SK Marila Votice – FK Králův Dvůr 2:1

Druhý celek tabulky ve Voticích zklamal, úvodní čtvrthodinu, ale zahrál výborně. Krátkými nahrávkami a rychlými brejky dělali hosté domácí obraně nemalé problémy. Ve 2. minutě se také dostali do vedení, ke kterému jim výrazně pomohl obránce Votic Havlíček. Ten ve vlastním vápně naservíroval míč Fulínovi, a ten nabídkou nepohrdl. „Chyba s hráči zakymácela a nemohli se srovnat,“ dodal k hrubce stopera trenér Votic Ivan Čabala. Při dalším sóle Fulína brankář Klíma vyrazil míč na roh a dvě rychlé akce hasila domácí obrana na poslední chvíli. Hosté namlsáni výbornými úvodem si mysleli, že jim výhra spadne do kapsy, a to se jim stalo osudným. „Mohli jsme vést 3:0 a bylo po zápase. Hráči si mysleli, že si snadno odvezeme z Votic tři body. Jenže nás soupeř začal přehrávat a kluci se psychicky sesypali,“ viděl příčinu náhlé proměny královodvorský lodivod Kučera.

Votický stroj se totiž pod dirigenskou taktovkou Zdeňka Svobody pomalu rozjížděl a domácí mohli v pohodě stav do poločasové přestávky otočit. Jenže Slabého střelu vyhlavičkoval Bláha z brankové čáry, Filingerovu dělovku vyrazil Soukup na roh, Daniel po dlouhém pasu Svobody přehodil jak gólmana, tak branku, Filinger se na malém vápně po hlavičce Bareše jen chytil za hlavu, jak mohl poslat míč vedle a Rezek nadvakrát nepřekonal Soukupa. Hosté zahrozili jen dvěma Červenkovými střelami, když jedna šla do boční sítě a druhá, hlavička po rohu Petra nad. „Po úvodní čtvrthodině jsme byli jednoznačně lepší, jen škoda, že jsme neproměnili šance,“ smutnil Čabala.

Po přestávce již na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. „V kabině jsme si řekli, že musíme do soubojů chodit s větším nasazením a agresivitou, a to se nám vyplatilo,“ byl spokojený Čabala. Votice zcela ovládly hru a bylo jen otázkou, zda-li protrhnou střeleckou smůlu. To se stalo v 57. minutě. Filinger zatáhl míč až k brankové čáře a přihrávkou našel na penaltě Bareše, který přízemní střelou nedal Soukupovi šanci. Za deset minut zabouřily votické ochozy podruhé. Rychlou kombinaci chtěl zakončit do prázdné branky Slabý, jenže byl faulován Jalaghoniou. Z penalty Filinger korunoval svůj výborný výkon – 2:1. „Říkal jsem o přestávce Martinovi, aby chodil do koncovky důrazněji. Tak mě poslech a byla z toho penalta,“ měl radost Čabala. V závěru domácí kontrolovali vedení a neškodní hosté si nevytvořili žádný tlak. Přesto mohli zadarmo přijít k vyrovnání, když centr Petra Dochtora Klíma kontroloval a míč skončil na spojnici břevna a tyče. Votický brankář také pobavil diváky, když si třikrát během zápasu drzými kličkami vychutnal Petra Dochtora.
„Musím před hráči smeknout klobouk, protože si sáhli na dno sil. V sestavě zdecimované zraněními a nemocemi, když ještě někteří hráči nastoupili nedoléčení, jsme otočili výsledek v horkém počasí proti kvalitnímu soupeři,“ zářil po zápase votický kouč.
Naopak trenér Králového Dvora Kučera byl smutný: „Hráči si nebyli schopni nahrát, kazili základní nahrávky, a tak jsme nemohli pomýšlet na body. To ale někdy stane.“
Oba kormidelníci však myslí na druhé místo, lepší výchozí pozici má Králův Dvůr, který má čtyřbodový náskok před třetími Voticemi. „Zkusíme na druhé místo hrát. Ve hře je ještě devět bodů a může se stát cokoliv,“ zhodnotil šance na stříbrnou pozici votický Ivan Čabala a jeho protějšek Kučera dodává: „Bodů máme dost a uvidíme, jak se závěr soutěže vyvine. Pokud by byla šance postoupit z druhého místa do ČFL, tak bych se toho nebál. Chtěl bych, aby si jí kluci zkusili.“

Branky: 57. Bareš, 67. Filinger (z PK) - 2. Fulín. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: Filinger, Málek – P. Dochtor, Bláha. Diváků: 350. Poločas: 0:1.

SK Marila Votice: Klíma – Bareš, Gazmend, Havlíček (23. Málek), Honka – Daniel, Rezek, Svoboda, Slabý (71. M. Budil) – Siegl, Filinger (80. Dohnal).

FK Králův Dvůr: Soukup – Klička, Bláha, M. Dochtor, Bláha (64. Jalaghonia) – Petr, Červenka (71. Kučera), Podzemský, Kyklhorn (78. Hybš) – Fulín, P. Dochtor.