GRAFFIN VLAŠIM 0
BOHEMIANS 1905 2


Klokani přijeli se širším kádrem. „Dvanáct hráčů, kteří nastoupili proti Plzni zůstalo v Praze,“ dodal trenér Bohemians 1905 Zbyněk Busta. Přesto přivezl do Kácova devatenáct borců, kteří kromě brankáře Zicha, obránce Lukáše a záložníka Karala odehráli každý poločas. Naopak vlašimský kormidelník Zdeněk Hašek nechal hodinu hrát základní sestavu a poté průběžně vystřídal tři hráče.
V prvním poločase se hra odbývala převážně ve středu hřiště. Mužstva se snažila ve velkém větru držet míč na zemi a hrát na minimální počet doteků. Největší možnost pohnout stavem měl v úvodu vlašimský Křeček, ale míč z trestného kopu orazítkoval tyč Zichovy svatyně. Oko diváka potěšily i pěkné nůžky Vořechovského. Klokani se do koncovky moc nedostali.


Po přestávce se v obrovské příležitosti objevil vlašimský Vebr, ale po úniku a centru Kabeleho zamířil sám před Zichem vedle. Po hodině hry začala přebírat otěže zápasu Bohemka a mohla otevřít skóre, ale střelu Formáčka z voleje po centru Polodny reflexivně vyrazil Toma. Domácí jen sporadicky podnikali brejky, přesto Křeček po centru Dvořáka mohl přinést radost do vlašimských řad, ale neměl seštelovaná miřidla.
Závěr vyšel Bohemce. V 81. minutě srazil Veselý unikajícího Moravce na hranici šestnáctky a rozhodčí Garaja nařídil pokutový kop. Škodovu střelu vyrazil Toma na tyč, ale na dorážku stejného hráče již nestačil. Za tři minuty přetavil Moravec rychlý brejk s pomocí Pecinovského ve druhý gól klokanů.


„Omarodili nás všichni tři stopeři a nejzkušenější hráči Stibůrek, Šilhavý a Lizák, a tak jsme museli řešit stoperskou dvojici. Jirka Petrů s Pecinovským se role stoperů zhostili dobře a do osmdesáté minuty jsme byli Bohemce minimálně vyrovnaným mužstvem. Vytvořili jsme si i více brankových příležitostí. Bohužel chyba Veselého všechno zhatila a mužstvo rozhodila. Toma penaltu chytil, jenže kluci nebyli koncentrovaní a nestačili míč odkopnout do bezpečí. Škoda, zápas směřoval k remíze. Hlavně v prvním poločase jsme podali velmi kvalitní výkon,“ zhodnotil zápas trenér Hašek.


„Zápas mi moc nenaznačil. Tři hráči podali velice dobrý výkon. Honza Moravec z pravé strany, na kterého byla na něj penalta a druhý gól dal sám. Dobře se jevil Milan Škoda a v prvním poločase podal solidní výkon Dalibor Slezák,“ poodhalil Busta, kdo má šanci se dostat do základní sestavy proti Viktorii Žižkov a pochválil vlašimské hráče: „Soupeř je ve špičce druhé ligy a dlouho s námi držel krok. Vlašim má v kádru hodně mladých kluků, kteří jsou v přípravě a teď ještě na soustředění. Přestože měli včera určitě dva tréninky, podali velmi dobrý výkon.“


Branky: 82. Škoda, 85. Moravec. Rozhodčí: Garaja – Kudrjavcev, Jeništa. Poločas: 0:0.


Graffin Vlašim: Toma – Veselý (84. Vosický), Pecinovský, J. Petrů, Schuster – Vebr (72. Laušman), Křeček, Juhasz, Kabele – Vořechovský, Kučera (58. Dvořák).


Bohemians Praha 1905 – I. poločas: Zich – Růžička, Lukáš, Brhlík, Císař – Bartek, Karal, Kuchař, Kotyza – Bálek, Slezák. II. poločas: Zich – Květoň, Lukáš, Pávek, Marek – Moravec, Karal, Vágner, Formáček – Polodna, Škoda.