Kondrac – Chotýšany 1:3

Utkání v Kondraci před výbornou kulisou slibovalo zajímavý souboj o záchranu. Začátek patřil překvapivě hostům, kteří první půlhodinu hráli velmi dobře a Kondrac jednoznačně přehrávali. V 7. minutě se ocitl sám před Kňazíkem Junek, ale přestřelil. V 18. minutě další jasnou šanci Chotýšan neproměnil Hanuš. Domácí měli obrovské problémy s rozehrávkou a Chotýšany působily mnohem fotbalovějším dojmem.
První branka přišla ve 21. minutě. Junek si pohrál s domácím Turkem a jeho bomba skončila v síti – 0:1. Domácím toto varování nestačilo, o pět minut později se Kamarýt dostal před Kňazíka a dloubáčkem zvýšil – 0:2. Ve 30. minutě mohl snížit kondracký Pavlíček, ale jeho křížná střela jen těsně minula branku Chotýšan. Ve 37. minutě se obrana domácích dopustila hrubé chyby, výkop od branky doputoval až k volnému Fialkovi, který zkušeně obstřelil Kňazíka – 0:3.
Ve druhém poločase se Kondrac pokoušela o zdramatizování utkání, ale jejich iniciativu přibrzdilo vyloučení Pohorského. Přesto se domácí dočkali branky po akci Záklasníka, kdy se hlavou prosadil Vítovský. V 72. minutě se na červenou kartu zblízka podíval také chotýšanský Hanuš. V závěru byla Kondrac lepším mužstvem, ale to nic nezměnilo na zaslouženém vítězství Chotýšan.
„Podali jsme velmi dobrý výkon, zvláště v prvním poločase. Pro domácí je to výsledek ještě milosrdný. Hráli jsme aktivně, napadali jsme soupeřovu rozehrávku a do žádných šancí jsme je nepouštěli. Ve druhé půli se domácí zlepšili, vyvinuli tlak, ale výsledek jsme si pohlídali. Jediné, co hráčům mohu vytknout, že jsme Kondrac nedorazili, když byla v prvním poločase na kolenou,“ řekl lodivod Chotýšan Ivan Suchomel.
„Procházíme obrovskou herní i výsledkovou krizí. Všichni hráči do jednoho hrají výrazně pod své možnosti. Po utkání se Sedlcem jsem byl přesvědčen, že hůře hrát nemůžeme, ale bohužel dnešní utkání mě přesvědčilo o opaku. Chybí nám více vítězných typů, většina hráčů je příliš svázána důležitostí utkání a nejsme schopni si přihrát. Na Chotýšany dorazila vynikající návštěva, o to více mě mrzí náš výkon. Všechny naše řady hrají špatně, ale nejvíce patrné je to v útočné fázi, kde nejsme schopni podržet míč a být nebezpeční. Naopak hostující Hanuš s Fialkou podali výborný výkon, kterému nechybělo sebevědomí, důraz ani kvalita a to v těchto zápasech rozhoduje. Snaha a účast na hřišti nestačí,“ uvedl trenér Kondrace Jiří Janouš ml.

Branky: Vítovský – Kamarýt, Fialka, Junek. Rozhodčí: Šnýdr – Hamšík, Slavkovský. ČK: Pohorský/Hanuš. Diváci: 300. Poločas: 0:3.
Sokol Kondrac: Kňazík – Pohorský, Mleziva, M. Kubín, T. Kubín – Jaroš, Záklasník, Linhart, Turek (46. Nedvěd) – Vítovský (80. Karmazín), Pavlíček. .
Sokol Chotýšany: Kondrát - Hampešt, Bejbl, Khandl, Šindelář – Junek, Kamarýt, Průcha, Povolný (63. Hanibal) – Hanuš (Granát), Fialka.