Dukla Praha - FC Graffin Vlašim 5:1

Až nečekaně jednoznačný průběh mělo utkání 5. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Vlašim se netajila, že přijela do Prahy získat nějaký ten bod. V 15. minutě měla obrovskou šanci ke skórování. Přihrávka Bálka prošla až před Kalabišku, který byl sám před domácím gólmanem Svobodou. Jeho střela však skončila těsně mimo. Nedáš dostaneš! Tohoto hesla se řídili hráči Dukly. Malý si zpracoval nabídku od Chigoua na hrudník a z voleje pálil přesně do levého rohu hostující branky – 1:0. Do poločasu se trefil ještě Chigou.

Po obrátce přidali domácí rychle dvě branky a o vítězi bylo jasno. V závěru Berger přidal pátý gól a o kosmetickou úpravu se postaral Kalabiška.

„Nezvládli jsme vstup do utkání, nezahrála nám obranná čtveřice včetně brankáře, který udělal několik chyb. Dá se říci, že obranná fáze celého mančaftu byla velice špatná. Po třetím gólu bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Jedná se o první zápas, ve kterém jsme takovýmto způsobem vyhořeli. Musíme si rozebrat příčiny, proč se to stalo, a důkladně se připravit na další zápas,“ uvedl zklamaný vlašimský trenér Roman Nádvorník.

Branky: 37. a 52. Chigou, 16. Malý, 47. Pospíšil, 71. Berger – 75. Kalabiška. Bez karet. Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Štěrba. Diváci: 762. Poločas: 2:0. Dukla Praha: Svoboda - Kučera, Pospíšil, Vorel, Mičic - Kokoška (66. Šiml), Berger, Gedeon, Malý - Vrána (60. Svatonský), Chigou (74. Hanousek). FC Graffin Vlašim: Drápela - Kropík (70. J. Dvořák), M. Nešpor, Švamberg (46. Schuster), D. Nešpor - Vebr, Křeček, Pokorný, L. Dvořák (57. J. Jícha) - Bálek, Kalabiška.

Ve středu 2. září od 17 hodin hraje FC Graffin Vlašim druhé kolo Ondrášovka cupu na hřišti u nádraží proti ligové Viktorii Plzeň.