Krajský fotbalový přebor dorostu otevřel páté kolo sezony 2007/2008. Na pořadu bylo okresní derby mezi hráči Marily Votice a Graffinu Vlašim. Metaz Týnec zajížděl na hřiště Polabanu Nymburk.

Starší dorost

MARILA VOTICE 1
GRAFFIN VLAŠIM 2

Vlašim chtěla Voticím vrátit vrátit loňskou porážku a to se jí podařilo. Hosté byli od začátku aktivnější a odměnou jim byl gól Jeništy, který utekl domácí obraně, udělal kličku i brankáři a zakončil netradičně pravou nohou – 0:1. Domácí pak přidali a hru vyrovnali. Šance se střídaly na obou stranách, ale bez užitku. Krátce před půlí se Votickým podařilo snížit, když „zaskakujícího“ brankáře Pohorského překonal po závaru ve velkém vápně Smažík – 1:1.
Ve druhé polovině začali vlašimští dorostenci hru více kontrolovat, přicházely šance, ale zrazovala je koncovka. Největší příležitost spálili Jeništa s Říhou. Druhý jmenovaný již měl před sebou prázdnou votickou svatyni, ale akci chtěl vylepšit, vrátil míč zpět Jeništovi, jenž byl obránci zablokován. A tak vše vzal na sebe Bouček a v 73. minutě překonal domácího brankáře „Poborského“ obloučkem – 1:2. Votičtí se ve zbytku zápasu snažili o vyrovnání, ale hosté si již výhru pohlídali.

Branky: Smažík – Jeništa, Bouček. Rozhodčí: Bartůšek. Poločas: 1:1

Marila Votice: Januš – Kronus, Jantač, Sládek (71. Otradovec) , Homolka – Šimák (87. Říha), Smažík, Žák, Neuberg, Daniel – Voráček
Graffin Vlašim: Pohorský – Sladkovský, Peroutka, Vaník, Vondrák – Kahoun, Pavlečko, Říha, Jaroš – Jeništa, Bouček. Střídali: Zeman, Lalouček

METAZ TÝNEC 1
NYMBURK 3

Ani ve druhém utkání na domácím hřišti nedokázali Týnečtí vyhrát. První minuty sice patřily domácím, když předvedli dvě pohledné akce. Přišla ale 10. minuta a hosté se dostali po rohovém kopu do vedení – 0:1. Branka z Týneckými neotřásla a nadále hráli s Nymburkem vyrovnanou partii. Přesto mohli hosté ve 22. minutě zvýšit, když Korbel vyrazil střelu přímo před nohu nymburského hráče, který ale z dorážky zamířil vedle. Po půlhodině hry unikl Starec a jeho ideální přihrávku přetavil R. Sedlák ve vyrovnávací branku – 1:1. Ve 37. minutě bravurně lapil brankář Nymburka hlavičku Chmela po rohu Starce. Vzápětí udělal Hošek hrubou chybu na druhé straně, kterou hosté potrestali – 1:2. Branka domácími otřásla a do poločasu inkasovali ještě potřetí.
Ve druhém poločase si Nymburští chytrou hrou vítězství pohlídali. V závěru zápasu mohl upravit skóre střídající Žížala, ale neměl v zakončení štěstí.

Branka Týnce: R. Sedlák. Rozhodčí: Rybka. Poločas: 1:3

Metaz Týnec: Korbel – Chmel, Pospíšil, Štamberský, Hošek – Chrpa, Kloud, Paňák, D. Sedlák – Starec, R. Sedlák. Střídali: Kalfas, Novotný, Žížala, Novák

Mladší dorost

MARILA VOTICE 3
GRAFFIN VLAŠIM 1

Votičtí měli v derby raketový nástup a již ve 4. minutě vedli brankami Račanského a Otradovce 2:0. Poté hosté hru vyrovnali a vytvořili si i šance. Tu nejnebezpečnější měl Zavadil, který trefil břevno.
Po přestávce se obraz hry nezměnil a souboje se odehrávaly především ve středu hřiště. Přesto v 57. minutě zvýšil J. Říha na 3:0. Domácí se pak dostávali stále více do šancí a po ruce Jeništy kopali penaltu. Tu však gólmanovi L. Říhovi bravurně zlikvidoval jeho protějšek Peroutka. Šanci zahrávat pokutový kop měli i Vlašimští a i v tomto případě se smál brankář, tentokrát votický. V 75. minutě utekl hostující Jeništa a upravil na konečných 3:1.

Branky: Račanský, Otradovec, J. Říha – Jeništa. Rozhodčí: M. Macháček. Poločas: 2:0

Marila Votice: L. Říha – Veselý, Vinduška, Šmíd, Sládek – Brzoň, Balík, Račanský, Hruška – J. Říha (65. Voráček), Otradovec
Graffin Vlašim: Peroutka – Zavadil, Houdek, Zeman, Vondrák – Krása, Jaroš, Přitasil, Jeništa – Kadleček, Skalický

METAZ TÝNEC 0
NYMBURK 1

Utkání mělo výbornou úroveň, šance se střídaly na obou stranách a diváci se měli na co dívat. Z lítého boje vyšli v prvním poločase vítězně hosté, když ve 38. minutě nedali hlavičkou po rohovém kopu šanci brankáři Vašákovi.
Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, domácí se snažili urvat první bod v soutěži, ale houževnatý soupeř jim to nedovolil. V závěru došlo mezi oběma mužstvy k malé potyčce, kterou hlavní rozhodčí Rybka zvládl napomenutím všech aktérů.

Branka: nenahlášena. Rozhodčí: Rybka. Poločas: 0:1

Metaz Týnec: Vašák – J. Míšek, Chmel, Štamberský, Durec – Nárovec, Kalfas, Novotný, Lacina – Žížala, Voldřich. Střídali: Kroulík, Cvrček, Hildebrand, Bárta.