Týnec nad Sázavou – FC Jílové 3:1

Slušně zaplněná tribuna očekávala bodový zisk domácích a návrat do I. A třídy. To se stalo skutečností. „Nechceme hrát jenom na remizu, ale na výhru a potvrdit, že jsme v soutěži nejlepší,“ uvedl týnecký trenér Jaroslav Žížala těsně před utkáním.
První zahrozili hosté po chybě Artuse, který namazal míč Štorcovi, ale ten z úhlu těsně minul Koutovu branku. Na druhé straně zahrozil Veselý, kterého do šance poslal J. Dvořák. Jenže týnecký expres ukvapeně zamířil vedle. Domácím se postup přiblížil ve 35. minutě, když si na přímý kop naběhl J. Dvořák a hlavou rozjásal týnecké příznivce. Druhou branku přímo do šatny vstřelil Veselý pochybě jílovských zadáků ve středu hřiště. Své sólo zakončil levačkou do protipohybu bezmocného gólmana Češky.
Veselý svou rychlostí dělal soupeři problémy i po změně stran. Nejprve dostal přihrávku mezi obránce, ale nastřelil pouze tyč. Za chvíli se už nemýlil a chladnokrevně zvýšil na 3:0. Hosté se dostali do šancí až v závěru zápasu. Nejprve Erben vybojoval zdánlivě ztracený míč, přihrál zcela volnému Štorcovi, ale ten mířil vysoko nad. Hosté se přeci jen dočkali v 83. minutě. Na roh si nejvýše vyskočil agilní Erben a kosmeticky upravil na konečných 3:1.
„Vyhráli jsme zaslouženě, i když nás soupeř v první půli zlobil. Po změně stran jsme už kontrolovali hru a těšili se na konec. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a plnili to, co jsme si před utkáním řekli. Postup je dílo celého kolektivu, scházeli jsme se poctivě na trénincích, makali jsme a to nám přineslo zasloužený ovoce,“ uvedl spokojený týnecký trenér Jaroslav Žížala.

Branky: 45. 53. Veselý, 35 J. Dvořák – 83. Erben. Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 1/2. Diváci: 170. Poločas: 2:0. Metaz Týnec: Kout – Stibůrek, Jelluš (70. Pazdera), Artus, Berka – Vavrek, Skála (80. Kloud), Hlaváček, Žížala (60. Moravec) – Veselý, J. Dvořák.