Poříčí zválcovalo Nespeky

Poříčí nad Sázavou/ Předposlední kolo fotbalové I. B třídy, skupiny D, přineslo místní derby mezi druhým SK Posázavanem Poříčí nad Sázavou a osmým v tabulce Sokolem Nespeky. Diváci viděli útočný fotbal, ve kterém padlo devět branek, z nichž šest do sítě hostů.

15.6.2008 1

Poříčský Pavel Mrázek (ve žlutém) si zpracovával míč, když měl na zádech nespeckého Michala Tyrnera.Foto: Foto: Lukáš Suchý

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou - Sokol Nespeky 6:3

V úvodu zápasu byly jasně lepší Nespeky, dostávaly se lehce před branku Poříčí, ale Cháb mířil vysoko nad a osamoceného Kadlece vychytal Detko. Tlak hostů vyvrcholil v 21. minutě, kdy Pavlíkův trestný kop zavěsil hlavou do vlastní sítě Vojta. Domácí gól probudil, začali kombinovat a rychlou akci Houdy s Bouškou zakončil hlavou Mrázek. Po půlhodině hry se ocitl v šanci hostující Kadlec, ale opět na Detka nevyzrál. To domácí byli přesnější, když po zpětné přihrávce Šimáčka posunul míč Jan Stibůrek Houdovi a ten ho poslal k tyči. Jenže hosté nesložili zbraně. Nejprve Pavlík nastřelil břevno a těsně před odchodem do kabin protlačil míč Kadlec po rychlém brejku za záda Detka.

Do druhého poločasu vlétli domácí jako uragán. Nejprve po kombinaci Houdy se Šimáčkem skóroval Mrázek a vzápětí po souhře stejných hráčů jemnou tečí poslal míč do správné sítě Vojta - 4:2. Branky Nespeky zmrazily a Poříčští pokračovali v kombinacích. V 52. minutě ještě centr Šimáčka důrazný Mrázek nedopravil do sítě, ale odražený míč již Houda bez problémů uklidil do prázdné branky. Za deset minut zahrával Naňák trestný kop, míč tečovala zeď, kde stál Šimáček, a ten podél gólmana vsítil šestý gól domácích. Poté se hra uklidnila, hosté si vypracovali několik šancí, hlavně Tomáš Rosenvald a Kadlec. Skóre nakonec uzavřely v 80. minutě Nespeky po kuriózní situaci. Brankář Detko si myslel, že je na něj odpískán faul, položil míč na zem a šel rozehrávat, toho využil Tomáš Rosenvald a poslal balón do prázdné branky.

"Utkání se divákům muselo líbit, protože padlo hodně gólů. V prvním poločase jsme měli nedostaky v obranné činnosti, které jsme ve druhém poločase vylepšili. V útočné fázi jsme Nespeky přestříleli a vyhráli zaslouženě, i když jsme měli hodně slepovanou sestavu. Pomohli nám kluci z béčka, kterým za pomoc děkuji. Jinak musím pochválit celé mužstvo za super výkon, který se proti Nespekům v derby cenní," dodal k utkání trenér Poříčí Miroslav Tůma.

"V prvním poločase jsme byli herně lepší, ale neproměňovali jsme šance. Po přestávce už byli lepší domácí, hlavně díky stoprocentnímu využívání brankových příležitostí. To nám naopak chybělo," zhodnotil zápas kapitán Nespek Miroslav Pavlík.

Branky: 24., 48. Mrázek, 34., 63. Houda, 52. Vojta, 63. Šimáček - 21. vlastní Vojta, 45. Kadlec, 80. T. Rosenvald. Rozhodčí: P. Svoboda. ŽK: Kořínek (N). Diváků: 185. Poločas: 2:2.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Detko - J. Stibůrek, Kovář (73. Sadílek), Naňák, Breburda (46. Mašek)- Hvězda, Houda, Vojta, Bouška - Šimáček, Mrázek (70. M. Lengyel).

Sokol Nespeky: Donát - Kořínek, Pavlík, M. Rosenvald, Tyrner - Kadeřábek (80. Vorlíček), Cháb, Presl, Uher (70. Berka) - Kadlec, T. Rosenvald.

15.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

I. A třída: Divišov - Vyšehořovice 0:2
4

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.