Říčany – Kondrac 0:3

V posledním utkání v Říčanech Kondrac chtěla vyhrát a udržet tak naději na konečné třetí místo v tabulce. Vstup do utkání tomu odpovídal, od začátku si Kondrac vytvořila územní převahu. V 10. minutě se do šance dostal Pavelka, ale sám před brankářem zakončil nad. O tři minuty později potáhl po levé straně Pohorský míč, jeho zpětná přihrávka našla Petra Sedláčka, ten ale sám před brankářem selhal. Hosté šli přesto v 19. minutě do vedení, nejprve si šanci vytvořili domácí, ale Kńazík kryl. Vzápětí vysunul Záklasník dlouhým míčem Vítovského, který šel sám na brankáře Říčan a nezaváhal. Pětadvacátá minuta přinesla do řad hostů klid, Pavelka vysunul Petra Sedláčka, který využil chyby domácího obránce a špičkou prostrčil míč podél brankáře Říčan – 0:2. Ve zbytku poločasu byla hra vyrovnaná, domácí se snažili snížit, ale šance si nevytvářeli, stejně tak hosté.

Na začátku druhé půle Kondrac rozhodla o vítězství. Michal Kašpar šel odvážně na centr do vápna a dezorientovaný domácí stoper si vsítil pod tlakem třetí gól – 0:3. Od této chvíle na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo, Kondrac hrála naprosto uvolněně a do konce utkání si vytvořila minimálně sedm jasných brankových situací, které ale hráči bez vyjímky zahazovali. Přesto si Kondrac odvezla pohodové vítězství.

„V Říčanech jsme chtěli uspět a jasným vítězstvím jsme svůj cíl splnili. Na velikém hřišti se hrál pohledný fotbal, který musel diváky bavit. Domácí na mě působili až příliš odevzdaně. V prvním poločase byla hra ještě vyrovnaná, ale ve druhém poločase již zcela odpadli. S herním výkonem mužstva jsem byl dnes maximálně spokojen, přesto naše vítězství mělo i slabé stránky. Ve druhém poločase jsme měli jasných šancí na tři zápasy, ale hráči je bez vyjímky zahazovali. Ukázalo se, že v současné době nám chybí typický drzý kanonýr, který jde na hřiště s jasným cílem vstřelit branku. Nejvíce gólů vstřelil v sezóně Petr Sedláček (10), který většinou nastupuje jako záložník. Celkově ročník hodnotím ale pozitivně. Hráči většinou hráli kvalitní fotbal a dobře reprezentovali kondracký fotbal. Chtěl bych jim společně s kolegou Jardou Polívkou i touto cestou poděkovat a popřát pěknou dovolenou,“ uvedl kondracký lodivod Jiří Janouš ml.

Branky: 19. Vítovský, 25. P. Sedláček, 51. vlastní. Poločas: 0:2. Diváci: 70. Sokol Kondrace: Kňazík – J. Sedláček, Volšický, Mleziva, Nedvěd – P. Sedláček, Pavelka, Záklasník, Pohorský – M. Kašpar, Vítovský (81. Janouš).