GRAFFIN VLAŠIM 2
ŘEZUZ DĚČÍN 0

O pozici lídra rozhodli Vlašimští až po přestávce. V prvním poločase sice hráli na polovině Děčína, ale většinou byl tlak platonický. V úvodních minutách se Vořechovský čtyřikrát dostal do zakončení, ale brankář Chodura byl na místě. Největší šanci Vlašimi měl překvapivě na svědomí obránce hostů Stejkal, který ve 26. minutě jen těsně minul vlastní branku. V závěru poločasu předvedl sólo domácí Stejskal, ale Kounovský gólovou nabídkou pohrdl. Již v nastavení fauloval Pivoňka ve vápně Vořechovského, ale Lizákovu střelu z penalty Chodura vyrazil na roh. Hosté nevytvořili nic, co by stálo za zmínku.
O přestávce vystřídal nevýrazného Kounovského Jíša, který rozhýbal děčínskou obranu a ve 48. minutě mířil po uličce Pospíšila těsně vedle. Za šest minut přehazoval po dlouhém nákopu Veselého brankáře, ale míč skončil opět mimo děčínské tyče. Tlak Vlašimi sílil a Průchovu dělovku gólman vyrazil nohama. V 58. minutě zahrál obránce hostů rukou po střele Jíši, rozhodčí nařídil druhou penaltu a Ondřej Průcha se nemýlil – 1:0. Hosté se poprvé trefili mezi Skácelovy tyče až v 65. minutě, ale Stejskal mířil do náruče brankáře. V 74. minutě vlašimský Stejskal poslal centr na hlavu Vořechovského, který však zamířil jen do tyče. Za dvě minuty se domácí radovali podruhé, když Lizákův centr „lízl“ hlavou Jíša – 2:0. V 78. minutě mohli hosté snížit, to by ale Wenzel musel trefit prázdnou branku. V závěru již domácí kontrolovali vedení, na kterém již nezměnily nic ani střely Stejskala, Pospíšila ani Jíši.
Karel Vesecký, trenér Vlašimi: „První poločas jsme hráli dobrý fotbal, byly tam narážečky a vypracovali jsme si čtyři šance, ale gól nepadnul. V závěru jsme dostali šanci z desítky, ale Lizák ji kopnul nesmyslně. Ve druhém poločase jsem čekal, že soupeř odpadne fyzicky. Vypracovali jsme si řadu šancí, ale trestuhodně jsme je zahazovali. Soupeř přijel hrát na brejky a dvakrát to před naší brankou „pěkně smrdělo“. S hrou jsem spokojen, až na tu koncovku. Přesto vítězství beru, protože jsme si udrželi náskok před pronásledovateli. “

Branky: 58. O. Průcha (pen.), 76. Jíša. Rozhodčí: Kozlík. ŽK: Wenzel (D). Diváků: 370. Poločas: 0:0. Vlašim: Skácel – Havlíček (80. Vaněk), Lizák, Veselý, J. Petrů (71. Šilhavý) – Stejskal, Pospíšil, Růžička, O. Průcha – Kounovský (46. Jíša), Vořechovský.

MARILA VOTICE 3
KLATOVY 1

Votice sehrály proti lídrovi poločas snů. Již ve 3. minutě centroval Maron, Siegl hlavičkoval a Nepivoda dorazil míč do sítě – 1:0. Hosté poté převzali iniciativu, zle dotírali na branku Votic, ale střely Kulhánka, Koppla a Sýkory skončily vedle a Brejchovu kryl Solnař. Domácí tlak hostů přežili a podnikali brejky. Nejprve hlavičkoval Málek do brankářových rukavic. Ve 29. minutě vypálil Maron a brankář Míčka vyrazil míč na roh bravurním zákrokem. Po jeho zahrání Maronem se dostal míč k Rezkovi, který ho napálil do sítě – 2:0. V závěru poločasu podržel Votice Solnař, když chytil dvě velké šance Kulhánka a Koppla. Když už se chystali všichni na poločasovou přestávku, zahrál Maron trestný kop na Siegla a jeho přiklepnutí přetavil ve třetí gól Nepivoda – 3:0.
Po přestávce hosté vyvinuli tlak, ale střely Sýkory, Kulhánka mířily vedle, Vítovcova tečovaná jedovka skončila na tyči a Schveinera vychytal Solnař. Domácí hlídali náskok a jen Budil a Siegl ohrozili klatovskou bránu. Hosté se nakonec dočkali v 81. minutě snížení z penalty Kulhánkem – 3:1.
Ivan Čabala, trenér Votic: „Soupeře jsem se obával, navíc se mi v týdnu zranil Tomáš Hájek, s kterým jsem počítal. Nakonec jsem se rozhodl do útoku pro zkušenost a Miloš Nepivoda vstřelil nádherné dvě branky. Po rychlém gólu jsme se zatáhli, hosté kopali šest rohů a měli dvě šance. Fotbal se ale hraje na góly a my ze dvou standardek dali další dvě branky. Po přestávce jsme nechtěli brzo dostat gól, což se povedlo, také díky Solnařovi, který chytal fantasticky. Spokojen jsem jak s body, tak s předvedenou hrou.“

Branky: 3. a 45. Nepivoda, 30. Rezek – 81. Kulhánek (pen.) Rozhodčí: Švanda. ŽK: Siegl, Rezek, Janů – Schveiner. Diváků: 400. Poločas: 3:0. Votice: Solnař – Janů, Svoboda, Rezek, Novák – Malina, M. Budil (90. Baťha), Málek, Maron (78. Daniel) – Nepivoda (59. Lantora), Siegl.