Fotbalová I. B třída, skupina D, měla na pořadu osmé kolo.

SEDLEC-PRČICE 1
SUCHDOL 1

Po úvodní oťukávané se více osmělovali střelecky domácí, ale dvě jedovky Michala Davídka po přihrávkách Máry zlikvidoval Procházka a Jan Lukáš mířil dvakrát nad suchdolskou branku. Hosté začali hrozit až po půlhodině hry. Nejprve zakončovali mimo brankové tyče, ale ve 40. minutě udeřili, když první střelu gólman Ryšavý ještě vyrazil, ale na dorážku Beneše již nestačil – 0:1. V závěru poločasu hlavičkoval Mára po trestném kopu vedle.
Ihned po přestávce se zastavil domácím dech, když se hosté dostali do dvou šancí, ale Ryšavý Sedlec–Prčice bravurně podržel. Poté se začali domácí tlačit před branku Suchdola, vytvářeli si šance, ale Mára střílel vedle, Jan Lukáš při sóle uklouzl a hlavička Michala Davídka zamířila vedle branky. V 66. minutě se domácí již dočkali, když Hedvik, který byl na hřišti dvě minuty, vyrovnal na 1:1. Závěrečný tlak Sedlce–Prčice, stejně tak jako velká šance hostů z brejku, vyšly naprázdno.

Jan Vodňanský, trenér Sedlce–Prčice

„Zasloužená remíza. My jsme hráli první půli špatně, soupeř nás ukolébal a vstřelil gól. Po přestávce jsme se zlepšili, vyrovnali, ale v závěru jsme neměli štěstí, když jsme neproměnili dvě gólové šance. Byl to neslaný nemastný zápas, i když bylo ideální počasí. Tentokrát mě rozhodčí nepotěšili. Vyhrát se nám nepovedlo, snad se nám to podaří v Louňovicích. “

Branky: 66. Hedvik – 40. Beneš. Rozhodčí: Vočka st. ŽK: 3/2. Diváků: 100. Poločas: 0:1
Sedlec–Prčice: Ryšavý – M. Lukáš, Dohnal, Zd. Pištěk, Polidar – L. Pištěk, Drahota, J. Lukáš, Müller – M. Davídek, Mára. Střídali: Hedvik, T. Pištěk

NESPEKY 2
VLAŠIM C 1

Hosté vstoupili do okresního derby sebevědomě a od začátku měli více ze hry. První šanci jim nabídl v 5. minutě nespecký kapitán Pavlík, který uklouzl před pokutovým územím, ale Černohlávkovu šanci vyrazil Tylingr na roh. Za dvě minuty prosvištěla střela Vlasáka těsně vedle. Po čtvrthodině hry zahrozili domácí a hned gólově, když Páryse ještě Sviták vychytal, ale Cháb z dorážky měl snadnou pozici – 1:0. Hosty branka nerozhodila a ve 23. minutě srovnali po rohu Černohlávkem – 1:1. Nespeky vyrovnaly hru, měly i šance, ale Kalendovo sólo přes čtyři hráče zastavil včasným vyběhnutím Sviták, dorážku po střele Svitáka nezvládl Presl a únik Tomáše Rosenvalda vyrazil Sviták na roh.
Ihned po přestávce se zjevil Vlasák před Tylingerem, ale ten střelu vytěsnil na tyč. Nespeky přečkaly nápor hostů a v 62. minutě je Cháb po krásném uvolnění Preslem dostal opět do vedení – 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale Černohlávek pěknou střelou orazítkoval břevno a po závaru v nespeckém vápně pálil Říha jen těsně vedle.

