Třicet devět bodů nestačilo fotbalistům Sokola Teplýšovic k setrvání v krajském přeboru a po třech letech opouští soutěž.
 „Hlavním důvodem, že jsme se nezachránili, jsou body přivezené z venku a těch jsme získali pouhých sedm,“ poukázal na hlavní příčinu sestupu trenér Jaroslav Farář, který po sezoně mužstvo opouští.


Vloni jste se zachránili na poslední chvíli, letos to již nevyšlo. Proč?
Těch důvodů je samozřejmě více, ale základní je, že jsme uhráli méně bodů než ostatní.
Devětatřicet bodů většinou stačí na záchranu, letos nestačilo ani jedenačtyřicet. Myslíte si, že je to vyrovnaností krajského přeboru nebo, že mužstva na spodku tabulky podivně vyhrávají na poslední chvíli?
Letošní krajský přebor byl vyrovnanější než loňský, výjimkou bylo pouze mužstvo Čelákovic. Pokud se týká podivných vítězství “na poslední chvíli“, tak je to těžké komentovat, ale já vím, že v Teplýšovicích máme proti jiným svědomí čisté!
Začátek jarní části se vám nepovedl jako na podzim a s bývalými divizními celky a zároveň postupujícími jste inkasovali dohromady jedenáct branek, ve třetím zápase prohráli i v Nymburku. Proč jste měli tak špatný rozjezd?
Na mužstvo Čelákovic jsme jednoduše neměli. V Rakovníku jsme byli celý první poločas lepší, ale šance jsme nedali a hlavně z toho důvodu prohráli. To samé se opakovalo i v Nymburce, z vyložených šancí jsme nedali, domácí pak z minima vytěžili maximum. Ale je pravda i to, že jsme jako mužstvo dobře nebránili a se složením obrany jsme měli problémy.
Poté jste bodovali hlavně doma, což nakonec na záchranu nestačilo. Byly příčinou sestupu i zápasy na cizích hřištích, kde jste za celé jaro uhráli pouhý bod v Brandýse?
Samozřejmě, že hlavním důvodem sestupu jsou body z venku!! Již na podzim jsme měli utkání v Hořovicích, Novém Strašecí, Nelahozevsi vyhrát a nebyl problém.
Poslední zápas na „život a smrt“ jste hráli v Sedlčanech. Pokud by jste vyhráli, sestoupily Sedlčany, při remíze sestupovala obě mužstva. Vaše mužstvo za podivných okolností, když vám byli vyloučeni tři hráči, prohrálo 3:4. Vy sám osobně jste na zápase nebyl přítomen, byl jste s reprezentační 21 na
Mistrovství Evropy v Nizozemí. Mrzí vás to, a myslíte si, že by jste mužstvo ukočíroval k záchraně?

Mrzí mě to možná nejvíce ze všech, ale povinnost k reprezentaci byla daná a věděl jsem to od začátku jara. Zda by moje přítomnost na zápase něco ovlivnila, nejsem přesvědčen, protože jsem byl samozřejmě o průběhu utkání informován a domnívám se, že i když bylo hlavně první vyloučení Richarda Kyselky hodně zbytečné, tak by konečný výsledek neovlivnila!! Bohužel!!
Již v zimě jste říkal, že po sezoně z Teplýšovic odejdete. Slib záchrany
jste ale nesplnil. Nehryže vás svědomí nebo ho máte čisté, že jste udělal vše pro záchranu?

Slib jsem nedodržel a to mě moc mrzí, ale svědomí mám naprosto čisté! Nerad bych někomu sahal do svědomí, ale přístup některých hráčů nebyl hlavně k tréninkům stoprocentní a z toho se odvíjela i jejich forma. A do svědomí lidí, kteří měli v rukou výsledky závěrečných kol, bych raději vidět nechtěl.
Myslíte si, že mužstvo zůstane pohromadě nebo že se po sestupu rozpadne?Mužstvo se nerozpadne. V Teplýšovicích jsou lidé kolem fotbalu na správných místech a nedovolí, aby po sestupu došlo k nějakému radikálnímu kroku. Samozřejmě, že k nějakým změnám v mužstvu asi dojde, ale domnívám se, že mužstvo bude mít na to, aby hrálo o postup zpět do krajského přeboru.
Odcházíte do Úval. Budete si chtít některého hráče vzít s sebou?Pár hráčů bych si s sebou vzít chtěl, ale není to tak jednoduché. Nechci tím, že bych přetáhl hráče, uškodit Teplýšovicím. A pak by to záleželo hlavně na hráčích samotných, zda by do nového prostředí vůbec chtěli.
Víte, kdo bude vaším nástupcem a pokud, ano, předal jste mu své zkušenosti?Pokud mám zprávy, tak by měl trénovat Teplýšovice Miroslav Rybka, ale nemluvil jsem s ním. Stejně se domnívám, že on mužstvo zná a trenérem je natolik zkušeným, že si určitě poradí.

Statistiky Sokol Teplýšovice v ročníku 2006/2007 KP

Celková bilance: 30 11 6 13 42:63 39 bodů, 13. místo
Podzim: 15 5 46 21:28 19 bodů
Jaro: 15 6 2 7 21:35 20 bodů
Zápasy doma: 15 10 2 3 29:26 32 body
Zápasy venku:15 1 4 10 13:37 7 bodů


Střelci branek: 13 – Kalivoda, 8 – Nejedlý, Orsák, 3, Ottl, 2 – Matějka, Škvor, 1 – Mestek, Nerad, Kučera, Bartoš, Drahota, vlastní.


Žluté karty (77): 9 – Nejedlý, 7 – Starosta, 6 – Zelenka, 5 – Orsák, Kyselka, Ottl, Kukač, 4 – Nerad, Kučera, Drahota, 3 – Mrha, Škvor, Mestek, 2 – Kalivoda, Pechač, Michal, Horanič, Boťa, 1 – Mládek, Bartoš, Filip, Matějka.


Červené karty (5): Nejedlý, Zelenka, Kyselka, Kukač, Bartoš.