FC Graffin Vlašim - FK Baník Most 7:0

Jako na Matějské pouti si museli připadat mostečtí hráči. Od první minuty se do nich domácí zakousli, až se jim z toho točily hlavy, navíc si blaničtí rytíři s chutí zastříleli.
Začátek patřil domácím. Vrťo se protáhl do vápna a jeho centr srazil Řehák za záda svého brankáře – 0:1. O chvíli později si na roh nejvýše vyskočil Petrů, ale jeho hlavička skončila mimo. V 15. minutě se vyznamenal domácí gólman Toma, když pokus Onyanga zneškodnil. O minutu později netrefil Strnad prázdnou bránu, jeho slabší pravačka orazítkovala břevno. Ve 23. minutě se na poslední chvíli dohodli Petrů s Tomou, kdo odehraje míč, na druhé straně se hosté dopustili fatální chyby, když zapomněli na Kotyzu, ten se snadno dostal k míči a stejně jako Messi ve finále Superpoháru obešel gólmana Pokorného a zvýšil na 2:0. Závěr poločasu patřil domácímu kanonýrovi Strnadovi. Nejprve proměnil pokutový kop za faul Řeháka a minutu před poločasem vstřelil čtvrtý gól do opuštěné brány.
Také do druhého poločasu měli domácí raketový nástup. Nejdříve Pokorný nachytal nepřipraveného mosteckého brankáře střelou ze třiceti metrů a vzápětí Macek zvýšil na 6:0. V 54. minutě včas vyběhl Toma z branky, aby zažehnal požár před dotírajícím Danoskim. Závěrečný účet stvrdil Vukovič, který po dlouhém pasu Vebra obstřelil gólmana Pokorného – 7:0. V závěru utkání vyslal dvě dalekonosné bomby Rosando. První vyškrábl Toma, ta druhá zacloumala břevnem. A pak už se na stadionu slavilo.
„Náš tým vstoupil do zápasu špatně a inkasovali jsme úplně zbytečný první gól, který byl navíc vlastní,“ povzdechl si trenér hostujícího Baníku Most Michal Zach, který po utkání jen těžko hledal slova. „I další gólové šance soupeře se rodili po našich hrubých chybách a nedůslednostech.Druhou věcí, která zápas ovlivnila bylo to, že naše hráče Vlašimští předčili v pohybu a agresivitě,“ zlobil se Zach. „Dnes domácí vyhráli zcela zaslouženě,“ dodal na závěr hodnocení hostující lodivod.

Zatímco hosté rychle prchali z hrací plochy, domácí hráči společně se svým trenérem Romanem Nádvorníkem mohli oslavovat se skandujícími fanoušky. „Konečně se nám to podařilo protrhnout,“ radoval se Roman Nádvorník, který měl těžkou hlavu z neproměňování gólových šancí z předešlých zápasů. „V minulých zápasech jsme si šance vypracovali a nedokázali je přetavit v branku. Dnes se nám to dařilo,“ usmíval se domácí kouč. „My jsme hráli dobře i v Opavě, ale podle výsledku (Vlašim prohrála 1:4 – pozn. red.) to tak nevypadalo. Měli jsme řadu šancí, ale ty bohužel zůstali nevyužité,“ zavzpomínal na poslední utkání v Opavě trenér Vlašimi.

Dnes však mohl být spokojen jak s výsledkem, tak i s hrou svých svěřenců. „Dnes jsme pracovali dobře a na soupeře jsme vyrukovali s agresivitou a zápas odpracovali celý a já jen věřím, že nás to nastartuje do dalších zápasů,“ řekl pro vlašimský web Roman Nádvorník.

Branky: 1. Řehák (vl.), 23. Kotyza, 40. (pen.) a 44. Strnad, 51. Pokorný, 52. Macek, 74. Vukovič. ŽK: Vukovič, Strnad – Frnoch, Řehák, Rusetski. Rozhodčí: Orel – Urban, Blažej. Poločas: 4:0.

FC GRAFFIN Vlašim: Toma – Vebr, Petrů,M. Nešpor, Mareš – Kotyza, Pokorný (65. Radosta), Macek, Kolašinac (55. Průcha) – Strnad, Vrťo (55. Vukovič).
FK Baník Most: Pokorný – Jendruščák, Hofmann (64. Běloušek), Bohata, Řehák (51. Nguyen) – Rusetski, Christof (36. Nikovski), Rosendo, Onyango – Danoski, Frnoch.