Ladislav Procházka, trenér Nespek

„Ve vyrovnané první půli jsme se po dorážce dostali do vedení, ale soupeř vyrovnal ze standardní situace. Do přestávky jsme ještě neproměnili dvě stoprocentní šance. Ve druhé půli se k nám přiklonilo štěstí, když soupeř nastřelil dvě tyče a Cháb po pěkné akci vstřelil druhý gól. Výsledek a tři body beru. Hra nebyla optimální, ale je potřeba si někdy vybrat potřebné štěstí. “

Jaroslav Jakoubek, trenér Vlašimi C

„Měli jsme problémy se sestavou, Čapek odešel do Benešova a obránci museli nastoupit do útoku. V první půli jsme hráli špatně, ospale, chyběla jiskra, nebyli jsme si schopní přihrát v záloze a podržel nás Sviták. Tak špatný poločas jsme ještě neodehráli. O přestávce jsme si to vyříkali a ve druhé půli se zlepšili. Během patnácti minut jsme mohli zápas rozhodnout, ale nedali jsme tutovky a nastřelili tyče. Remíza by byla spravedlivější, ale hraje se na góly a těch dal soupeř víc.“

Branky: 15. a 62. Cháb – 23. Černohlávek. Rozhodčí: Procházka. Diváků: 100. Poločas: 1:1
Nespeky: Tylingr – Kořínek, M. Rosenvald, Pavlík, Šindelář – Presl, Párys, Cháb, Kumpošt (85. Uher) – T. Rosenvald, Kalenda
Vlašim C: Sviták – Pivoňka, Janoušek, Jelínek (60. Říha), Brabec – Frühauf, Vlasák, Čihák, Kopecký – Jakoubek, Černohlávek

STŘ. SKALICE 5
SK PYŠELY 1

Pyšely sehrály neuvěřitelný a smolný zápas. Již ve 2. minutě nastřelil Václav Kulhavý při odkopu domácího hráče a míč velkým obloukem zapadl za Tlamichova záda – 1:0. Skalice bránila, podnikala brejky a v 15. minutě se Bulíček z otočky trefil mezi nohy Bejra i Tlamichy – 2:0. Do konce poločasu Pyšely tlačily, ale pouze Khandl po centru Štěpána nastřelil břevno.
Ihned po přestávce se definitivně utkání rozhodlo. Po výkopu se dostal míč na levé křídlo, centr z první skončil na boku spojnice tyče a břevna a obloukem se snesl před branku, kde dobíhající domácí balón dorazili do sítě – 3:0. Hosté byli vývojem zaskočeni. V 60. minutě inkasovali po skrumáži počtvrté, když obránci tečovali míč do vlastní sítě – 4:0. V 72. minutě zahráli domácí rukou v šestnáctce a Khandl z penalty zmírnil bolest Pyšel – 4:1. V 89. minutě dopili hosté kalich hořkosti do dna, když rohový kop Skalice usměrnil Sisel hlavou na první tyči do vlastní sítě – 5:1.

Petr Vorlíček, trenér Pyšel

„K takovému zápasu nemám slov. Soupeři musím pogratulovat k výsledku a třem bodům. Vyhrál zaslouženě, protože vstřelil pět branek, i když jsme si defakto dali tři vlastní. Vývoj zápasu nás tak zaskočil, že jsme se na nic nezmohli.“

Branka Pyšel: Khandl (pen.). Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 2/2. Diváků: 150. Poločas: 2:0
SK Pyšely: Tlamicha – Zoubek (50. Šiňor), M. Kulhavý, Kondáš, Štěpán – Bejr, V. Kulhavý, Zahradník (60. Turek), Khandl – Páša (60. Zadražil), Sisel.

