Praha/ Po středečním remízovém zápase proti Velimi se třetiligoví fotbalisté FC Graffinu Vlašim v neděli opět představili na zimním turnaji Vyšehradu. V zápase proti Loko Vltavín, který nakonec skončil bezbrankovou remízou, představili i dvě nové tváře, které jsou ve Vlašimi na zkoušce – útočníka Kučeru a středního záložníka Juhasze ze Slovenska.
„Miloš Juhasz je z Trnavy. O jeho působení ve Vlašimi se rozhodne do úterý, hlavně jestli se domluvíme na podmínkách. Je to kvalitní hráč, který má šedesát prvoligových startů za Trnavu. Pro nás by byl přínosem, akorát je vidět, že není po delším zranění v takové kondici, ve které by měl být. Útočník Kučera nedostával na Vyšehradě prostor a dozvěděl se máme nedostatek útočníků, tak to chce u nás zkusit. Dostane šanci, aby ukázal jestli je lepší, než naši stávající útočníci,“ poodhalil trenér Vlašimi Zdeněk Hašek kvality zkoušených hráčů.


GRAFFIN VLAŠIM 0
LOKO VLTAVÍN 0


V zápase se do první šance dostal Vltavín, když jeho útočníka zastvili na hranici vápna vlašimští obránci pouze za cenu faulu, ovšem brankář Toma trestný kop jistě chytil. V dalších šancích se již objevovali rytíři z pod Blaníka. V 23. minutě byla na konci hezké akce křížná střela Ondry Průchy, kterou brankář s obtížemi vyrazil a dorážka skončila nad brankou. O chvíli později hlavičkoval Šilhavý po rohovém kopu nad Tesařovu branku. Poslední příležitost první půle přišla po výborném centru Veselého, na který ale Vořechovský nedosáhl.
Druhou půli začali vlašimští hráči aktivně. Ve 48. minutě se ve vápně uvolnil Vořechovský, ovšem spoluhráče svojí nahrávkou nenašel. Do šance se dostal i Vltavín, když se jeho hráč hezky uvolnil ve vápně, ale chvíli pro střelu prováhal. Velká příležitost se urodila následně na druhé straně. Zkrácený roh zahrával střídající Vebr, na šestnáctce našel Dušana Lizáka, kterému střela nevyšla, ale míč se dostal k Šilhavému, jeho hlavičku však bývalý brankář Vlašimi Tesař vyrazil. V závěru měla obě mužstva náznaky šancí, ale s bezbranovým stavem již nikdo nepohnul.


„Hrálo se velmi kvalitní utkání na to, v jaké fázi se mužstva nacházejí. Vltavín disponuje nejlepší obranou v divizi, ne nadarmo měl třináct nul z patnácti zápasů. Defenzivu má dobře propracovanou a mužstvo drží pohromadě. Samozřejmě mě mrzí, že nedáváme branky, i když jsme si šance vytvořili, hlavně po únicích ze stran přes Ondru Průchu a Kabeleho, ale dvakrát Šilhavý a jednou Ondra Průcha Tesaře nepřekonali. Na kvalitu v útočné fázi se ještě zaměříme, do mistráků je ale ještě dost času. Před začátkem sezony jsme si dali za úkol zkvalitnit defenzivu, což funguje a proti Vltavínu byla hra dozadu kvalitní,“ zhodnotil bezbrankovou remízu trenér Vlašimi Zdeněk Hašek.


Graffin Vlašim: Toma (46. Skála) – Schuster (51. Veselý, 75. Schuster), Lizák, Šilhavý, J. Pertů – Stibůrek (55. Kučera) – Kabele, Křeček, Juhasz, O. Průcha (55. Vebr) – Vořechovský (60. Laušman).

JIŘÍ PETRŮ