FC Graffin Vlašim - SK Kladno 2:3

Hosté od začátku hráli sympatický fotbal s otevřeným hledím. Už v páté minutě mohli jít do vedení, když Štverák vystihl chybnou rozehrávku. Jenže branka uznána nebyla, protože ještě před tím, než míč skončil v síti byl podle názoru sudího v autu. „Podle našeho hráče míč v autu ještě nebyl, ale sudí byl opačného názoru,“ řekl k situaci kladenský trenér Jaroslav Peřina. Na druhé straně netrefil z dobré pozice Bálek. Do branky se nevešla ani hlavička Petrů po rohovém kopu. Kladno zlobilo z rychlé kombinace a kolmých přihrávek za domácí obranu, která zrovna neměla ten nejlepší den. Po jedné z nich ve 24. minutě unikl Wojnar a placírkou překonal vlašimského gólmana Frydrycha. Další tutovku měl Holub, ale z deseti metrů bombou napálil břevno. Vlašim zakrátko z ojedinělého útoku vyrovnala Bálkem, který se štěstím na dlouhou nohu přehodil gólmana Jakubova. Domácí branka nakopla a vytvořila si několik slibných šancí. Tu největší měl Strnad, ale jeho hlavička směřující do brány trefila obránce.
Obraz hry se ani po obrátce nezměnil. Kladenští byli aktivnější a byli to oni, kdo šel opět do vedení. V 52. minutě dostal kolmici Sklenář a s ledovým klidem přelstil Frydrycha přízemní střelou k tyči. Vlašimi se ještě jednou podařilo vyrovnat. Po Vebrově přiťuknutí Droppa technickou střelou ze čtverce nedal Jakubovovi šanci. Hosté se nechtěli smířit s remízou. Po rychlém rozehrání na půli hřiště se k míči dostal Kabele a snadno rozvlnil Frydrychovu síť potřetí. Rytíři mohli v nastaveném čase vyrovnat, ale Bálkova jedovka mířící do brány trefila jednoho z kladenských hráčů.
Na domácí straně zavládlo po konci zápasu velké zklamání. „Zápas jsme od začátku absolutně nezvládli,“ zlobil se trenér Vlašimi Boris Kočí. Právě domácí lodivod se do podrobného hodnocení nechtěl pouštět. „Zápas nějak hodnotit nechci. Nejprve se na to musím podívat a poté to rozebrat, protože dnes tam bylo spoustu chyb a to si takové mužstvo, které odehrálo tolik dobrých zápasů nemůže dovolit,“ řekl pro vlašimský web Kočí, pro jehož svěřence to byla třetí porážka na domácí půdě na jaře.

Branky: 37. Bálek, 65. Droppa – 32. Wojnar, 52. Sklenář, 77. Kabele. Rozhodčí: Nenadál – Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Droppa, Nádeníček – Wojnar. Diváci: 650. Poločas: 1:1.
Graffin Vlašim: Frydrych – Schuster, Krmpotič, Petrů, Norek – Vebr (70. Nádeníček), Droppa, Zlomislič (26. Janda), Průcha – Bálek, Strnad (63. Jícha). Trenér: Boris Kočí.
SK Kladno: Jakubov - Bartoš, Samek, Macháček, Procházka - Radosta, Holub, Wojnar, Kabele (90. Jelínek) - Sklenář, Štverák (85. Hajník). Trenér: Jaroslav Peřina.