SPARTA PRAHA B 4

GRAFFIN VLAŠIM 3


Do vedení se dostala Sparta v 19. minutě, když krásný centr z levé strany zakončil Třešňák – 1:0. V těchto chvílích Sparta výborně kombinovala a několikrát se blýsknul vlašimský brankář Toma. Zejména po jednom z rohů, kdy vyrazil nebezpečnou hlavičku. Rytíři zpod Blaníka se do tempa dostávali pomaleji, ale o to efektivněji. Ve 36. minutě byl Vořechovský ve vápně sražen Marešem a Křeček nedal z penalty brankáři Kozáčikovi šanci – 1:1. V úplném závěru první půle se do nadějné pozice dostával Jiří Petrů, ale k zakončení mu chyběl krok.


Druhou půli začala opět lépe Sparta a po třech minutách šla do vedení zásluhou rychlé akce Jungra po levém křídle a gólovém zakončení Wildfrieda – 2:1. Vlašimští poté předvedli tři nadějné akce, kterým ale chyběla finální přihrávka a střele Křečka z trestného kopu trocha štěstí. A tak udeřilo opět na druhé straně. V 59. minutě zahrál Zeman standardní situaci a Wildfried se prosadil ve vápně – 3:1. Poté se hezkou střelou ze střední vzdálenosti předvedl Vebr. O dvě minuty později se vlašimští dočkali snížení díky precizně provedenému trestnému kopu Křečka – 3:2. Sparta však ihned kontrovala. Ofsajdovou past přelstili Třešňák s Jungrem a druhý jmenovaný zvýšil opět na rozdíl dvou branek – 4:2. Vlašimští se ještě jednou dostali do kontaktu, když důrazu a přihrávky Kučery využil do prázdné brány skórující Kabele. V závěru si ještě mužstva neproměnila po jedné šanci.


„Sparta byla v kvalitním utkání lepším mužstvem a s hráči, kteří nastoupili jsem vcelku spokojen. Padlo hodně branek, což se divákům muselo líbit a jsem rád, že jsme vstřelili tři góly. Čtyři branky v naší síti mě samozřejmě mrzí, ale pořád jsme v přípravném období. Potvrdilo se nám co funguje a co ne,“ zhodnotil divokou přestřelku špičkových týmů ČFL trenér Vlašimi Zdeněk Hašek a posteskl si: „Celé mužstvo prochází těžkým chřipkovým obdobím. Chyběli nám oba stopeři Šilhavý a Stibůrek a dalších pět kluků hrálo s horečkami. Vůbec se nám to nehodí, protože od úterý do čtvrtka absolvujeme herní soustředění v Kácově, kde jsme chtěli některé věci natrénovat. Musím ale čekat, v jakém počtu se tam sejdeme.“


Branky Vlašimi: Wildfried 2, Třešňák, Jungr – Křeček 2, Kabele. Poločas: 1:1
Graffin Vlašim: Toma (Skála) – Schuster, Lizák, Vosický, J. Petrů – Kabele, Křeček, Cirhan (Vebr), O. Průcha – Vořechovský (Kučera), Dvořák (Laušman)

Ve středu od 10 hodin v rámci soustředění v Kácově nastoupí FC Graffin Vlašim proti prvoligovým klokanům z Boheminas Praha 1905.

JIŘÍ PETRŮ