu přiložili i domácí členové fotbalového klubu.

Za poslední čtyři roky se obnovila sláva jankovského fotbalu. Mužstvo dospělých se po dvaceti nevýrazných letech vrátilo do nejvyšší okresní soutěže, kde se v loňské i letošní sezóně pohybuje na čelních místech. Rozvoj fotbalu v Jankově je také vidět na práci s mládeží, kterou nastartovaly nedávné úspěchy dorostenců, jenž si při své dvouleté účasti v krajské soutěži vydobyli prestiž druhým a prvním místem. Úspěch přilákal na hřiště další mladé fotbalisty a v současné době má TJ Sokol Jankov dvě mládežnická družstva. Pro příští sezónu se plánuje rozšíření o další mládežnický tým.

„Vzhledem k rostoucímu zájmu byla rekonstrukce zastaralého zázemí v podobě nových šaten a klubovny potřebná. Věřím, že napomůže k udržení současného trendu v jankovském fotbale a především přivede další mladé lidi ke sportu v Jankově," přeje si předseda klubu Stanislav Balík.

STANISLAV BALÍK