KONDRAC 5
OLBRAMOVICE 4

Kdo dorazil do Kondrace, nelitoval. Derby nabídlo devět branek, výsledkový zvrat i červenou kartu. Po úvodní hlavičce domácího Michala Kubína vedle udeřilo na druhé straně, když se výstavní střelou z trestného kopu trefil Havlík – 0:1. Domácí zahrozili Kašparem, ale hosté gólem. V 15. minutě neudržel Kuklík míč z rohu a Kaprálek dorazil balón do sítě – 0:2. Domácí nepolevovali v aktivitě, ale hosté byli nebezpeční z brejků, hlavně přes Kiliána. Ve 25. minutě přišel o míč Záklasník a rychlý brejk zakončil právě Kilián – 0:3. Domácím se podařilo do šaten snížit Linhartem z dálky – 1:3.
Po poločasové bouřce v kabině vlétla Kondrac na hřiště jako uragán a ve 49. minutě Kašpar zblízka snížil na 2:3. Domácí stále tlačili, ale skóre se opět měnilo na druhé straně. Po centru Vrkoslava zavěsil Havlík – 2:4. V 56. minutě snížil z dorážky Petr Sedláček – 3:4. Olbramovice začaly odcházet po fyzické stránce a domácí díky Linhartovi ze skrumáže a Vítovského „angličanem“ otočili výsledek na svou stranu. Nic na tom nezměnilo ani v 85. minutě vyloučení Vokála.

Jiří Janouš starší, trenér Kondrace

„Utkání pro nás začalo velice špatně a hosté z minima vytěžili do 25. minuty vedení 3:0. Vypadalo to s námi bledě, ale kluci potvrdili ve druhém poločase obrovskou morální sílu a dokázali dovést téměř ztracené utkání do vítězného konce. Je to pro nás vzhledem k vývoji zápasu velice cenná výhra a hráči za druhý poločas zasluhují veliké uznání.“

Ivan Suchomel, trenér Olbramovic:

„Do Kondrace jsme odjížděli s torzem mužstva a upřímně řečeno jsem si od zápasu moc nesliboval. Vývoj utkání však ukázal, že jsme klidně mohli pomýšlet na vítězství, to by ovšem naše defenziva nesměla být katastrofální. Tři body jsme domácím v podstatě darovali.“

Branky: Linhart 2, Kašpar, Vítovský, P. Sedláček – Havlík 2, Kilián, Kaprálek. ČK: Vokál (K). Diváků: 80. Poločas: 1:3
Kondrac: Kuklík – Janouš (78. Budil), Mleziva, M. Kubín, Vokál – Karmazín (68. Skalický), Záklasník, Linhart, P. Sedláček – Kašpar, Vítovský
Olbramovice: Malík – Kára, Barták, Kaprálek, Doležal (60. Chudlářský) – Vl. Slepička, Havlík, Tůma, Pospíšil – Kilián, Vrkoslav.

POŘÍČÍ NAD SÁZ. 0

KOSTELEC U KŘÍŽKU 2

Od úvodního hvizdu se nehrál zápas, který by diváka nadchnul. Domácí si vypracovali dvě šance Miroslavem Stibůrkem, na druhé straně hrozil zejména Dixa, kterého ve třech šancích vychytal Detko. Do přestávky ještě hosté po rohu nastřelili břevno.
Po změně stran začali lépe domácí, tlačili se před branku soupeře, ale nastřelili jen tyč Petrem Naňákem z trestného kopu. Rozhodnutí přinesla 60. minuta, kdy domácí po rohu nedotlačili míč do sítě a hosté z odkopu a rychlého brejku Dixou otevřeli skóre. Poříčští neměli na vyrovnání dost sil a v 85. minutě jim zasadil Dixa druhý hřebíček do rakve – 0:2.

Luděk Matoušek, trenér Poříčí

„Odehráli jsme asi nejhorší utkání podzimu. Soupeř nás od první minuty přehrával a zaslouženě vyhrál. Doufám, že v dalších utkáních podáme daleko lepší výkon. “

Branky: Dixa 2. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 2/2. Diváků: 80. Poločas: 0:0
Poříčí nad Sázavou: Detko – Breburda, Kovář (80. Lacina), Vojta, J. Stibůrek (10. Lengyel) – M. Stibůrek, Šimáček, Havelka, Pohunek – P. Naňák, Matoušek