Další přípravné utkání sehráli fotbalisté SK Benešov. Po dorostu Bohemians Praha (2:7) a Hradišťku (4:7) nestačili ani na divizní Český Brod.

SK BENEŠOV 2
ČESKÝ BROD 4


V přípravném zápase s divizním Českým Brodem představil Benešov nové tváře – Jana Kukače z Čerčan, Petra Drahotu z Teplýšovic, Jiřího Kováče z Libže, Rudolfa Vysušeného z Admiry Praha a brankář Ondřej Pospíšil se vrátil z hostování z dorostu Bohemians Praha 1905.
„Příchody Kukače, Drahoty, Kováče dotahujeme do konce a Vysušeného zatím zkoušíme,“ řekl trenér Benešova Ladislav Fiala k novým tvářím v mužstvu.


V prvním poločase hráli domácí celkem dobrý fotbal. Měli častěji balón, a kdyby vylepšili koncovku, mohli zaznamenat konečně první vítězství v přípravě. Šance zahodili Páv, který netrefil odkrytou bránu, Kováč jenž šel dvakrát sám na brankáře a trestný kop Ondřeje Štěpána vyrazil brankář s obtížemi na rohový kop. Hosté spoléhali na zabezpečenou obranu a rychlé kontry. Branky padly v prvním poločase až v samotném závěru. Ve 40. minutě zahrával Ondřej Štěpán rohový kop, míč brankář vyboxoval nešťastně do hlavy Žáka, od kterého putoval do sítě – 1:0. Český Brod vyrovnal ve 43. minutě, když Páv při rozehrávce chyboval, následně fauloval Capouch útočníka a Nekolný penaltu bezpečně proměnil – 1:1.


Ve druhém poločase domácí trenéři vystřídali několik hráčů a hra ztratila spád. Ukázalo se, že kvalitnější lavičku měl soupeř. V 58. minutě netrefil českobrodský Štefančík z úhlu benešovskou prázdnou bránu. Za tři minuty si Turek pohrál se svým strážcem a střelou k tyči poslal domácí do vedení 2:1. To ale bylo z benešovské strany vše. V 67. minutě váhal Kukač zbytečně s odkopem a hosté se dostali k lacinému vyrovnání na 2:2. Ihned po brance vystřídal Capoucha v domácí bráně Pospíšil a než si sáhnul na míč, dvakrát kapituloval. Nejprve v 68. minutě potrestal jeho špatné vyběhnutí Nekolný a za další dvě minuty jej z přímého kopu překonal Hucek – 2:4.
„První půle se nám celkem vydařila a s výkonem hráčů jsem byl spokojen. Škoda, že jsme neproměnili šance a zbytečně jsme po chybě Páva inkasovali. Ve druhém poločase se projevil nedostatek sil, protože stále naplno trénujeme. Po vystřídání již nám chyběla na hřišti kvalita,“ zhodnotil zápas trenér Benešova Ladislav Fiala.

Branky: Žák, Turek – Nekolný 2 (1 x pen.), Štefančík, Hucek
Benešov: Capouch (67. Pospíšil) – Petr Drahota, Žák, Čáp, P. Štěpán – Kukač, Páv (46. Hanousek), Koblasa, O. Štěpán – Turek (60. Vysušil), Kováč (60. Havlín)

ŽK: 2/1. Poločas: 1:1, Rozhodčí: Šípek


Další přípravný zápas hraje Benešov v neděli 21.července, kdy od 10.15 přivítá na domácím stadionu Libuš Praha. Odpoledne zajíždí ještě k přípravnému zápasu do Chýnova, kde se hraje v 17.30. Odjezd autobusu je v 15 hodin.