SK Posázavan Poříčí nad Sázavou – FK Kavalier Sázava 8:2

Kanonádu začali domácí již ve 3. minutě, kdy centr Filipa uklidil do sítě Šimáček. Poříčí branka uklidnila a produkovalo kombinační fotbal. Dvě šance Šimáčka ještě brankář Štěpánek lapil, ale dalekonosná rána Houdy již skončila za jeho zády. O chvíli později neudržel kapitán Sázavy Sedláček nervy na uzdě, udeřil Jana Stibůrka do zad a šel se po druhé žluté kartě v krátkém sledu sprchovat. Z následného trestného kopu skončil Filipův tečovaný míč zdí potřetí v hostující brance. Gólové hody pokračovaly, o což se zapříčinili také Sázavští a díky dobré reakci Jiřího Nováka ve vápně snížili na 3:1. Domácí však rychle zareagovali po souhře Boušky s Houdou – 4:1. Stav vydržel až do poločasové přestávky, i když se mohl změnit. Bártovu dělovku vyrazil Kovář hlavou z brankové čáry, na druhé straně vypálil Houda krásnou ránu těsně nad.


I hned po přestávce zvýšil skóre důrazný Šimáček po přihrávce Miroslava Stibůrka. Po příležitostech Vojty a na druhé straně Jiřího Nováka, při kterých se zaskvěli oba gólmani, se stav změnil v 65. minutě po Filipově samostatné akci a zakončením z úhlu – 6:1. Poté Houda i Filip nastřelili konstrukce sázavské branky, a tak se ke slovu dostali i hosté, jmenovitě Novák, který po rohu Nepraše hlavou snížil na 6:2. Závěr ale patřil domácímu Houdovi. Nejprve vybídl Šimáčka, a ten skóroval do prázdné branky a konečný stav uzavřel společně s Vojtou, když si udělali dobrý den z brankáře Štěpánka, kterého nechala na holičkách přihlížející obrana.


„Zápas jsme začali dobře a dali jsme dva rychlé góly, což soupeře dost položilo. Navíc si ještě hosté nechali zbytečně, ale oprávněně, vyloučit hráče. Pak jsme Sázavu již do ničeho nepustili a zápas dohráli v klidu. S výsledkem jsem maximálně spokojený,“ dodal ke kanonádě trenér Poříčí Miroslav Tůma.


Branky: 3., 48. a 82. Šimáček, 21. a 31. Houda, 24. a 65. Filip, 89. Vojta – 29. a 75. J. Novák. Rozhodčí: Šípek. ŽK: Sedláček 2, Štěpánek, Nepraš, Skála (všichni S). ČK: 24. Sedláček. Diváků: 115. Poločas: 4:1.


SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Detko – J. Stibůrek (48. Mašek), Kovář, Naňák, Hvězda – Bouška (70. Mrázek), Houda, Vojta, M. Stibůrek – Šimáček, Filip.