Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

FOTO, VIDEO: Vořechovský vystřelil tři body

Vlašim/ Česká fotbalová liga otevřela svou bránu. Loňské překvapení Graffin Vlašim přivítal na svém stadionu plzeňskou rezervu. V remízovém utkání byli šťastnějším týmem domác

9.8.2008 1

Graffin Vlašim – Viktoria Plzeň BFoto: Deník/ Petr Roubíček

Graffin Vlašim – Plzeň B 1:0

O konečném výsledku rozhodla branka Vořechovského ze 30. minuty. Utkání neslo všechny znaky úvodu sezony a domácí trenér Zdeněk Hašek se netajil, že je spokojen pouze ze zisku tří bodů. „Jediné pozitivum na utkání vidím, že jsme vyhráli.“
Nepřesné přihrávky a téměř žádné zakončení na obou stranách diváky příliš nenadchlo. Až přesná hlavička Vořechovského po dobře zahraném trestném kopu na konci úvodní třicetiminutovky přinesla částečné oživení – 1:0. Hostující Leitl hned z protiútoku vystrašil domácího gólmana Tomu nepříjemnou střelou k tyči. V závěru poločasu měli Plzeňští blízko k vyrovnání, ale agilní Leitl bombou pouze otřásl vlašimským břevnem.
Po změně stran nejprve Průcha z levé strany křižnou střelou mohl zvýšit, ale míč prošel podél brány až do zázemí. Na druhé straně Dvořák dvakrát mířil těsně mimo konstrukci. V 79. minutě se po dlouhém autovém vhazování dostal míč k volnému Šmejkalovi, ale plzeňský zadák v gólové šanci zazmatkoval a balon špatně trefil. Když ani Vlašimští nevyužili v 82. minutě slibnou příležitost, utkání skončilo hubeným vítězstvím domácích.
„Náš výkon byl vzdálený představám jak mým, tak i hráčům. V mužstvu máme inteligentní fotbalisty, tak že všichni víme, že se někde stala chyba. Musíme si sednout, promluvit si a ty chyby odstraňovat. Utkání by slušela remíza, protože soupeř hrál velmi dobře. Měli jsme z něho obavu, v přípravě hráli dobře, což se také v zápase potvrdilo. Uvidíme, jak Plzeň bude hrát dál, pak to můžeme zhodnotit, že to jsou zlaté body nebo, že ten výkon nebyl odpovídající. Určitě ale spokojený nejsem,“ uvedl vlašimský lodivod Zdeněk Hašek.
Poločas: 1:0. Branka: 30. Vořechovský. Rozhodčí: Benedikt – Průcha, Řezáč. ŽK: Mlika (P). Diváci: 400.
FC Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, Petrů, Lizák, Schuster – Vebr (39. Kacafírek), Křeček, Juhász, Průcha (90. M. Veselý) – Vořechovský (75. J. Jíša), Dvořák. FC Viktoria Plzeň B: Houdek – Bárta, Šmejkal, Blažek, Malchárek – Staněk (85. Matas), Puchmertl (64. Trantina), Dvořák, Šiml – Leitl (78. Mudra), Mlika.

Autor: Petr Roubíček

9.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.