Vlašim – Náchod/Deštné 3:1

Utkání se vyvíjelo podle papírových předpokladů. Domácí dobývali hostující tvrz rychlou kombinační hrou a bylo jen otázkou času, kdy padne první gól. Stalo se tak ve 14. minutě, kdy po rychle zahraném přímém kopu a přitaženém centru Průchy, překvapil Vořechovský náchodského gólmana uličnickou tečí – 1:0. Na hosty se i nadále valil jeden útok za druhým a ti se často zmohli jen na odkopy od své brány. Zejména agilní Průcha a jeho centry byly stálým nebezpečím pro hostující obranu. Druhou branku připojil do poločasu po rohovém kopu hlavou Lizák. Útoky Náchoda byly sporadické, což potvrzuje první přímá střela na domácí bránu až ve 39. minutě z kopačky Kudrny. V samém závěru poločasu mohli zvýšit Vebr a Balšánek, ale ani jeden z nich nemířil do černého.
Ve druhé části hra už neměla takový spád z první části. Domácí si hlídali dvoubrankové vedení a čekali na vhodný okamžik k další zteči. V 58. minutě našel Průcha ve vápně Dvořáka a ten v pádu hlavou zvýšil na 3:0. Za svou odvážnější hru ve druhém poločase se Náchodští přeci jen dočkali odměny. V 73. minutě neměl Toma proti nádherné Semerákově střele přes celou bránu žádnou šanci – 3:1. V nastavení se mohli do střelecké listiny zapsat ještě Borkovec, který nedosáhl na Průchův centr a Dvořák hlavou netrefil zívající bránu.
„Statistiky utkání, kdy hraje první s posledním, hovoří jasně. Z deseti jich favorit nevyhraje. Žádné utkání v této soutěži není jednoduché. Náchod k nám přijel s taktikou bránit a podnikat rychlé protiútoky. Má na to ve předu ligového Semeráka, který přišel z Bohemky. Nám se povedlo, že jsme dali poměrně rychle góly z křídelních prostorů. To na soupeře platilo. V zakončení jsme si vybrali i trochu smůly. Doufám, že jsme si něco schovali do Karlových Varů. Určitě to nebylo jednoduché utkání a výhry si cením jako každý jiný,“ uvedl trenér Vlašimi Zdeněk Hašek.
Branky: 14. Vořechovský, 31. Lizák, Dvořák – 73. Semerák. Rozhodčí: Berka. Diváci: 520. Poločas: 2:0. Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, Šilhavý, Lizák, J. Petrů – Vebr, Juhász (63. Křeček), Balšánek (70. Borkovec), O. Průcha – Vořechovský (63. Zachariáš), Dvořák