FK METAZ TÝNEC - SOKOL NEČÍN 1:4

Před začátkem zápasu prezident Týnce Stanislav Janda řekl: „V přípravě máme několik nových hráčů a trenér Žížala je chce vyzkoušet. Příležitost dostanou všichni. V průběhu utkání se asi dostanou na hřiště třeba i několikrát. Velkým úkolem pro vedení týneckého fotbalu bylo přivést kvalitního gólmana. Snad se nám to povedlo v osobě čtyřiadvacetiletého Tomáše Kruliše z Jílového. Ostatní případné posily budeme zatím jen zkoušet a uvidíme. Jsou to Petr Szeker z Postupic, Roman Orsák z Teplýšovic, Bartůšek ze Sedlčan, Radek Sedlák z Lešan, zkouší to i Jan Hrachovský z Pyšel, na hřiště se dostane i Dan Kouřil z našeho „béčka“. Do přípravy se nezapojili ještě zranění Radek Skála, Radek Pazdera a Standa Moravec“.

Zápas začal opatrně a bylo vidět, že obě mužstva jsou zatím na začátku přípravy. Týnec poměrně dobře kombinoval, ale k zakončení se dostával sporadicky. Hosté byli nebezpeční v protiútocích. Domácí nekompletní obrana často chybovala. Hosté se ujali vedení ve 22. minutě. Střed obrany neuhlídal útočníka Budínského a ten obloučkem, hlavou, přehodil brankáře Kruliše – 0:1. Už do poločasu nový gólman ukázal, že může být pro Týnec posilou.

Po přestávce si Týnec udržel stále mírnou převahu. Trenér Žížala vystřídal o poločase čtyři hráče a akce už nebyly tak přesné a líbivé. V 65. minutě Jan Dvořák předvedl proč byl v minulé sezóně nejlepším střelcem domácích. Dostal do běhu kolmou přihrávku, obešel brankáře Nečína a zprava skóroval do prázdné branky – 1:1. V tom čase přišli na hřiště opět hráči z první půle a odešla část opor. Hra se rozkouskovala a obrana kupila chybu za chybou. Nový gólman dělal co mohl, ale vysoké porážce nezabránil. Hrachovský na sebe upozornil dalekonosnou střelou, která se otřela o pravou tyč. V 80. minutě Mach nešikovně fauloval v šestnáctce. Penalta – 1:2. V 85. minutě zaspala levá část obrany, hosté vsítili třetí gól a dílo zkázy dokončila týnecká obrana v 87. minutě. Po faulu hosté kopali druhou desítku, ze které upravili na konečných 1:4!

„Výsledek mě neděsí! V zápase dostali příležitost všichni zdraví hráči, kteří s námi prošli dosavadní přípravou. Zkoušíme celou řadu nových hráčů. Někteří se mi líbili více, jiní musí ještě přidat, když budou chtít u nás zůstat,“ prohlásil po zápase nespokojený trenér Týnce Jaroslav Žížala.

Branka Týnce: J. Dvořák. Rozhodčí: Šípek. Diváků: 50. Poločas: 0:1.

FK Metaz Týnec nad Sázavou:Kruliš – Szeker, Kavoň, Mach, Berka – Vavrek, Hlaváček, Orsák, Bartůšek – Dvořák Jan, Žížala. Postupně střídali: Kouřil, Artus, Sedlák, Hrachovský.

Příští přípravný zápas sehraje Týnec ve čtvrtek 24. července od 18 hodin v Krhanicích s Chocerady.

JIŘÍ KOTOUČ