Lídr padl s posledním

BENEŠOVSKO - Ve 25. kole divizní fotbalové soutěže skupiny A přivítala Marila Votice na svém hřišti Jiskru Třeboň. Ve skupině B hrál lídr tabulky FC Graffin Vlašim s posledním mužstvem soutěže béčkem Mostu.

14.5.2007

Horst Siegl (vpravo) v souboji s třeboňským Michalem Brozmanem.Foto: Pavel Šimáček

GRAFFIN VLAŠIM 1
MOST B 2

Poslední Most přijel do Vlašimi posílený o hráče A mužstva a bylo to na hřišti znát. Od úvodního hvizdu se hrála vyrovnaná partie. V 15. minutě hosté udeřili, když se po standardní situaci prosadil Štípek – 0:1. Domácí, ale rychle zareagovali, když Truksa krásnou střelou přes bránu ve 23. minutě vyrovnal na 1:1. Ve 34. minutě byl hostující Bohdal vyloučen po druhé žluté kartě. Do poločasu ještě Skácel chytil nohama střelu osamoceného hráče a domácí Truksa hlavičkoval po trestném kopu Pospíšila přímo do brankáře.
Do druhého poločasu vstoupili, ač oslabeni, lépe hosté, když v 58. minutě chyboval v rozehrávce Vořechovský a rychlý brejk zakončil Štípek – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání hlavně ze standardních situacích, které však ke gólu nevedly. Navíc v závěru zápasu, obešel hostující hráč Skácela, ale gólovou pohromu uhasil na brankové čáře Veselý. Přesto se Most radoval ze tří bodů.
Karel Vesecký, trenér Vlašimi: „Soupeř přijel kvalitní se sedmi hráči s ligového kádru. Nemohu klukům upřít snahu, ale v herních činnostech byli hosté lepší. První gól jsme dostali po standardní situaci. Poté Truksa krásnou střelou vyrovnal a ještě jsme měli do poločasu dvě šance, kvalitní soupeř jednu. Ke konci poločasu byl hostům po dvou žlutých kartách vyloučen hráč. Po přestávce jsme chtěli zápas zlomit na naší stranu, ale z přemíry snahy chyboval Vořechovský v rozehrávce a dostali jsme druhý gól. Poté hosté „zalezli“ a nám se z několika standardních situací nepodařilo vyrovnat. Škoda, zápas byl na remízu. Pokud bude Most hrát ve stejné sestavě i v posledních pěti zápasech, tak si myslím, že udělá patnáct bodů a zachrání se.“

Branky: 15. a 58. Štípek – 23. Truksa. Rozhodčí: Krčín. ŽK: Pospíšil / 3. ČK: 34. Bohdal (M). Diváků: 450. Poločas: 1:1. Vlašim: Skácel – Veselý, Šilhavý, Lizák, J. Petrů – Vebr (75. Vosický, 90. Kounovský), Růžička, Pospíšil, O. Průcha – Truksa (82. Jíša), Vořechovský.

