Marila si pojistila výhru již v prvním poločase

Praha/ Na zimním turnaji v Uhříněvsi nastoupili divizní fotbalisté Marily Votice ve finálové skupině proti mužstvu Cholupice, hrající I. A třídu, s kterým v základní skupině remizovali 1:1.

1.3.2008

Ilustrační foto: Votice - Patrik Rezek (vlevo) patří mezi pilíře mužstvaFoto: Archiv BND

MARILA VOTICE 2
CHOLUPICE 0

V úvodní půlhodině utkání nebyl na hřišti znát rozdíl dvou tříd. Mužstvo Cholupic zle zatápělo Marile a ta mnohdy se štěstím uhájila čisté konto. Ve 21. minutě po chybné rozehrávce Votických se dostal do šance pražský útočník, ale Klíma v brance byl pozorný. Další střelecký pokus cholupického hráče ve výhodné příležitosti neskončil ve votické síti. Ani na třetí pokus se Pražané neradovali, když gólman Klíma prokázal své kvality a zneškodnil sólo. O konečném výsledku rozhodl závěr poločasu. Nejprve unikl Dohnal a přesně zamířil kolem gólmana – 1:0. O minutu později opět Dohnal nechal za sebou obranu, přihrál Sieglovi, ale jeho rána mířila do brankáře. Ve 41. minutě průnik Bartolšice ještě soupeře odvrátil, na dorážku Bareše však nikdo nestačil zareagovat – 2:0. Po změně stran měly Votice více ze hry, ale branky už nepadaly. Za zmínku stojí únik Dohnala a jeho tečovaná střela končící na tyči a Svobodův trestný kop, který orazítkoval břevno. Na druhé straně zlikvidoval samostatný nájezd střídající gólman Soukup.

„Oproti minulému zápasu jsme hráli o poznání lépe. Přesto jsme z počátku měli starosti a mohli jsme i inkasovat. S příchodem Svobody se hra zlepšila a začala se projevovat naše herní kvalita. Ještě máme ve hře některé nedostatky, ale na jejich odstranění máme ještě čtrnáct dní,“ uvedl votický lodivod Ivan Čabala.

Branky: 38. Dohnal, 41. Bareš.Poločas: 2:0. Marila Votice: Klíma (46. Soukup) – M. Budil (57. Svoboda), Havlíček, Gazmend, Honka (67. Neuberg) – Novák, Málek, Siegl, Bareš – Dohnal, Bartolšic

Autor: Petr Roubíček