MARILA VOTICE 1
JISKRA TŘEBOŇ 1

Úvod zápasu orámovaly dvě velké šance ve 4. minutě. Nejprve votický Siegl tváří tvář trefil brankáře Lálu do nohou. Z protiútoku se dostal sám před Solnaře Bohák, udělal mu kličku, ale z úhlu nastřelil jen tyč prázdné branky. Poté začali domácí přebírat iniciativu a v 18. minutě vyrazil brankář Lála s obtížemi dělovku Budila. Vzápětí vyslal Siegl oblouček na Málka, ten vyhrál souboj s Lálou, ale dobíhající Malý skluzem „ustřelil“ míč na rohový kop. Hosté zahrozili vážněji ve 28. minutě, ale osamocený Kupec dosáhl na míč jen špičkou kopačky. Za dvě minuty se již radovaly Votice, když Siegl po závaru tečoval do sítě ránu Marona – 1:0. Ve 35. minutě „namazal“ domácí Novák míč Bohákovi, ale Solnař byl na místě. Třeboň měla také smůlu, když během prvního poločasu musela vystřídat tři zraněné hráče.
Po přestávce vstoupili na hřiště aktivněji hosté. Nejprve ohrožovali Solnaře střelami z dálky (Brozman, Kupec a Pintér). V 57. minutě již musel votický gólman zabránit pěkné kombinaci a střele Zvěřiny. Domácí si koledovali o branku a v 70. minutě se kletba naplnila. Bohák propálil z odraženého míče po rohu vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Domácí se trochu probudili, ale dva trestné kopy Budila skončily vedle, Hájek a Malina ztroskotali na gólmanovi, hlavička Bartolšice a trestný kop Janů v nastavení se mezi třeboňské tyče nevešly.
Ivan Čabala, trenér Votic: „První a druhá půle byla z naší strany jako nebe a dudy. První poločas jsme hráli agresivně, měli jsme tři, čtyři šance, ale dali jsme jen jeden gól. Ve druhé půli byla pro mě naše hra velkým zklamáním. Špatně jsme obsazovali prostory, za celý zápas jsme neměli jeden odražený balón a díky nepozornosti kvalitní soupeř vyrovnal. Odešlo nám nasazení i bojovnost a nevím proč. Nakonec jsme byli rádi za bod, a za ten člověk v domácím prostředí nikdy nemůže být spokojený. V dalším zápase počítám se změnami v sestavě.“

Branky: 30. Siegl – 70. Bohák. Rozhodčí: Vítek. ŽK: Svoboda, Rezek – Bezemek, Brozman. Diváků: 350. Poločas: 1:0. Votice: Solnař – Janů, Svoboda, M. Budil, Novák – Malina, Málek, Rezek, Bareš (61. Lantora) – Maron (75. Hájek, 80. Bartolšic), Siegl.

14.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 120 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Mátra transport a.s., Erbenova, č.p. 134, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Syslová, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 13 200 Kč

Ostatní obsluha stacionárních strojů a zařízení ostatní obsluha stacionárních strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště Sázava, Krátkodobé zaměstnání. Kontaktovat e-mailem, telefonicky po-pá 8-16 hodin, osobně v pondělí 8-10 hodin. Sázava, Sklářská 359. Pracoviště: Svv-stav s.r.o. - sázava, Sklářská, č.p. 359, 285 06 Sázava. Informace: Serhiy Tsubera, +420 776 605 989.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělníci výrobků a zařízeni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: Pracoviště Poříčí nad Sázavou, Krátkodobé zaměstnání. První kontakt telefonicky.. Pracoviště: D.i.l.an, s.r.o. - poříčí, V Uličkách, č.p. 4, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Ishtvan Turzai, +420 773 137 899.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 34 000 Kč

Lékaři bez atestace (kromě oborů praktického lékařství) Lékař na interní oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 34000 kč, mzda max. 55000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Hledáme lékaře na interní oddělení - možno i absolvent. Kmen či atestace v oboru výhodou. Nabízíme: - výhodné mzdové ohodnocení - fixní a nenároková část-příjemné pracovní prostředí a příjemný kolektiv-podpora vzdělávání-týden dovolené nad rámec ZP-2 dny zdravotního volna (SICK-DAY)-penzijní připojištění po 1. roce práce-podnikové stravování-možnost využití podnikových jeslí- další zaměstnanecké benefity. Pracoviště: Nemocnice rudolfa a stefanie benešov, a.s., nemocnice středočeského kraje, Máchova, č.p. 400, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Petra Zbořilová, +420 317 756 554.

Krajská soutěž hasičů v Kladně - sobotní část.
11

Kladenské Sletiště je až do neděle dějištěm krajské soutěže v požárním sportu

Sokolské „Nazdar!“ se neslo třetí červnovou sobotu Voticemi na Benešovsku. Sokolská župa Blanická uspořádala krajský slet.
4

Sokolská generálka na Prahu ve Voticích

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.